• 1.

  INT Inter
  28-4 60
 • 2.

  LEV Levice
  22-10 54
 • 3.

  PDA Prievidza
  19-13 51
 • 4.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 5.

  ZIL Žilina
  15-17 47
 • 6.

  KOM Komárno
  13-19 45
 • 7.

  HAN Handlová
  13-19 45
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-23 41
 • 9.

  LUC Lučenec
  6-26 38

David Abrhám zamieril počas uplynulého leta z Karlovky k mestskému rivalovi. Na Interi sa 22-ročný krídelník či rozohrávač postupne rozohral k výborným výkonom a trénerovi Aramisovi Nagličovi odplatil dôveru, ktorú doňho vložil. Výbornou správou je, že David na Interi pokračuje, keďže má stále platný kontrakt. Cez leto chce preraziť v reprezentácii, v ktorej debutoval počas uplynulej sezóny a potom pomôcť žlto-čiernym na ceste za obhajobou majstrovského titulu, resp. na ceste za jubilejným desiatym titulom v klubovej histórii.

Nového kouča Levických Patriotov Michala Madzina nečaká nič ľahké, povestný štafetový kolík preberá po mimoriadne obľúbenom Teovi Hojčovi. Ten sa zaslúžil počas štyroch rokov o zisk titulu a Slovenského pohára. Očakávania sú v tomto smere vysoké, ale mladý tréner sa výzvy nebojí. Pôsobenie na juhu Slovenska bude pre neho prvou zastávkou mimo Svitu, kde strávil celú svoju doterajšiu kariéru.

Prvýkrát hral v tíme s majstrovskými ambíciami, prvýkrát v profesionálnej kariére zdvíhal nad hlavu trofej pre víťaza. Americký basketbalista Lee Skinner potvrdil povesť jedného z najlepších legionárov SBL, vďaka čomu si so spoluhráčmi z Interu vychutnával na konci sezóny majstrovské oslavy.

Ocenenie pre najlepšieho slovenského hráča play off a druhý rok po sebe so striebrom na krku. Richard Körner potvrdil v Prievidzi povesť jedného z najlepších domácich basketbalistov v súťaži. V bielo-čiernom drese sa úspešne popasoval s pozíciou lídra, ktorý doviedol družstvo k nečakanému, ale zaslúženému druhému miestu.

Opäť v pozícii trénera Interu a opäť po šiestich rokoch si vychutnal majstrovské oslavy na palubovke súpera Aramis Naglič. Tentoraz však z toho bola triumfálna cesta, ktorú korunovalo play off bez prehry. V rozhovore padla reč o obdivuhodnej bilancii „žlto-čiernych“, ale aj o tom, v čom je špecifické prísť do klubu počas rozbehnutej sezóny.

Mnohí spochybňovali jeho letný prestup v rámci Bratislavy, keď zamieril z Karlovky do oveľa konkurenčnejšieho prostredia na Interi. No 22-ročný krídelník David Abrhám urobil vo svojej kariére správny krok, postupne si získal dôveru a minutáž od trénerov a na konci sa mohol radovať zo zisku majstrovského titulu. Jeho herný progres je tiež dobrou správou pre reprezentáciu.

Keď v decembri prichádzal na lavičku Prievidze, tak len málokto pasoval tím z Hornej Nitry na kandidáta na finále. Lenže chorvátsky kormidelník Tihomir Bujan dokázal s družstvom takmer nemožné, zastavil Komárno na ceste za ďalším semifinále a Levických Patriotov obral o nádej na double a obhajobu. Vo finále síce nestačil na Inter, no i tak si vyslúžil zaslúžené predĺženie kontraktu aj na ďalšiu sezónu.