• 1.

  PDA Prievidza
  1-0 2
 • 2.

  LEV Patrioti
  1-0 2
 • 3.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  NIT Nitra
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-1 1
 • 9.

  LUC Lučenec
  0-1 1

Pre Prievidzu to bol dokonalý úvodný večer sezóny 2023/2024. Početná divácka kulisa videla v prvom polčase veľkú ofenzívnou šou, na ktorú súper nemal žiadnu odpoveď. Po prestávke sa Lučenec pozviechal, črtajúci sa debakel odvrátil, ale na úspech na hornej Nitre to nestačilo.

Kto vo štvrtok večer bol priamo na mieste, alebo sledoval televízny prenos, tak sa rozhodne nenudil. Rivalita Patriotov Levice a Spišských Rytierov dodala prvému stretnutiu Niké SBL v sezóne 2023/2024 extra šťavu. Trojková šou Adawaya, takmer dokonalý obrat „Novovešťanov“, ale aj vypäté situácie, to všetko priniesol rozhodne zaujímavý duel majstra s víťazom základnej časti.

Ako si mnohí fanúšikovia želali, tak finálová séria Levíc s Komárnom sa dočká rozhodnutia až v poslednom možnom zápase ročníka 2022/2023. Majstrovské oslavy sa opäť museli odložiť, Patrioti našli u „diablov“ recept na úspech a druhýkrát v rade odvrátili koniec tohto atraktívneho derby. Stále tak žije nádej na obhajobu titulu, respektíve premiérové zlato pre v podstate nováčika Niké SBL. Rozhodne sa v zápase č. 7, ktorý prichádza na rad po 8 rokoch.

Opäť raz sa ukázalo, ako prináša finálová séria Levíc s Komárnom stále rozdielne zápasy. Už piate derby medzi týmito dvoma tímami o majstrovský titul, prinieslo po prvom polčase vyrovnaný stav a preto len málokto očakával, že by sa napokon z toho mohol zrodiť triumf o takmer 30 bodov. Domáci tak odvrátili hrozbu konca sezóny, hostia sú stále bližšie a tromfy držia vo svojich rukách.

Každé finálové stretnutie medzi Levicami a Komárnom prinieslo diametrálne odlišný príbeh. Zatiaľ čo prvé dva zápasy boli v réžii „diablov“, keď sa mohli oprieť najmä o streľbu za tri body, tak duel č. 3 bol o Patriotoch. Taktické zmeny, solídny defenzívny výkon a vstup do tretej štvrtiny ich doviedol k vytúženému prvému bodu v sérii, čo dodáva samotnému derby pred stredou extra náboj.

Takmer bezchybná streľba za tri body, silný nástup individualít a herná pohoda v ďalšom priebehu. Komárno sa dokázalo popasovať s taktickými zmenami Levíc, ich náporom v závere druhej štvrtiny a celkom s prehľadom dokráčali pred zaplnenou halou k zisku mečbalu. Úradujúci šampión už nemôže zaváhať, inak vypuknú majstrovské oslavy „diablov“.

6 rokov, tak dlho čakali fanúšikovia „diablov“ na to, aby sa tu opäť hralo finále Niké SBL. Boban Tomič bol vtedy ešte hráčom Komárna, teraz je už predsedom stále nováčika na basketbalovej scéne - BC Komárno, ale ľudia nezabúdajú. Návrat do bojov o majstrovský titul prilákal viac ako 1000 divákov, spoločne vytvorili elektrizujúcu atmosféru. Navyše všetko dopadlo pre domácich na jednotku, druhý finálový bod majú po dramatickom závere vo svojej moci.