• 1.

  LEV Patrioti
  25-3 53
 • 2.

  KMR Komárno
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  17-11 45
 • 4.

  INT Inter
  14-14 42
 • 5.

  SNV Rytieri
  14-14 42
 • 6.

  SVT Svit
  10-18 38
 • 7.

  HAN Handlová
  9-19 37
 • 8.

  PDA Prievidza
  6-22 34

Tri štvrtiny celkom otvorená partia, čo bola v doterajšom priebehu finálovej série Lučenca s Levicami novinka. Záverečná 10-minútovka bude však niečo, na čo sa bude dlho spomínať. „Pelikáni“ v kľúčovom okamihu fatálne herne a strelecky zlyhali, výsledkom bol 1 bod v tejto fáze zápasu. Patrioti naproti tomu nekompromisne zasadili úder, triumfom o 30 bodov (82:52) sa výrazne priblížili k vysnívanej méte - majstrovskému titulu.

18, 25 a 36 bodov. Stret dvoch odlišných basketbalových štýlov zatiaľ prináša vo finále mimoriadne jednoznačné zápasy a naplno odhaľuje, ktorý tím je na čom závislý. Lučenec bez Desure Buieho opäť herne pohorel, naproti tomu kolektívnejšie hrajúce Levice nemali v domácom prostredí žiadne problémy so získaním druhého bodu v sérii. Výhoda sa preniesla na stranu Patriotov, Lučenčania budú v stredu pod výraznejším tlakom.

Návrat ligového finále do Lučenca po 16 rokoch dal zaspomínať na zlaté časy. „Pelikáni“ však píšu novú basketbalovú kapitolu, opäť ale pobláznili osadenstvo ARENY a jednoznačným spôsobom odpovedali na prehru s Levicami. To všetko s nezastaviteľným Desure Buiem, ktorý sa v najväčšej miere postaral, že po dvoch zápasoch je stav finále vyrovnaný - 1:1.

Zaplnené tribúny, návrat Šimona Krajčoviča do zostavy Levíc a prekvapivo nevýrazná ofenzívna produkcia Lučenca. Prvé finále Niké SBL prinieslo mnoho zaujímavých príbehov, ale len málokto očakával, že z toho bude taký jednostranný duel. Patrioti sa evidentne poučili z minuloročnej série so Spišskými Rytiermi, proti „pelikánom“ si nenechali zobrať výhodu domáceho prostredia a momentálne sú o krok bližšie k vytúženej majstrovskej trofeji.

Štvrtý semifinálový zápas v sérii Lučenca s Komárnom mierne vybočoval z radu, v porovnaní s predchádzajúcimi duelmi. Nebola to taká ofenzívna kovbojka, na akú boli diváci zvyknutí a tiež priebeh nebol možno tak dramatický, ako sa očakávalo. „Pelikáni“ nič z toho nedopustili, postup do finále spečatili v rámci série najsuverénnejším spôsobom. „Diabli“ nenašli účinnú odpoveď a po výsledku 68:79 končia nováčikovskú sezónu s bronzom na krku.

Rozhodli extrémna bojovnosť, tímovosť a samozrejme obrana, veď sme domácich dokázali ustrážiť na 48 bodoch. Týmito slovami tréner levických Patriotov Michal Madzin v skratke pomenoval dôvody stredajšieho víťazstva jeho tímu na palubovke Spišskej Novej Vsi. Jeho zverenci vyhrali na Spiši oba zápasy ostro sledovanej semifinálovej série a keďže jedno potrebné víťazstvo pridali aj doma, po roku opäť postúpili do finále Niké SBL.

Detaily a koncovka rozhodovali aj v dueli Komárna s Lučencom. Domáci „diabli“ prežívali v závere riadne muky, pretože hosťujúci „pelikáni“ mohli posledným útokom v riadnom hracom čase rozhodnúť nielen o osude tretieho semifinálového zápasu, ale aj celej série. Dve šance napokon zostali nepremenené, ešte minimálne jedného dejstva sa dočkajú fanúšikovia v tejto ofenzívnej bitke o finále.