• 1.

  INT Inter
  8-2 18
 • 2.

  SNV Rytieri
  7-3 17
 • 3.

  LEV Patrioti
  6-3 15
 • 4.

  SVT Svit
  4-5 13
 • 5.

  LUC Lučenec
  4-6 14
 • 6.

  KMR Komárno
  3-5 11
 • 7.

  HAN Handlová
  3-7 13
 • 8.

  PDA Prievidza
  3-7 13

V poslednom období hrajú Spišskí Rytieri so Svitom ofenzívne partie a inak tomu nebolo ani v rámci 10. kola. Po prvom polčase boli bližšie k úspechu „medvede“, ale druhé dejstvo patrilo „Novovešťanom“. Bez Patricka McGlynna a Tomáša Mrviša mali strhujúci finiš, ktorý vyústil do víťazstva 94:88.

10 minút pred koncom nič nenasvedčovalo tomu, že by Komárno mohlo prísť o ďalšie domáce víťazstvo do svojej zbierky. Fanúšikovia ale neverili vlastným očiam, čo sa dialo v ďalších minútach. Spišiakom sa podarilo nielenže zmazať 10-bodové manko, ale napokon si zobrať triumf o 10 bodov. Zaujímavý duel s nečakaným zvratom, to bola dohrávka „diablov“ s Rytiermi.

Výkony Lučenca sa zatiaľ nezmenili ani s príchodom nového trénera na lavičku. Na prekvapivý, ale zaslúžený triumf u majstra, doma nenadviazali a v tabuľke sa prepadli na posledné miesto. Prievidza ideálne odčinila vysokú prehru z baníckeho derby, u vicemajstra získala prvú vonkajšiu výhru v sezóne.

Aj keď sobota priniesla napokon len jeden zápas, tak priamy súboj o 2. miesto rozhodne nudný nebol. Vysoký počet bodov, skvelé individuálne výkony a najmä atraktívny basketbal. Spišiakom v oslabenej zostave v závere došli sily, Inter si kolektívnym výkonom zobral po výsledku 93:87 oba body a v pozitívnom duchu neprestáva udivovať fanúšikov a verejnosť.

História baníckych, respektíve hornonitrianskych derby si pamätá rôzne zápasy a výsledky. Pokojne však môžeme povedať, že za posledných 12 rokov sa také dominantné víťazstvo Handlovej, ako tomu bolo v televíznom zápase s Prievidzou nezrodilo. Čo stojí za 34-bodovým triumfom (93:59) a prečo zrazu pod trénerom Tonim Radičom vyzerá MBK ako iný tím? Čím to je, že Prievidza predviedla také rozdielne výkony? V oboch táboroch sme sa snažili nájsť odpovede po 140. vzájomnom zápase týchto rivalov.

Niečo vyše dvoch minút pred koncom to vyzeralo na komfortné a hlavne mimoriadne cenné víťazstvo Lučenca v Leviciach. Patrioti dokonali svoju stíhaciu jazdu takmer do úspešného konca, jedna strela ich delila v závere od vyrovnania. Pokus Mihu Lapornika si nenašiel cestu do koša, nová posila „pelikánov“ Tyrik Armstrong už postrážila koniec čakania na úspech. Repríza tohtoročného finále opäť raz z pohľadu diváka nesklamala.

Kto si zapol prvý polčas, tak videl dominanciu domáceho Svitu na ceste za ďalším víťazstvom. Kto ale sledoval druhé dejstvo, tak sledoval nezastaviteľný stroj Interu, ktorý nielenže zmazal 20-bodové manko, ale napokon dokonal svoj obrat do výhry o 14 bodov (92:78). Pod Tatrami to bolo skvelé basketbalové divadlo, svojou zápletkou patrí už teraz k najlepším v rámci tohto ročníka Niké SBL.