5-16 26
  • 9.

KOM Komárno
    4-17 25

Na juhu Slovenska to dlho vyzeralo na pokojný zápas, v ktorom mali bližšie k výhre hostia. Lenže v druhom polčase sa napätie vystupňovalo a basketbal šiel mierne do úzadia. Stretnutie plné emócií napokon lepšie ustáli hráči Svitu, ktorí si z Komárna odvážali dôležité dva body.

Hornonitrianske derby sa v druhom stretnutí po sebe stalo korisťou hosťujúceho tímu. Prievidza si tentoraz zobrala späť požičané, v Handlovej uspela vďaka vynikajúcej druhej štvrtine a dominancii pod košom. Baník tak zastavil v rozlete a aj naďalej sa prezentuje dvoma rôznymi tvárami.

Ideálnu reakciu na dve prehry po sebe predviedli basketbalisti Lučenca. Síce si nechali sami zbytočne zdramatizovať zápas, ale po vynikajúcej koncovke, keď v poslednej dvojminútovke neinkasovali ani jeden bod, si ako tretí tím v tejto sezóne odnášali oba body z palubovky Žiliny.

Ešte pred koncom tretej štvrtiny nič nenasvedčovalo tomu, že by z duelu Levíc so Žilinou mohla byť veľká dráma. Hosťom sa podarilo takmer kompletne zmazať 22-bodové manko a boli len malý kúsok od veľkého obratu. Patrioti sa však v správnej chvíli prebudili a po zvládnutej koncovke si ponechali oba body doma.

Televízny ťahák medzi prvým Interom Bratislava a druhým Lučencom sa zmenil na jednoznačnú záležitosť úradujúceho majstra. „Žlto-čierni“ predviedli totiž najlepší výkon v sezóne, Lučenec nepustili vôbec ku svojej hre a výsledkom bol triumf o 32 bodov - 93:61.

O nečakané zaváhanie sa postarali basketbalisti Lučenca, keď len druhýkrát v aktuálnom ročníku našli premožiteľa vo svojej ARENE. O oba body ich pripravili hráči Handlovej, po výsledku 87:80 si tak na svoje konto pridali ďalší cenný úspech.

Mala to byť atraktívna konfrontácia druhého s tretím, no zmenila sa na jednoznačnú záležitosť domácich. Lučenec totiž nepripustil ani na malý moment to, že by si Prievidza mohla z jeho palubovky odviesť výhru. Zverenci trénera Petra Jankoviča dokráčali bez problémov k výsledku 86:66 a po 20. kole si ešte pevnejšie upevnil post druhého najlepšieho tímu ligy.