• 1.

  LEV Patrioti
  19-6 44
 • 2.

  HAN Handlová
  16-8 40
 • 3.

  PDA Prievidza
  15-10 40
 • 4.

  SVT Svit
  15-10 40
 • 5.

  KMR Komárno
  15-10 40
 • 6.

  SNV Rytieri
  13-13 39
 • 7.

  INT Inter
  10-16 36
 • 8.

  LUC Lučenec
  7-18 32
 • 9.

  NIT Nitra
  3-22 28

Moment, na ktorý sa dlho čakalo, sa konečne stal realitou. Národné basketbalové centrum slávnostne otvorilo brány pre fanúšikov a pri premiére z toho bola jedna z najvyšších návštev aktuálneho ročníka. Interu ale v tomto smere nevyšiel debut, Rytieri totiž predviedli v tretej štvrtine ofenzívnu smršť, po ktorej napokon odchádzali z hlavného mesta s cenným skalpom. Výhrou sa približujú do súboja o 3. – 5. miesto.

Dramatický súboj o víťazstvo s patričnou koncovkou predviedli hráči Lučenca a Prievidze. „Pelikánom“ opäť pomedzi prsty ušlo potenciálne veľké víťazstvo proti top tímu, hostia z hornej Nitry totiž dokázali zubami-nechtami udržať perfektnú bilanciu v tomto kalendárnom roku.

Pobyt Interu Bratislava v prechodnom domove na Vietnamskej sa blíži k svojmu koncu, v „čarovnej“ malej hale zažili v 27. kole úspešný večer. „Suchý január“, ktorý priniesol štyri prehry za sebou, je už totiž minulosťou. Proti Handlovej predviedli domáci úplne odlišný výkon, k úspechu ich doviedol nástup do druhého polčasu.

Pod Tatrami to nemohli byť dva odlišnejšie polčasy. Začiatok patril hosťujúcemu Komárnu, ale ako sa hovorí, bič plieska až na konci. Svit si v tomto smere vyčkal na svoju príležitosť a po skvelom finiši sa nielenže dočkal víťazstva, ale aj návratu medzi najlepšie kvarteto Niké SBL.

Pre divákov vysoko ofenzívny, tým pádom aj atraktívny duel. Komárno s Interom síce trápi nie práve ideálna forma, ale boj o víťazstvo zvádzali do poslednej sekundy. Drámu napokon lepšie zvládol vicemajster, ktorý tak doprial novému trénerovi najlepší možný darček. Hosťom z hlavného mesta tak ušla v tejto sezóne ďalšia koncovka.

„Baníci“ síce okupujú v tabuľke druhé miesto a úspešné stíhajú prvé Levice, ale televízne zápasy im v tejto sezóne zatiaľ nevychádzali podľa predstáv. Zlomilo sa to až na piaty pokus, a pravdepodobne o to cennejší úspech, že dokázali Handlovčania zdolať Spišských Rytierov v predĺžení.

Na prelome novembra a decembra sa naposledy podarilo Spišským Rytierom vyhrať v dvoch stretnutiach po sebe, na úspech u súpera tak čakali takmer dva mesiace. V Lučenci hrali zverenci trénera Tea Hojča ako pokropení živou vodou, bez výraznejších starostí nedovolili domácim pomýšľať na úspech.