• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Slovenským tímom ide v druhý deň Česko-slovenského pohára karta, po Svite bolo úspešné aj Komárno. Nervydrásajúcu bitku s Olomouckom zvládli po skvelom závere a odmenou pre „diablov“ je fakt, že si v piatok o 13.00 h zahrajú so Svitom o 5. priečku na tomto podujatí.

Dobrá defenzíva Komárna bola hlavnou zbraňou v súboji o umiestnenie, navyše proti Olomoucku mal veľmi dobrý začiatok Bernard a výsledkom bol zaslúžene priaznivý stav. Potom si ale zobral na palubovke slovo hosťujúci Townsend, REDSTONE nasmeroval k 10-bodovej šnúre a vedeniu 22:15 po prvej štvrtine. Druhá štvrtina bola plná nepresností, čo ale paradoxne skôr pomáhalo zástupcovi Niké SBL. Gilbreathovi sa podarilo stiahnuť na rozdiel koša, v tejto fáze boli „diabli“ lepším tímom na palubovke, ale koncovka opäť patrila Olomoucku. Lepšia strelecká muška im vyniesla pozitívny polčasový stav 38:32.

Približovacia fáza Komárna pokračovala aj s nástupom do tretej štvrtiny, ale vždy, keď už bol na dosah obrat, tak súper adekvátne bodovalo odpovedal. K zápasu o 5. miesto tak bolo bližšie Olomoucko, do poslednej periódy išlo za stavu 54:49. Ďaleko od ideálu bol u „diablov“ začiatok záverečnej 10-minútovky, keď umožnili českému tímu odskočiť na dvojciferný rozdiel. Pozitívom bolo, že boj o prvé víťazstvo na turnaji rozhodne nezabalili a Nuhu dve minúty pred koncom stiahol na rozdiel koša. Všetko vrcholilo v dramatickom závere, rovnaký hráč „and-one“ akciou vybojoval vedenie 67:66 8 sekúnd pred záverečným klaksónom. To bol kľúčový moment, keďže Olomoucko následne urobilo chybu a šancu zvrátiť duel už nedostalo.

Louda Auto Final 8 Česko-slovenského pohára – o 5. – 8. miesto:

BC Komárno – BK REDSTONE Olomoucko 68:66 (15:22, 17:16, 17:16, 19:12)

Komárno: Bernard 10, Walker 9, Páleník 7, Danielič 3, Dolník 2 (Nuhu 17, Volárik 12, Gilbreath 8)

Najviac bodov - Olomoucko: Townsend 22, McBrayer 11, Adamu 7

TH: 17/11 – 8/5, Fauly: 15 - 15, Trojky: 3 - 9, Rozhodovali: Kuríček, Zubák, Šarišský, 213 divákov

Ivan Djordjevič, tréner Komárna: „Podarilo sa nám urobiť comeback. Musím povedať, že som veľmi hrdý na týchto chalanov. Chcem od nich, aby sa neustále zlepšovali, v každom detaily, na každom tréningu a ukazovali, že vedia hrať dobrým spôsobom basketbal. Teší ma, že mám k dispozícii takýto tím. Rotovali sme len v podstate len 7 hráčov, keďže nám vypadol Marek Foltín. Ukázali sme niečo, to je dôležité.“

Sal Nuhu, hráč Komárna: „Bola to veľká výzva pre nás. Olomoucko rozhodne neprišlo s tým, že chce prehrať. Majú kvalitné družstvo, preto to bola bitka o víťazstvo do poslednej sekundy.“