• 1.

  PDA Prievidza
  1-0 2
 • 2.

  LEV Patrioti
  1-0 2
 • 3.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  NIT Nitra
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-1 1
 • 9.

  LUC Lučenec
  0-1 1

Dočkali sme sa. Po takmer šiestich mesiacoch sa v Prievidzi opäť bude hrať zápas v rámci najvyššej slovenskej súťaže Niké SBL. Hneď 1. kolo tak odohráme na novej domácej palubovke proti mužstvu BKM Lučenec.

Mnohých táto zmena prekvapila, niekoľko dní pred začiatkom sezóny sa Komárno rozlúčilo so službami Krunoslava Krajnoviča a na lavičku zasadol nový hlavný tréner, Goran Samardžiev. Prečítajte si prvý rozhovor s novým šéfom „diablov“, v ktorom načrtol svoje prvé kroky pri tíme a tiež ambície do sezóny.

Na záver predstavovania účastníkov pred začiatkom sezóny 2023/2024 sme si ponechali aktuálneho nováčika Niké SBL, Sláviu SPU Nitra. Výsledky z prípravy a skladba tímu naznačujú, že neplánujú byť len do počtu. Zavládne aj v meste pod Zoborom eufória z návratu do najvyššej súťaže, ako tomu bolo v prípade Komárna?

Od príchodu do Niké SBL sa Komárnu podarilo vždy skončiť s cenným kovom na svojom krku. Leto na juhu Slovenska nebolo jednoduché, zranenia, výmeny a rošáda na pozícii hlavného trénera urobili svoje. Odhodlanie ale „diablom“ nechýba, podarí sa im nadviazať na doterajšie medailové úspechy?

Prievidza sa počas leta rozhodla vydať inou trénerskou cestou, ale to nič nemení na tom, že na hornej Nitre chcú pokračovať v napredovaní. Od účasti v baráži sa posunuli k tomu, že ich jeden zápas delil v sezóne 2022/2023 od semifinále. Postúpia pod taktovkou nového kouča Sašu Jankoviča k ďalšej vysnívanej méte?

Pre Lučenec to nebolo jednoduché leto, klub bojoval najmä o pokračovanie v Niké SBL. Tento cieľ sa podarilo naplniť, teraz by k tomu so skúseným trénerom Tiborom Jánym a výrazne obmeneným družstvom radi pridali účasť v play off. Splnia sa ambície klubu a fanúšikov?

Handlová sa v posledných rokoch potuluje na hranici účasti v play off Niké SBL. V lete pristúpil klub k razantným zmenám, takmer kompletne obmenil káder a na druhý pokus mu vyšlo angažovanie Nenada Miloševiča na post hlavného trénera. Pomôžu tieto kroky k tomu, aby sa „baníci“ vyštverali vyššie?