0-0 0
  • 8.

SNV Spišská N.V.
    0-0 0

Dlhé čakanie sa skončilo, postupne sa začína sezóna 2021/2022. Na úvod do nej naskočia Spišskí Rytieri, ktorí si odbijú premiéru v Alpsko-jadranskom pohári. Súperom aktuálneho majstra a víťaza Slovenského pohára bude ďalší nováčik tejto súťaže, poľský tím Dabrowa Górnicza.

V predchádzajúcom ročníku pobrali všetko, čo sa pobrať dalo. Počas leta prešli výraznou obmenou, ale na Tipsport Federálnom pohári sa ukázalo, že sú momentálne najlepším tímom Niké SBL. Spišskí Rytieri obsadili druhú priečku, keď vo finále nestačili na suveréna tejto súťaže, českú Opavu. S trénerom Štefanom Svitekom sme prebrali dva víkendy, počas ktorých tešili svojich priaznivcov.

Tipsport Federálny pohár má za sebou záverečný duel, v slovenskej konfrontácii zvíťazili v súboji o 6. miesto Patrioti Levice nad Iskrou Svit.

Víťazom Tipsport Federálneho pohára sa stali hráči Opavy, vo finále triumfovali nad Spišskými Rytiermi. Tretie miesto obsadil Lučenec, ktorý si bez väčších problémov poradil s Děčínom. Svit si zahrá s Levicami o 6. miesto, keďže prehral súboj s Pardubicami. Slovenský duel o 10. priečku priniesol výhru Prievidze nad Interom Bratislava.

Už o niekoľko hodín sa rozbehne pre mnohých prvý vrchol sezóny - Tipsport Federálny pohár. Po skupinovej fáze sa teraz bude hrať o trofej pre víťaza, respektíve o konečné umiestnenie. Opäť na jednom mieste máme pre vás informácie, ako sledovať jednotlivé zápasy.

O celkový triumf na Tipsport Federálnom pohári si zahrajú Spišskí Rytieri, v slovenskom semifinále dokázali pretlačiť Lučenec. Inak sa slovenským tímom nedarilo, Levice prehrali v skupine o 5. - 7. miesto s Pardubicami. Prievidza neuspela v skupine o 8. - 11. miesto proti Kolínu a Inter Bratislava nestačil na Olomoucko.

Tipsport Federálny pohár má za sebou úvodnú fázu, na základe výsledkov sa tímy rozdelili do jednotlivých skupín o umiestnenie. Už najbližší víkend sa rozhodne o tom, kto sa po 18 rokoch stane víťazom tejto súťaže.