• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Sezóna 2023/2024 Niké Slovenskej basketbalovej ligy je definitívne uzatvorenou kapitolou. Konečné poradie je známe, teraz je čas oznámiť, kto a prečo sa po poslednom finálovom zápase dočkal ocenenia. Spolu so zástupcami RTVS: Šport sme vyhodnotili Peak MVP finále, Bballtown.sk trénera roka a All Star tím play off.

Finálová séria priniesla prvý a pre mnohých nečakaný zvrat. Rytieri prekazili dokonale naplánovaný večer Patriotov Levice, ktorý už mali v pláne ukončiť aktuálny ročník Niké SBL a odštartovať majstrovské oslavy. Hostia, na čele s Corym Reevesom, si ale povedali, že si ešte dáme minimálne jeden duel. Práve s mužom tretieho zápasu sme hodnotili výhru Spišiakov.

Súboje o víťaza Niké SBL hovoria zatiaľ jasne v prospech Levíc. Potvrdilo sa to aj v druhom finálovom meraní síl, v ktorom sa opäť osvedčil ťah zaradenia Draška Kneževiča do základnej zostavy. S ústrednou postavou utorkového stretnutia sme preberali úspešný večer Patriotov a faktory víťazstva.

Úvodné dejstvo finálovej série bolo v réžii Patriotov. Proti Rytierom sa mohli oprieť o produkciu z trojbodovej vzdialenosti a lavičky, v oboch ukazovateľoch vyčnieval Ben Kováč. Práve s mužom prvého finálového zápasu sme prebrali cestu za úspechom, ale aj ďalšie dôležité aspekty stretnutia so Spišiakmi. 

Tretie semifinálové zápasy mali v oboch prípadoch približne rovnaký scenár. Prvé polčasy patrili hlavne hosťujúcim tímom, ale po prestávke dominovali domáce družstvá, ktoré napokon vzišli z toho víťazne. Komu patril sobotňajší večer v najväčšej miere, to sa dozviete v našom tradičnom prehľade. 

Jednu semifinálovú sériu rozhodol možno pre niektorých nečakaný hrdina, v tej druhej sa dočkáme ešte jedného dejstva. Ako to vyzeralo v utorok večer na palubovkách v Spišskej Novej Vsi a Komárne, to sa dozviete v našom tradičnom hodnotení mužov zápasov. 

Jeden by očakával, že s blížiacim sa koncom sezóny, budú ubúdať kvalitné individuálne výkony. Kto však sledoval druhé semifinálové zápasy, tak toho dianie na palubovke muselo vyviesť z omylu. Aj v tomto prípade vám prinášame kto a prečo nás zaujal.