• 1.

  INT Inter
  28-4 60
 • 2.

  LEV Levice
  22-10 54
 • 3.

  PDA Prievidza
  19-13 51
 • 4.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 5.

  ZIL Žilina
  15-17 47
 • 6.

  KOM Komárno
  13-19 45
 • 7.

  HAN Handlová
  13-19 45
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-23 41
 • 9.

  LUC Lučenec
  6-26 38

Po Lučenci sa v sobotu večer skončila aktuálna sezóna Slovenskej basketbalovej ligy aj pre Spišskú Novú Ves. Opäť nebola ľahká, na pretrase boli hráčske rošády, ale aj výmena na trénerskej stoličke. Pozitívom bol určite návrat do play off po štyroch rokoch a aj to, že v štvrťfinálovej sérii s Interom predčasne nezložili zbrane. O účinkovaní tímu sme sa zhovárali s trénerom Erichom Korfantom.

Cena pre najužitočnejšieho hráča základnej časti SBL pripadla v tejto sezóne pivotovi Levických Patriotov Nikolovi Gačešovi. Tým sa len potvrdil názor o jeho kvalitách, ktorý bol prezentovaný už aj v našej nedávnej trénerskej ankete. Čo však poháňa skúseného srbského centra za ďalšími úspechmi?

Už sa stalo tradíciou, že v drese Interu odvádza v každom stretnutí nadštandardnú robotu. Aj jeho veľkou zásluhou si „žlto-čierni“ zopakovali triumf v základnej časti v SBL. Ocenenie pre najlepšieho slovenského hráča základnej časti je tak v správnych rukách. S Michalom Baťkom sme rozoberali význam ocenenia, ale aj konkurenciu a reprezentáciu.

Štvrťfinálové zápasy Levíc s Handlovou sú skôr taktickou bitkou, ako pohľadným play off basketbalom. Dôležité sú však víťazstvá, a tie má po sobote viac úradujúci majster. Domácu palubovku si uhájil, výsledkom 73:59 si vybojoval v sérii mečbal.

Riaditeľ Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) Peter Mičuda zhodnotil pre oficiálny portál Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) priebeh základnej časti sezóny 2018/2019.

Štyri roky museli čakať na to, aby sa opäť objavili v play off. Spišská Nová Ves sa v tomto ročníku konečne dočkala, aj keď cesta do vyraďovacej fázy nebola jednoduchá. „Novovešťania“ si užívajú návrat, o čom svedčí aj nečakaný vzhľad niektorých hráčov. Viac prezradil pivot Viktor Juríček.

Z pozície kapitána povedie „žlto-zelených“ do najdôležitejšej časti sezóny Šimon Krajčovič. O rok skúsenejší, s inými spoluhráčmi, ale aj s nálepkou úradujúceho šampióna. Aká bola základná časť, čo pre nich znamená podpora fanúšikov a aký bude ich štvrťfinálový súper Handlová? Aj na to prišla reč so slovenským reprezentantom.