• 1.

  SNV Rytieri
  20-8 48
 • 2.

  SVT Svit
  18-10 46
 • 3.

  LEV Patrioti
  17-11 45
 • 4.

  KMR Komárno
  15-13 43
 • 5.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 6.

  INT Inter
  13-15 41
 • 7.

  PDA Prievidza
  9-19 37
 • 8.

  HAN Handlová
  5-23 33

Finále Alpsko-jadranského pohára nebude mať tento rok slovenskú účasť. Ani Spišskí Rytieri neprešli semifinálovou prekážkou, líder Niké SBL nestačil na domácu Viedeň.

Prvý slovenský zástupca na Final Four Alpsko-jadranského pohára úspešný nebol, Komárno držalo s favorizovanou Dabrowou Górniczou krok v prvom polčase, ale v tomto druhom sa ukázala sila súpera a „diabli“ tak končia v semifinále.

Opäť po roku sú súčasťou Final Four Alpsko-jadranského pohára aj Spišskí Rytieri. V semifinále ich čaká prestížny súboj lídrov súťaži, prvý tím Niké SBL vyzve suveréna rakúskej scény, domácu Viedeň. Bude to interesantný trénerský duel, na viedenskej lavičke je totiž reprezentačný tréner Slovenska Aramis Naglič. O aktuálnej situácii v oboch táboroch sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

V stredu sa síce Niké SBL nehrá, ale to neznamená, že sa nedočkáme zápasovej akcie. Vo Viedni začína Final Four Alpsko-jadranského pohára a opäť u toho budú dvaja zástupcovia z našej súťaže. Komárno sa pri svojej premiére dostalo do semifinále, kde narazí na súpera z Poľska – MKS Dabrowu Górniczu. Čo hovoria tréneri pred podujatím a proti komu budú „diabli“ stáť, to sa dočítate v samotnom článku.

Stále to nie je samozrejmosť, aby tímy z Niké SBL pravidelne hrali súťaže pod hlavičkou FIBA. Patrioti Levice v tomto smere dosiahli na niečo, čo sa dlhé roky nikomu nepodarilo. V Lige majstrov boli jeden zápas od skupinovej fázy a v Európskom pohári FIBA bojovali do poslednej chvíle o miesto medzi najlepšou osmičkou. Ako vyzeralo ich 15-zápasové európske dobrodružstvo, to sa dozviete od šéfa levickej lavičky Michala Madzina.

Dejiskom tohtoročného Final Four Alpsko-jadranského pohára bude 15. a 16. marca viedenská Hallmann Dome. Veľké finále nadnárodnej súťaže bude mať opäť po roku dvojnásobné slovenské zastúpenie, o víťaznú trofej si zahrajú hráči Komárna a Spišských Rytierov.

Druhý rok sú súčasťou Alpsko-jadranského pohára Spišskí Rytieri a rovnako druhýkrát sa predstavia vo Final Four tejto nadnárodnej súťaže. To všetko po zápase, ktorý sa určite zapíše do histórie klubu. Ako sa im podarilo prekonať Pardubice, nám prezradil tréner Spišiakov Teo Hojč.