• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Na Slovenskom pohári našla Prievidza víťazný recept na Inter Bratislava, v lige si však ešte musí počkať. Víťaz základnej časti sa totiž revanšoval za nedávnu prehru, po výsledku 88:75 to bola jeho 20. ligová výhra nad týmto súperom v rade.

Boj o najlepšie umiestnenie v základnej časti SBL naberá na obrátkach, presvedčiť sa o tom mohli aj diváci na zápase Handlovej s Lučencom. Hostia mali na dosah skvelý obrat, ale v koncovke pomohla zlomiť čiernu sériu jedna z nedávnych posíl Baníka Miles Bowman jr. Po výsledku 75:73 tak zostali na radosť fanúšikov oba body na Hornej Nitre.

Jeden tím bojuje o udržanie druhého miesta, druhý o siedmu priečku. Duel Levíc s Handlovou z tohto pohľadu vzbudzoval pozornosť, diváci sa v tomto smere dočkali zaujímavého a dramatického duelu. Na radosť domácich priaznivcov sa radovali z dôležitého triumfu Patrioti, Baník naproti tomu prehĺbil svoju výsledkovú krízu.

Opäť rozuzlenie v záverečných sekundách a opäť chvíle pre legionárov. Iskre Svit sa podarilo vybojovať ďalší kľúčový triumf, tentoraz k tomu boli potrebné až dve predĺženia na palubovke Handlovej. „Podtatranci“ sa vďaka tomu striasli s veľkou pravdepodobnosťou konkurentov pod nimi a plne sa môžu sústrediť na vyššie méty v tabuľke.

Ani oslabená zostava Iskry Svit nezabránila tomu, aby až do samotného záveru sťažila Patriotom Levice boj o semifinálovú miestenku na Slovenskom pohári. V koncovke rozhodli na strane hostí chýbajúce sily, na domácej polovici širšia rotácia. Ďalej napokon ide obhajca trofeje, na ktorého čaká ďalší súboj s Lučencom.

Do Prievidze prišiel v polovici januára naštartovať družstvo, ktoré podávalo kolísavé výkony. Chorvátsky kouč Krunoslav Krajnovič však napísal výnimočný príbeh, tím zdvihol na nohy, v krátkom čase prepísal viaceré rekordy a po víťazstve nad Lučencom vo finále Final Four, získal pre tím z Hornej Nitry prvýkrát vo viac ako 70-ročnej histórii Slovenský pohár.

Zo štvrťfinálových zápasov Slovenského pohára mal rozhodne najväčší náboj duel Žiliny s Prievidzou. Slávia bola totiž v pozícii tímu, ktorá mohla poslať družstvo z Hornej Nitry do pozície diváka na Final Four v domovskej Niké aréne. Prievidžania však ustáli tlak a z mesta pod Dubňom odchádzali s pocitom tvrdo vybojovanej výhry.