• 1.

  LEV Patrioti
  25-3 53
 • 2.

  KMR Komárno
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  17-11 45
 • 4.

  INT Inter
  14-14 42
 • 5.

  SNV Rytieri
  14-14 42
 • 6.

  SVT Svit
  10-18 38
 • 7.

  HAN Handlová
  9-19 37
 • 8.

  PDA Prievidza
  6-22 34

Po podpisoch nových kontraktov s dôverne známymi Patriotmi, prišiel čas aj na hľadanie posíl. A hneď úvodná je mimoriadne zaujímavá, Leviciam sa podarilo angažovať 22-ročného reprezentanta Luxemburska so slovenským pasom, Bena Kovaca.

Ďalším slovenským dielikom do rytierskej mozaiky, ktorú na blížiacu sa sezónu skladá manažment Spišských Rytierov, je skúsený 32-ročný pivot Ivan Židzik. Ten sa so Spišiakmi dohodol na ďalšej spolupráci a ako cítiť z obidvoch strán, dohoda vyhovuje všetkým zainteresovaným.

Po rozhodnutí Daniela Sokolovskeho nepokračovať na lavičke Lučenca, stála pred vedením klubu náročná úloha – nájsť nového šéfa lavičky. Uvoľnené miesto je už zaplnené, k „pelikánom“ prichádza 39-ročný Srb Marko Boras.

Lučenec bude mať nového trénera. Americký kouč Daniel Sokolovsky dostal od vedenia klubu ponuku na predĺženie spolupráce, po úspešnom roku sa mu však naskytla ďalšia príležitosť na jeho rozvoj. Prečítajte si jeho odkaz lučeneckej komunite.

Inter Bratislava zatiaľ predstavil tri zahraničné posily, s ktorými hodlá vyrukovať do nadchádzajúceho ročníka Niké SBL. Vo všetkých troch prípadoch išlo o legionárov. Štvrté meno, ktoré môžeme oznámiť, je v tomto smere výnimkou. Žlto-čierny dres totiž oblečie 23-ročný slovenský krídelník Matúš Magdolen, ktorý v uplynulom ročníku oživil svoju kariéru solídnymi výkonmi vo farbách nášho odvekého rivala BC Prievidza.

Vicemajster z Lučenca bol dlho jediným tímom, ktorý nemal žiadne novinky smerom k novej sezóne. To sa už našťastie zmenilo, fanúšikovia „pelikánov“ sa môžu tešiť zo zotrvania slovenského tria Lukáš Bolek, Matej Siládi a Ján Zorvan.

Do družstva Komárna pribudla prvá zahraničná posila. Post playmakera zverili do rúk 27-ročnému Američanovi Demarkusovi Stuckeymu.