• 1.

  SNV Rytieri
  20-8 48
 • 2.

  SVT Svit
  18-10 46
 • 3.

  LEV Patrioti
  17-11 45
 • 4.

  KMR Komárno
  15-13 43
 • 5.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 6.

  INT Inter
  13-15 41
 • 7.

  PDA Prievidza
  9-19 37
 • 8.

  HAN Handlová
  5-23 33

Vedeniu Interu Bratislava sa v poslednom období podarilo vytiahnuť mnohých zaujímavých legionárov, ktorí následne naštartovali celkom zaujímavé kariéry. V podobný scenár dúfa aj J.P. Moorman, v žlto-čiernom drese je to jeho profesionálna premiéra a teraz je s tímom na prahu play off.

Ocenenie pre najlepšieho Slováka základnej časti získal pivot naposledy pred 4 rokmi, vtedy to bol Michal Baťka. Michael Fusek bol v tom čase najlepším striedajúcim hráčom. Odvtedy „Fuso“ herne a výkonnostne vyrástol, čo momentálne dokazuje v drese Spišských Rytierov. V čom mu pôsobenie pod taktovkou trénera Tea Hojča pomohlo a ako získal sebaistotu aj v reprezentácii, to všetko sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Pre hráča zo zahraničia nie je jednoduché stotožniť sa s úlohou, že do zápasov vo väčšine prípadov naskakuje z lavičky. Demarkus Stuckey to v Komárne obrátil na svoju výhodu, keď nie raz takto dopomohol tímu k víťazstvu. Aj preto začínajú „diabli“ play off doma a ich rozohrávač získal ocenenie pre najlepšieho striedajúceho hráča základnej časti.

Šiestu sezónu je profesionálom, ale až teraz je súčasťou klubu s veľkými ambíciami. Novinkou je tiež to, že premiérovo vo svojej kariére sa dočkal individuálneho ocenenia. Peak MVP základnej časti Patrick McGlynn si užíva tieto pocity a so Spišskými Rytiermi chce dosiahnuť na majstrovskú trofej.

Prievidza si zabezpečila istotu účasti v tohtoročnom play off najlepším možným spôsobom, nepriaznivú šnúru prehier ukončila úspechom u už istého víťaza základnej časti, Spišských Rytierov. Tréner Krunoslav Krajnovič v rozhovore zhodnotil tento zápas, prezradil, čo pre klub znamená návrat do play off a aké má jeho tím v tejto časti sezóny ambície.

V sobotu sa pre neho a Handlovú účinkovanie v sezóne 2022/2023 Niké SBL skončí, ale na uplynulé mesiace bude Richard Rožánek najmä spomínať v dobrom. Mladší z bratského dua Rožánkovcov sa na hornej Nitre naplno chytil ponúknutej šance a svojimi výkonmi si zastal miesto v najvyššej súťaži. Nielen o tom sme sa rozprávali s 23-ročným krídelníkom.

Nájsť si v časoch pandémie koronavírusu profesionálne angažmán nebolo pre zámorských basketbalistov jednoduchou záležitosťou. Svoje by o tom vedel hovoriť T.J. Atwood, ktorý musel zvládnuť dva roky na Malte, aby sa mu otvorila cesta do lepšej súťaže. Pôsobenie vo Svite vníma ako odmenu za vynaložené úsilie, nedávno pre klub vybojoval Slovenský pohár a sám získal ocenenie pre najužitočnejšieho hráča Final Four.