• 1.

  LEV Patrioti
  19-6 44
 • 2.

  HAN Handlová
  16-8 40
 • 3.

  PDA Prievidza
  15-10 40
 • 4.

  SVT Svit
  15-10 40
 • 5.

  KMR Komárno
  15-10 40
 • 6.

  SNV Rytieri
  13-13 39
 • 7.

  INT Inter
  10-16 36
 • 8.

  LUC Lučenec
  7-18 32
 • 9.

  NIT Nitra
  3-22 28

S Lukasom Milnerom sa spája zaujímavý basketbalový a životný príbeh. Na palubovkách patrí k oporám Prievidze, no mimo nej sa snaží pomáhať komunite. V rozhovore sa dozviete, prečo rozdáva lekcie angličtiny, učí posunkovú reč a tiež ako vníma splnenie sna, ktorým bolo hrať basketbal na profesionálnej úrovni.

V lete to bol objav v rámci slovenských hráčov. Milan Szabó dostal premiérovo príležitosť na seba navliecť reprezentačné farby a k tomu si vyslúžil kontrakt v Interi Bratislava. Pivot „žlto-čiernych“ vlastne zažíva prvú profesionálnu sezónu a aktuálne je súčasťou 15-členného výberu pred štartom do kvalifikácie majstrovstiev Európy 2025. V rozhovore sa dočítate viac o jeho americkej ceste a príchode do Niké SBL.

Dva majstrovské tituly, jeden Alpsko-jadranský pohár a slušné renomé, to všetko si vybudoval za necelé dve sezóny na palubovkách Niké SBL Eduard Kotásek. Cez leto sa rozhodol český rozohrávač vyzliecť z levických farieb a vyskúšať niečo nové vo svojej kariére na Slovensku. Od nováčika z Nitry prijal veľkú výzvu, viesť Sláviu v roli lídra. Nielen o tom sme sa rozprávali s 25-ročným basketbalistom.

Spolu s Jordanom Harrisom patria k najnebezpečnejšiemu a najkvalitnejšiemu duu rozohrávačov v aktuálnom ročníku Niké SBL. Joshua Scott nasmeroval Handlovú k tomu, že po dlhých rokoch sa hrá na hornej Nitre o najvyššie priečky a výsledky pritiahli späť v hojnom počte fanúšikov do haly. S rozohrávačom „baníkov“ sme prebrali jeho pôsobenie v tíme, dosiahnuté výsledky a ďalšie zaujímavé témy.

Lučenec sa javí pre zámorských rozohrávačov ako ideálna adresa na štart medzi profesionálmi. Na túto cestu sa pred touto sezónou vydal tiež Shamar Givance. Kanaďan v službách „pelikánov“ na požiadanie dodáva vysoký počet bodov a k tomu nešetrí asistenciami pre spoluhráčov. S 24-ročným playmakerom sme prebrali doterajšiu sezónu, hernú produkciu, ale napríklad aj to, na čom musel zapracovať.

Len siedma priečka v tabuľke nie je rozhodne to, s čím by bol Inter Bratislava aktuálne spokojný. Po dobrom konci kalendárneho roka, sa v januári „žlto-čiernym“ ešte nepodarilo uspieť. Napraviť situáciu a zlepšiť postavenie sa snaží Antonio Daye. Rozohrávač bratislavského tímu sa postupne vypracoval v zápasoch na bodovú istotu.

Najskôr suverénna výhra u úradujúceho majstra, na ktorú sa podarilo nadviazať pred vypredaným domácim publikom. Tréner Saša Jankovič má za sebou z pozície hlavného trénera mimoriadne úspešný týždeň, korunoval ho premiérovým úspechom v hornonitrianskom derby. V rozhovore sa vrátil k zápasu s Handlovou, hodnotí prínos novej posily, hovorí viac o ambíciách a zapájaní mladíkov.