• 1.

  LEV Patrioti
  17-2 36
 • 2.

  KMR Komárno
  14-6 34
 • 3.

  SNV Rytieri
  10-9 29
 • 4.

  LUC Lučenec
  10-9 29
 • 5.

  INT Inter
  9-10 28
 • 6.

  HAN Handlová
  8-11 27
 • 7.

  SVT Svit
  7-12 26
 • 8.

  PDA Prievidza
  1-17 19

Ak by si mala Handlová v tejto sezóne vybrať obľúbeného súpera, tak určite sú to Spišskí Rytieri. „Baníci“ to na úradujúceho majstra vedia za každých okolností, v rámci 19. kola to bol z ich pohľadu strategický duel, ak chceli ešte reálne pomýšľať na vyššie priečky. To sa im víťazstvom 90:84 podarilo zvládnuť. Nielen tento zápas sme rozoberali s najskúsenejším hráčom Handlovej Tomášom Mrvišom.

Z bežného súboja pod košom sa napokon vykľula trojmesačná absencia na súpiske Interu. Počas tohto obdobia citeľne chýbal Michael Fusek nielen svojmu tímu, ale aj reprezentácii. Jeho herné napredovanie tak dostalo nečakanú stopku. Po zranení sa postupne vracia k výkonom, vďaka ktorým sa stal veľkou zbraňou „žlto-čiernych“ v zápasoch.

Hneď vo svojej prvej ligovej sezóne sa stal plnohodnotnou súčasťou družstva Svitu. Rozlet zastavilo komplikovanejšie zranenie, pre ktoré vynechal celú sezónu 2020/2021. Teraz sa snaží vrátiť tam, kde skončil. S rozohrávačom Iskry Adamom Mončekom sme sa rozprávali o tom, ako sa vyrovnával s nútenou absenciou a tiež ako sa mu podarilo vrátiť do zápasového kolotoča.

Z majstrovskej lode Spišských Rytierov odišli počas leta viaceré kľúčové postavy. Pre mnohých fanúšikov bolo príjemným prekvapením zotrvanie Marka Stevanoviča. Srbský basketbalista sa rozhodol vyťažiť z novej situácie, ešte viac zvýrazniť dôležitosť pre svoje družstvo a ideálne doviesť „Novovešťanov“ k obhajobe majstrovského titulu.

Métu desiatich víťazstiev v rade sa v tejto sezóne podarilo pokoriť najskôr Komárnu, teraz sa k nemu pridali Levice. Práve svojho regionálneho rivala dokázali dvakrát za sebou zdolať, čím si pevne upevnili status lídra Niké SBL. U kouča Patriotov Michala Madzina sme sa snažili zistiť, v čom tkvie sila jeho kolektívu a aktuálnej série výhier.

Súboje Prievidze s Handlovou majú vždy náboj, bez ohľadu na postavenie tímov v tabuľke. Domáci mali ešte v živej pamäti stratu 22-bodového vedenia a buzzer-beater z prvého vzájomného zápasu sezóny. Bez drámy sa to neobišlo ani v 17. kole Niké SBL, no tím okolo trénera Krunoslava Krajnoviča konečne zlomil 14-zápasové čakanie na víťazstvo. Práve s kormidelníkom BC sme prebrali dôležitý triumf v baníckom derby.

V mnohom sú ich cesty podobné. Najskôr sa priúčali pri skúsenejších tréneroch, aby neskôr dostali od vedenia klubu dôveru a mohli si premiérovo vo svojej kariére vyskúšať pozíciu hlavného trénera pri mužoch. Ako boli zhodné ich začiatky, tak pred pár dňami boli totožné aj ich konce. Maroš Helmecy a Róbert Ištvánik síce skončili vo svojich funkciách, ale v klube si ich ponechali ako asistentov. Obaja sa teda vrátili k tomu, s čím začínali.