• 1.

  INT Inter
  20-2 42
 • 2.

  LUC Lučenec
  13-9 35
 • 3.

  LEV Levice
  13-8 34
 • 4.

  PDA Prievidza
  12-10 33
 • 5.

  ZIL Žilina
  11-10 32
 • 6.

  SVT Svit
  10-11 31
 • 7.

  HAN Handlová
  8-13 29
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  5-16 26
 • 9.

  KOM Komárno
  4-17 25

Na palubovke nekompromisný a tvrdý chlapík, ktorý bojuje o každú loptu. Mimo nej usmievavý a veselý, to je v skratke 27-ročný pivot Levíc Marko Perovič. Svoje pôsobenie na Slovensku si užíva, jeho tajným cieľom je po štyroch rokoch zahrať si vo finále.

Na momentálnu situáciu a zmeny u Spišiakov sme sa opýtali hlavného trénera Ericha Korfantu.

Tretí príchod do SBL-ky, druhý do Interu Bratislava. Srbský rozohrávač Aleksandar Vlahovič si Slovensko natoľko obľúbil, že ho považuje za svoj druhý domov. Dvadsaťdeväťročný basketbalista je stále hladný po trofejach a po možnosti hrať o najvyššie priečky.

Skúsený srbský pivot, ktorý v tomto ročníku priemerne zaznamenáva 15,5 bodu, 6,5 doskoku a 2,3 asistencie, hodnotí doterajšiu sezónu nášho tímu. Gačeša si pochvaľuje život v Prievidzi, no zároveň sa vyjadril aj ku kritickým komentárom ohľadom jeho výkonov a občasným problémom tímu s koncentráciou.

Po dlhšom čase sa na televízne obrazovky RTVS vracia Slovenská basketbalová liga. Fanúšikovia si budú môcť v rámci 21. kola vychutnať veľký ťahák, úradujúci majster a momentálny líder Inter Bratislava sa bude konfrontovať s tabuľkovým susedom a najpozitívnejším prekvapením sezóny Lučencom. Ako to vyzerá pred týmto duelom, to sme zisťovali od trénerov oboch družstiev.

Basketbalový príbeh 30-ročného krídelníka Jaroslava Musila rozhodne stojí za pozornosť. V úvodných rokoch zbieral s Interom Bratislava medaily a trofeje, no na palubovke netrávil toľko času, ako by asi chcel. Až koniec na Pasienkoch naštartoval naplno jeho kariéru. Vyskúšal si legionársky chlebíček, dostal sa medzi dôležitých hráčov v tímoch, v ktorých pôsobil a otvorila sa mu cesta aj do reprezentácie. Momentálne si „J.R.“ užíva basketbal v Lučenci.

Na palubovke je neprehliadnuteľný, či už svojou hrou, intenzitou alebo emóciami. Americký pivot v službách Interu Bratislava Lee Skinner patrí aj v druhej sezóne na Slovensku k najlepším hráčom ligy. Ako sa vyrovnáva so svojou menšou výškou pod košom? Prečo zostal na Pasienkoch? A čo robí vo voľnom čase? Na to všetko prišla reč s „Peak hráčom mesiaca december“.