• 1.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 2.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 3.

  INT Inter
  0-0 0
 • 4.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 5.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 6.

  LEV Levice
  0-0 0
 • 7.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0

Určite najzaujímavejším prestupom roka v našej najvyššej basketbalovej súťaži bol návrat Adama Antoniho z Prievidze ku Spišským Rytierom. Pripomeňme si, že Antoni pred sezónou 2019/20 podpísal s Prievidzou dvojročný kontrakt. Adamovi sa na Hornej Nitre darilo, v sezóne získal Slovenský pohár a basketbalovo napredoval.

Ako domáci odchovanec bol pri všetkých fázach Spišskej Novej Vsi v posledných rokoch. Prešiel si ťažkými výzvami, teraz je pred ním a jeho novými spoluhráčmi ďalšia. Lukáš Krajňák pomýšľa s Rytiermi nad bojom o najvyššie pozície.

Predchádzajúce dva ročníky boli pre Dalibora Hliváka náročné. V Komárne a Interi Bratislava sa musel popasovať s veľkou konkurenciou, inými úlohami a tiež zraneniami. To všetko je už teraz zabudnuté, počas leta si to namieril do Handlovej. Na Hornej Nitre sa 25-ročnému rozohrávačovi otvorila nová šanca a tiež miesto, kde by mohol nadviazať na výkony z pôsobenia v Karlovke.

Je jeden z dvoch, ktorý po veľkej obmene družstva pokračuje na Pasienkoch. Reprezentačný krídelník Richard Körner sa dostal v Interi Bratislava do novej pozície, patrí k najskúsenejším a najstarším v tíme. Ako sa plánuje s touto úlohou popasovať a ako to bolo s jeho kontraktom so „žlto-čiernymi“, to nám prezradil rodák z Košíc.

Komárno zo slovenskej basketbalovej mapy úplne nezmizne. Na juhu Slovenska vznikol nový klub s jasným cieľom - prinavrátiť známu značku späť do diania v SBL. V pozadí BC Komárno stojí bývalý basketbalista Boban Tomič, ktorý prezradil víziu a ciele klubu, ale aj to, prečo to nevyšlo s pokračovaním tradičnej značky.

S nálepkou ostrieľaného hráča vstupuje Stanislav Baldovský už do svojho tretieho roku v drese Iskre Svit. Bývalý reprezentačný krídelník našiel pod Tatrami opätovnú chuť do basketbalu, ktorú by rad dokumentoval ziskom ďalšieho cenného kovu pre „medvede“.

Po prvom angažmáne na Slovensku odchádzal so zlatou medailou na krku a označením jedného z najlepších legionárov sezóny. Dva roky hral v rodnom Slovinsku, aby sa teraz prekvapujúco vrátil. Slovinský ostrostrelec Miha Vašl prišiel do Prievidze pomôcť a dokázať, že jeho výkony v Leviciach neboli náhodné.