• 1.

  INT Inter
  7-2 16
 • 2.

  LEV Patrioti
  6-3 15
 • 3.

  SNV Rytieri
  6-3 15
 • 4.

  SVT Svit
  4-4 12
 • 5.

  KMR Komárno
  3-5 11
 • 6.

  HAN Handlová
  3-6 12
 • 7.

  PDA Prievidza
  3-6 12
 • 8.

  LUC Lučenec
  3-6 12

Opäť zaplnená hala na Vietnamskej mala v sobotu večer mnoho dôvodov na radosť. Interu sa podarilo natiahnuť doma neporaziteľnosť o ďalší zápas. K tomu sa pridal pre toto družstvo mimoriadny úspech nad úradujúcim majstrom, ktorý priniesol zmenu na poste lídra Niké SBL. Čerešničkou na torte bol fakt, že k víťazstvu nasmeroval „žlto-čiernych“ nestarnúci Marek Kozlík.

Tréner Danilo Rakočevič bol v piatok na roztrhanie. Najprv zaskočil u juniorov za chorého kouča Karola Wimmera, následne už pripravoval A-tím mužov na sobotný prestížny súboj proti Levickým Patriotom. Jeho víťaz sa usadí na čele Niké Slovenskej basketbalovej ligy! Vzápätí si však 36-ročný čiernohorský kormidelník našiel čas aj na rozhovor pre bkinter.sk.

Z mladíkov patrí k najväčším skokanom pri porovnávaní výkonov a štatistík. V drese Prievidze už s ním tréner Krunoslav Krajnovič počíta ako s jedným z pilierov svojej zostavy. Patrik Lukáč má stále ešte len 20 rokov, ale na hornej Nitre je sľubným prísľubom do budúcna.

V histórii Patriotov nenájdeme mnoho legionárov, ktorí by boli pevnou súčasťou svojich reprezentácií a zahrali si s ňou na veľkom podujatí. Mihovi Lapornikovi sa takéto niečo podarilo vybojovať v pondelok večer, keď so Slovinskom získal miestenku na budúcoročných majstrovstvách sveta.

Hráčov z Južnej Ameriky sme v Niké SBL nemali veľké množstvo. Brazílčan v službách Iskry Svit Kayo Goncalves je zaujímavý nielen svojimi doterajšími výkonmi, ale vo voľnom čase si napríklad užíva turistiku v Tatrách alebo rád číta. S 23-ročným krídelníkom „medveďov“ sme mimo iného prebrali jeho ambície, ale napríklad aj to, prečo v takom skorom veku išiel do Ameriky.

Hneď v úvode sezóny bol manažment handlovského Baníka nútený pristúpiť k prvým zmenám. Po päťzápasovej šnúre prehier a následnom odchode trénera Bujana, museli "zeleno-čierni" okamžite reagovať. A tak prišiel prvý výraznejší zásah do handlovskej súpisky, ktorú opustil slovinský krídelník Milorad Sedlarevič. Stalo sa tak tesne pred zápasom siedmeho kola, v ktorom sa "baníkom" podarilo uspieť pod košmi Komárna.

Spolu s Isaiahom Washingtonom tvoria najproduktívnejšiu dvojicu rozohrávačov v Niké SBL. Patrick McGlynn ťahá Spišských Rytierov opäť na najlepšie priečky nielen v lige, ale aj v Alpsko-jadranskom pohári. S jednou z letných posíl tímu sme prebrali neobvyklú prípravu, vstup do sezóny a tiež rôzne ďalšie témy.