• 1.

  INT Inter
  20-2 42
 • 2.

  LUC Lučenec
  13-9 35
 • 3.

  LEV Levice
  13-8 34
 • 4.

  PDA Prievidza
  12-10 33
 • 5.

  ZIL Žilina
  11-10 32
 • 6.

  SVT Svit
  10-11 31
 • 7.

  HAN Handlová
  8-13 29
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  5-16 26
 • 9.

  KOM Komárno
  4-17 25

Po nestabilných výkonoch sa vedenie klubu BC Prievidza rozhodlo ukončiť spoluprácu s trénerom Tihomirom Bujanom.

Basketbalisti handlovského Baníka prelomili v 22. kole hernú krízu a zvíťazili pod košmi favorizovaného Lučenca 87:80. Po dvoch neúspešných vystúpeniach v novom kalendárnom roku sa vedenie MBK rozhodlo posilniť káder pod košom a v Lučenci sa predstavila už aj nová posila, 208 cm vysoký americký center Darius Huggins. Ten absolvoval s tímom iba jediný tréning a vo svojom debute v handlovskom drese nastúpil na šesť minút, počas ktorých sa vytiahol troma doskokmi a troma bodmi.

Hoci Inter Bratislava zatiaľ neohrozene vládne Slovenskej basketbalovej lige, keď vyhral 18 z 20 doterajších stretnutí, nechce pred blížiacim sa februárovým finálovým turnajom Slovenského pohára a aprílovým play-off nechávať nič na náhodu. Káder žlto-čiernych sa postupne zúžil, voľné zostávali aj dve legionárske miesta. Preto neprekvapuje, že úradujúci majster sa rozhodol posilniť káder. Na Pasienky sa tak vracia dobre známa tvár, prichádza Aleksandar Vlahovič.

Po 21. kole patrí handlovským basketbalistom neuspokojivé siedme miesto tabuľky. Na svojom konte majú jedenásť prehier a len sedem víťazstiev. Toto umiestnenie sa absolútne nezhoduje s ich predsezónnymi ambíciami, ale ani s predstavami ich fanúšikov. V lete uplynulého kalendárneho roka sa manažmentu Baníka podarilo poskladať zaujímavý tím, ktorý bol mnohými basketbalovými odborníkmi pasovaný za čierneho koňa súťaže. Toto konštatovanie sa žiaľ doposiaľ nenapĺňa a Handlovčania sa na palubovke trápia.

Ťahák 20. kola SBL nesklamal, Levice sa s Interom postarali pred zaplnenou halou o vynikajúci basketbalový zážitok, v ktorom nebola núdza o veľké momenty. V závere bol ústrednou postavou Kenney Funderburk, pre svoj tím vybojoval pokračovanie víťaznej série. Úradujúci majster zdolal obhajcu Slovenského pohára po skvelej koncovke 92:77.

Vedenie MBK Rieker COM-Therm Komárno pokračuje v zbrojení na druhú polovicu základnej časti. Na post rozohrávača angažovalo 23-ročného Američana Jordena Duffyho.

Basketbalisti Komárna majú opäť novú tvár vo svojom tíme, do domáceho zápasu so Spišskou Novou Vsou nastúpia už aj s 31-ročným maďarským pivotom Nebojsom Dukičom.