• 1.

  LEV Levice
  1-0 2
 • 2.

  LUC Lučenec
  1-0 2
 • 3.

  INT Inter
  1-0 2
 • 4.

  SNV Spišská N.V.
  0-1 1
 • 5.

  SVT Svit
  0-1 1
 • 6.

  PDA Prievidza
  0-1 1
 • 7.

  HAN Handlová
  0-0 0

Prijaté opatrenia ústredného krízového štábu SR, ktoré vstúpia do platnosti 1. októbra, znamenajú nielen koniec basketbalu na Slovensku, ale aj samotného športu.

Nielen Inter Bratislava, ale celý slovenský basketbal a vlastne, celý náš šport sa v dôsledku pandémie ocitol v celkom novej situácii. Vynaložili sme a naďalej vynakladáme maximálne úsilie, aby sme sa s ňou čo najlepšie vyrovnali a fanúšikom mohli poskytnúť nielen zaujímavé športové predstavenia, ale čo najväčší komfort a bezpečie, aj s ohľadom na obmedzenia a opatrenia súvisiace s aktuálnou situáciou.

Slovenská basketbalová liga (SBL) odštartuje 26. septembra prvým kolom svoj šiesty ročník fungovania. Riaditeľ súťaže Peter Mičuda očakáva aj pod vplyvom okolností náročnú sezónu a dúfa v jej dohranie bez výraznejších problémov.

Tesne pred začiatkom nového ročníka sa Prievidza dokázala posilniť, svoju profesionálnu kariéru v drese BC odštartuje 23-ročný americký krídelník Zac Seljaas.

Rytieri zo Spiša sa rozhodli ešte vystužiť svoju súpisku o známe meno. V bielo-modrom drese pokračuje aj naďalej 30-ročný pivot Ivan Židzik.

Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár ráta s troma schémami finančnej pomoci, ktoré majú vykryť straty v kluboch, respektíve zväzoch. S týmto záverom sa uskutočnilo stretnutie so zástupcami vybraných športov.

Vlna nevôle po odporúčaní Pandemickej komisie vlády SR, ktorá navrhovala päťnásobné zníženie limitov kapacity, priniesla želaný efekt. V platnosti tak zostáva aktuálne nariadenie, že na zápasy SBL a ostatných basketbalových súťaží sa dostane najviac 500 divákov.