• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Koronavírus zasiahol výrazným spôsobom do našich životov a ako prvé mu padli za obeť športové podujatia, našu najvyššiu basketbalovú ligu nevynímajúc. Koronakríza zasiahla naplno aj BK 04 AC LB Spišská Novú Ves a tak sme netradične ukončenú sezónu zhodnotili so športovým manažérom klubu Michalom Búzom.

Bývalý reprezentačný pivot a v súčasnosti hráč Interu Bratislava Michal Baťka sa vo veku 32 rokov už začína zamýšľať aj nad životom po ukončení hráčskej kariéry. Aj z tohto dôvodu využil výzvu Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA) a prihlásil sa do programu TIME-OUT 2.0. O čo ide, to nám prezradil rodák z Košíc.

Len nedávno sme vám priniesli bleskovú informáciu, ktorá zarmútila nie len vedenie handlovského basketbalového klubu, jeho hráčov a fanúšikov, ale širokú basketbalovú verejnosť. O tom, že Slovenská republika v súčasnosti čelí jednej z najnáročnejších previerok v rámci svojej existencie niet žiadnych pochýb. Ministerstvo zdravotníctva a vláda Slovenskej republiky podobne ako ostatné okolité štáty odolávajú útoku vírusu COVID 19. Okrem krízového štábu vlády sa touto otázkou zaoberali aj riadiace orgány jednotlivých súťaží.

Je druhým najdlhšie slúžiacim legionárom v SBL-ke, po slovenských palubovkách sa pohybuje od roku 2015 a väčšinu svojej kariéry je neoddeliteľnou súčasťou Iskry Svit. Saša Avramovič pridal do svojej zbierky ďalšie ocenenie - pre najlepšieho striedajúceho hráča. Ako si zvykol na novú pozíciu, prečo sa mu tak páči na Slovensku, to sa tiež dozviete v rozhovore so srbským rozohrávačom.

Jeho návrat do mužského basketbalu nemohol byť komplikovanejší, no o to bol zaujímavejší. Peter Jankovič sa jednohlasne stal najlepším trénerom sezóny 2019/2020, keďže s Lučencom priniesol čerstvý vietor do diania v SBL-ke. Ako vnímal koniec v Cegléde, situáciu pri príchode do klubu, odchody kľúčových hráčov, aj to sa dozviete v obsiahlom rozhovore.

Pri svojej prvej sezóne v SBL sa stal najlepším mladým hráčom. O dva roky neskôr postúpil o stupienok vyššie, keďže sa stal najlepším Slovákom v sezóne 2019/2020. Rozohrávač Interu Bratislava Mário Ihring dokázal svojou prácou a aj talentom, že sa vie tiež presadiť v družstve s najvyššími ambíciami.

Pod Tatrami mali v posledných rokoch dobrú ruku pri výbere legionárov. Dve sezóny dozadu putovalo ocenenie MVP do rúk Sašu Avramoviča, teraz mala Iskra Svit vo svojom tíme naraz dvoch najužitočnejších hráčov. S Jalenom Nesbittom sme prebrali jeho účinkovanie v lepšej súťaži, basketbalový rast, ale aj vlastný pohľad na najlepších hráčov ligy.