• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Prvá domáca prehra v play off prišla pre basketbalistov Patrioti Levice v nesprávnom čase. Všetko mali pripravené a nachystané na ukončenie finálovej série a vypuknutie majstrovských osláv, ale súper zo Spiša mal odlišné plány. Po zmazaní 12-bodového manka ustál aj záverečný nápor súpera a Niké Slovenskú basketbalovú ligu tak čaká minimálne ešte jeden súboj medzi týmito dvoma družstvami.

Finálová séria Niké Slovenskej basketbalovej ligy je zatiaľ jasne v rukách úradujúceho majstra, Patriotov Levice. Svoju silu a najmä herné kvality predviedli aj v druhej konfrontácii so Spišskými Rytiermi, z ich palubovky si odnášali po výsledku 90:67 ako víťazi. Opäť im k tomu pomohla streľba za tri body, produkcia z lavičky a hlavne defenzívna činnosť.

Domáce prostredie je zatiaľ v play off Niké Slovenskej basketbalovej ligy podstatným faktorom úspechu. Ukázalo sa to aj v prvej finálovej konfrontácii Patriotov Levice so Spišskými Rytiermi, ktoré skončilo výsledkom 91:75. Úradujúci šampión tak urobil prvý podstatný krok k obhajobe víťaznej trofeje, ich súper bude musieť v ďalšom súboji reagovať.

Na jednej strane padol povestný kameň zo srdca, na druhej strane prirodzene zavládlo sklamanie a smútok. Podobne ako pred rokom vo finálovej sérii, tak aj v rozuzlení semifinále sa podarilo Patriotom proti Komárnu uspieť. Cesta za zvládnutím tohto kroku bola ale náročná, čo potvrdzuje vývoj zápasu a pozápasové reakcie úspešného tímu.

Boj o výhodu v sérii aktuálneho majstra s vicemajstrom nemohol byť z pohľadu polčasov odlišnejší. Po prvom mohlo byť Komárno spokojné, keď držalo vyrovnaný stav. Lenže v tom druhom predviedli Levice ofenzívnu spúšť, na ktorú neprišla žiadna adekvátna odpoveď a výsledkom bola dominantná výhra o 33 bodov.

Pre nestranného diváka je to druhú sezónu po sebe skvelá play off séria. Neďalekí rivali, skvelá divácka kulisa a najmä basketbal, v ktorom sa je na čo pozerať. Komárno dokázalo zase raz nájsť účinný recept na Levice a aj v štvrtom zápase sa radoval z triumfu domáci tím. Po roku sa tak opäť rozhodne v poslednom možnom stretnutí, v tomto prípade o vyzývateľovi Spišských Rytierov.

Výhra alebo koniec sna o finále. S takýmito možnosťami vstupovali hráči Prievidze do tretieho zápasu v semifinálovej sérii so Spišskými Rytiermi. Sebavedomí hostia išli za využitím mečbalu, ale druhá a tretia štvrtina posadila domácich na koňa, čo napokon rozhodlo o tom, že oba tímy sa ešte minimálne raz stretnú.