• 1.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0
 • 3.

  ZIL Žilina
  0-0 0
 • 4.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 5.

  INT Inter
  0-0 0
 • 6.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 7.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 8.

  KOM Komárno
  0-0 0
 • 9.

  LEV Levice
  0-0 0

Bezprostredne po záverečnom finálovom dueli bolo vidieť na celom tíme BC Prievidza sklamanie. Vo finále veľmi túžili uchmatnúť proti Interu aspoň jednu výhru a ukončiť tak viac ako dvojročné čakanie na triumf proti tomuto súperovi. Nestalo sa, preto sa na krk vešali strieborné medaily. Počiatočné sklamanie však časom prejde, na Hornej Nitre môžu vyhodnotiť sezónu ako úspešnú.

Dvadsaťštyri víťazstiev za sebou, jedenásť triumfov v rámci play off. V mnohých ohľadoch to bola pre basketbalistov Interu Bratislava výnimočná sezóna, ktorá bola vyšperkovaná zaslúženým ziskom trofeje pre víťaza Slovenskej basketbalovej ligy v sezóne 2018/2019.

Stretnutia na Pasienkoch majú zatiaľ vo finále rovnaký scenár – Prievidzi sa darí držať na dostrel, ale potom príde bodová šnúra Interu, po ktorej sa už len ťažko vracia do zápasu. Presne tak tomu bolo aj v treťom vzájomnom meraní síl, víťazne vzišli z neho „žlto-čierni“, vďaka čomu sa opäť o čosi bližšie priblížili k majstrovskému titulu.

Druhá finálová konfrontácia medzi Prievidzou a Interom nemala taký jednoznačný priebeh, ako tomu bolo v prvom meraní síl. Domáce BC malo dokonca niekoľko šancí na to, aby ukončilo čiernu sériu so „žlto-čiernymi“ a dokonca uťalo ich víťazné ťaženie. Bratislavský celok však odolal, v správnom momente uderil a po výsledku 83:77 je vo finále v dvojbodovom brejku.

Prievidzská cesta do finále nebola jednoduchá, ani šiesty semifinálový duel s Levicami sa dlho nevyvíjal v ich prospech, ale opäť sa preukázali pevnejšie nervy v koncovke. Tie znamenali po výsledku 68:64 pre jedného po troch rokoch oslavy z postupu do finále, pre druhého to bola rozlúčka so sezónou, ktorá sa zakončila ziskom bronzu.

Finálový duel Interu s Prievidzou bol 15 minút vyrovnanou partiou, v ktorej mali mierne navrch domáci basketbalisti. Následne však prišla 16-bodová kanonáda „žlto-čiernych“, ktorá „de facto“ rozhodla o osude stretnutia. Inter tak natiahol svoje víťazné ťaženie o ďalší zápas a má prvý bod v sérii, Prievidza predĺžila šnúru prehier so svojim finálovým súperom.

Semifinálová séria Levíc s Prievidzou nenapísala v nedeľu večer svoju poslednú kapitolu. Úradujúci majster stále môže snívať o zisku double, keď odvrátil prvý mečbal svojho súpera. Ústrednou postavou zápasu bol kapitán Patriotov Šimon Krajčovič. Aj vďaka jeho novému kariérnemu maximu medzi profesionálmi, zvíťazil so spoluhráčmi 82:75 a znížil stav série na 2:3 na zápasy.