• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Necelý rok a pol zbieral Róbert Ištvánik z pozície asistenta trénera skúsenosti v Niké SBL. Na začiatku januára sa musel chopiť taktovky nad družstvom Iskry Svit, svoju premiéru zvládol nad očakávania. S „medveďmi“ skončil v základnej časti na 3. mieste a napokon ho doviedol do semifinále. Zranenia a tiež užšia rotácia rozhodla o tom, že do finále postúpili Spišskí Rytieri a pod Tatrami sa opäť vešal na krk bronz. S trénerom tímu sme prebrali v mnohých smeroch zaujímavú sezónu Iskry.

Vždy po sezóne sa stretneme s Michalom Ondrušom, generálnym manažérom Interu Bratislava, aby sme v rozhovore zosumarizovali uplynulý ročník a nazreli do budúcnosti. Možno aj covid, všetky jeho negatívne dopady, vrátane ekonomických, spôsobili, že tento raz je to celkom iný rozhovor, než po minulé roky. Ba čo viac, dozvedieť sa z neho možno aj to, že Inter hľadá, kam by sa uchýlil do exilu...

Sezónu v znamení pandémie sme s predstaviteľmi klubu, trénerom či hráčmi zhodnotili z rôznych pohľadov. Na záver sme sa v rozsiahlom rozhovore porozprávali s Markom Batinom aj na športovo-organizačné témy. Generálny manažér BC Prievidza načrtol okrem iného aj plány pri zostavovaní kádra na nasledujúci súťažný ročník.

Keď preberal tréner Oleg Meleščenko mužstvo Interu Bratislava, tak to skôr vyzeralo na tuhý boj o účinkovanie v play off. Svojimi skúsenosťami „pobláznil“ družstvo až tak, že si zahralo finále Slovenského pohára a zo 4. miesta postúpilo do semifinále. Tam už boli nad ich sily Levice, prvýkrát od sezóny 2012/2013 tak zostanú „žlto-čierni“ bez medaily. So skúseným koučom sme prebrali dianie v posledných týždňoch a mesiacoch.

V Lučenci boli pred sezónou 2020/2021 veľké očakávania. V pozícii hlavného trénera pokračoval Peter Jankovič, ktorému sa mu podarilo zloziť na naše pomery solídny káder a všeobecným cieľom bolo nadviazať na to, čo sa odštartovalo v predchádzajúcom ročníku. „Pelikáni“ však doplatili na absenciu lídra v tíme a nezvládnuté koncovky. Výsledkom bolo 5. miesto po základnej časti a koniec v úvodnom kole play off. S koučom BKM sme prebrali dianie v predchádzajúcich mesiacoch.

Nestáva sa často, aby v play off Niké SBL dostali v zápasoch priestor mladíci na súpiske niektorého z tímov súťaže. Svitu sa tento počin podaril v semifinále, proti Spišským Rytierom si cenné minúty zaknihovala dvojica Šimon Matúšek a Dominik Kester.

Výrazné zníženie rozpočtu, evidentné omladenie kolektívu a premiéra pre Maroša Helmecyho v pozícii hlavného trénera. Tak by sa dalo charakterizovať leto v Prievidzi, po ktorom pasovali mnohí tento tradičný klub na posledné miesto tabuľky. Lenže to sa nestalo, celok z hornej Nitry sa vzoprel predpokladom, ukázal svoju kvalitu a zahral si aj v prvom kole play off, kde bol viac ako zdatným súperom Svitu. S kormidelníkom BC sme sa obzreli za sezónou 2020/2021.