• 1.

  LUC Lučenec
  4-0 8
 • 2.

  LEV Levice
  3-1 7
 • 3.

  SNV Rytieri
  2-1 5
 • 4.

  INT Inter
  2-2 6
 • 5.

  HAN Handlová
  2-2 6
 • 6.

  SVT Svit
  1-2 4
 • 7.

  KMR Komárno
  1-3 5
 • 8.

  PDA Prievidza
  0-4 4

História hornonitrianskych derby si pamätá mnohé pamätné zápasy. Určite sa k nej zaradí aj 135. duel Prievidze s Handlovou. „Baníci“ totiž zmazali v druhom polčase takmer 20-bodové manko, dokonanie obratu prišlo v poslednej možnej sekunde od hráča, ktorého účasť v zápase bola otázna. DeAndre Abram sa víťaznou trojkou postaral o to, že tím trénera Danila Rakočeviča mohol v Niké aréne oslavovať.

Zostali jediným tímom, ktorý čaká v sezóne 2021/2022 na pocit z víťazstva. Prievidza zatiaľ neuspela v piatich súťažných zápasoch, 3 prehry zaznamenala v Alpsko-jadranskom pohári a 2 v Niké SBL. Čo za tým možno hľadať, to sme sa snažili zistiť u trénera BC Maroša Helmecyho.

Napätie, nervozita a aj určitá dávka stresu. To všetko sprevádzalo premiéru BC Komárna v Niké SBL, keď ešte navyše v domácom prostredí privítali Handlovú. Všetko však dopadlo na jednotku, po výsledku 80:65 si mohlo po dlhom čase komárňanské publikum vychutnať radosť z triumfu.

Stále len 21-ročný slovenský reprezentant Matej Majerčák patrí medzi opory tímu BC Prievidza. V základnej časti minuloročnej sezóny Niké SBL si pripísal v priemere 12,8 bodov a 6,2 asistencií na zápas. Kde začali jeho prvé basketbalové kroky, aké sú jeho športové ciele a ďalšie zaujímavé informácie nájdete v našom rozhovore.

V levických radoch zavládlo po finále sklamanie, to je ale už zabudnutá kapitola a zároveň motivácia do nového ročníka. Patrioti pokračujú v nastolenom trende, udržali si veľkú časť družstva a opäť plánujú mať len tie najvyššie ambície.

Medzi poslednými odštartovali s prípravou na nový ročník hráči Interu Bratislava. „Žlto-čiernych“ čaká počas sezóny hlavne sťahovanie do Pezinka pre rekonštrukciu haly. Mimo toho ale zostávajú ambície zverencov trénera Olega Meleščenka nemenné, pokračovať v úspešnom začleňovaní mladíkov na súpisku A-tímu a vylepšenie umiestnenia zo sezóny 2020/2021.

Do Prievidze sa pred sezónou 2020/2021 nevkladali veľké nádeje, tím prešiel radikálnou hráčskou obmenou, ale aj výmenou na poste trénera. Lenže tradičná basketbalová bašta roztrhala všetky papierové predpoklady a bez väčších problémov sa dostala do play off, v ktorom nebola len do počtu. Pokračovať v rozbehnutej práci, to bude jeden z hlavných cieľov trénera Maroša Helmecyho a jeho realizačného tímu.