• 1.

  LEV Levice
  16-9 41
 • 2.

  INT Inter
  16-11 43
 • 3.

  SNV Spišská N.V.
  16-12 44
 • 4.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 5.

  SVT Svit
  13-13 39
 • 6.

  PDA Prievidza
  9-16 34
 • 7.

  HAN Handlová
  8-19 35

V aktuálnom ročníku prišlo do Niké SBL viacero hráčov z druhej španielskej ligy. Jedným z nich je aj krídelník Spišských Rytierov Milan Nikolič, ktorí u „Novovešťanov“ ukazuje svoje basketbalové kvality. S 28-ročným Srbom sme sa obzreli za jeho doterajším účinkovaním v tíme trénera Tea Hojča.

Pre viacerých bolo prekvapením, keď Lučenec oznámil meno svojej posily. Kanaďan Patrick Šimon je totiž držiteľom aj slovenského pasu, vďaka čomu nezabral na súpiske miesto pre legionára. Dvadsaťpäťročný podkošový hráč je prvýkrát v kariére súčasťou najvyššej súťaže, v budúcnosti by sa chcel prebojovať do reprezentačného tímu Slovenska.

Pred niekoľkými dňami si zapísal prvé minúty v mužskej reprezentácii a v sobotu ho so spoluhráčmi čaká jeden z najdôležitejších duelov sezóny. Rozohrávač Prievidze Matej Majerčák má v aktuálnom ročníku na pleciach dirigovanie hry svojho tímu, ktorý chce doviesť do play off.

Starší Danilo sa dosť skoro vydal na trénerskú cestu, mladší Nikola úspešne brázdi palubovky ako hráč. Až v Handlovej sa bratia Rakočevičovci stretli prvýkrát na jednej lodi a mohli si tak vyskúšať pôsobenie tréner - hráč. Práve s 30-ročným čiernohorským krídelníkom sme prebrali jeho fungovanie s bratom trénerom a tiež pôsobenie medzi „baníkmi“.

Partnerstvo Niké a slovenského basketbalu je už niekoľko dní oficiálnou záležitosťou. Čo však prináša klubom Slovenskej basketbalovej ligy, ako budú vyzerať priame prenosy, na čo sa môžu fanúšikovia do budúcna tešiť, to sa snažil zodpovedať v rozhovore riaditeľ súťaže Peter Mičuda.

K Patriotom sa pripojil Američan Tre McCallum na prelome kalendárnych rokov, ako reakcia na výraznejšiu maródku v tíme. Kvôli vynútenej prestávke zatiaľ odohral 25-ročný basketbalista za Levice len štyri stretnutia, s novým družstvom sa však postupne zžíva.

Tréner Žan Tabak v týchto dňoch v Prištine intenzívne pracuje so slovenskou basketbalovou reprezentáciou, aby ju pripravil na posledné dve stretnutia európskej predkvalifikácie MS 2023. V nich si Slovensko v rámci B-skupiny najprv vo štvrtok zmeria sily s Islandom, v sobotu potom vyzve domáce Kosovo. Popri všetkých povinnostiach si 50-ročný rodák z chorvátskeho Splitu, ktorý ako hráč vyhral NBA, trikrát triumfoval v Eurolige a na pamätnom olympijskom turnaji v Barcelone 1992 získal striebro, našiel čas na rozhovor pre stránku slovakbasket.sk.