• 1.

  INT Inter
  30-6 66
 • 2.

  LEV Levice
  26-10 62
 • 3.

  PDA Prievidza
  25-11 61
 • 4.

  KOS Košice
  25-11 61
 • 5.

  SVT Svit
  22-14 58
 • 6.

  KOM Komárno
  22-14 58
 • 7.

  KAR Karlovka
  12-24 48
 • 8.

  HAN Handlová
  9-27 45
 • 9.

  ZIL Žilina
  5-31 41
 • 10.

  SNV Spišská N.V.
  4-32 40

Len druhý tím v aktuálnom ročníku Eurovia SBL dokázal uspieť na palubovke Svitu. Prievidžania však musela siahnuť až na dno svojich síl, po dramatickej koncovke napokon vyhrali tesne 102:99.

Už od úvodu to bol ofenzívne ladený basketbal, úradujúci majster sa strelecky chytil a po dvoch minútach vyhrával 9:2. Podtatranci sa neustále doťahovali, ale po prvom polčase to vyzeralo lepšie pre zverencov Miljana Čuroviča. „Bol to veľmi ťažký zápas. Vo Svite sa nám hrá veľmi ťažko, v tomto smere sa nemôžem sťažovať na ofenzívny výkon, ale v obrane to nebolo jednoducho ono. Svit hral veľmi dobre, majú veľmi dobrého mladého trénera a dobre sa na nás pripravili. Sme radi, že sme záverečných päť-šesť minút dokázali zahrať takticky lepšie a ubrániť niektoré úseky súpera. To nám prinieslo dôležitú výhru,“ začal s hodnotením tréner Prievidze.

V druhom polčase pokračovala stíhacia jazda Iskry, na niekoľko minút sa dokonca dostali do vedenia, ale hostia mali presnú streleckú mušku. „Myslím si, že môžeme byť spokojní so zápasom a predvedenou hrou. Bojovali sme o každú loptu, dali sme zo seba viac ako sto percent, ale bohužiaľ, na výhru to nestačilo. Prievidza vybehol do zápasu agresívne, hneď si urobili náskok a stálo nás to dosť síl, aby sme otočili. Podarilo sa nám to, ale na konci nás to možno stálo víťazstvo. Nepremenili sme niekoľko dôležitých striel, päť minút pred koncom sme vyhrávali 96:90, ale prišla hluchá 3-minútovka, v ktorej sme dovolili Prievidzi šnúru 12:0. Z tohto sa musíme poučiť, niekedy nevyhráva zápasy útok, ale obrana,“ vyjadril svoj názor na zápas Saša Jankovič.

Dráma vyvrcholila podľa očakávania v poslednej štvrtine, Svit sa po sérii 13:4 dostal päť minút pred koncom do trháku. Vyhrával 96:90, bol psychicky na koni a vyzeralo to tak, že aj po druhýkrát doma zdolá Prievidzu. Lenže pre domácich to boli na dlhú dobu zároveň posledné body v zápase, po oddychovom čase hostí zaznamenal majster dvanásť bodov za sebou a zápas napokon doviedol do víťazného konca. „Diváci videli veľmi ofenzívny basketbal. Myslím si, že oba tímy hrali viac v útoku, ako v obrane. Obrany boli dosť deravé, čo sa nám nemôže stávať. Taký silný tím ako je Svit nás skoro potrestal. Sme veľmi radi, že sme na konci dokázali otočiť. Rozhodlo možno to, že sme podobných tesných zápasov odohrali viacej. Máme určité skúsenosti, strely nám na konci padli,“ myslí si krídelník Prievidze Richard Körner.

Svit ukázal svoju kvalitu, na čom sa zhodli aktéri na oboch stranách. Len druhá domáca prehra v sezóne bola nešťastná, pretože vyhrať si zaslúžili za svoj výkon oba celky. „Našim cieľom pred sezónou bolo hrať rýchly, atraktívny a tímovým basketbal. Myslím si, že môžeme byť spokojní. Zároveň však viem, že tento tím má v sebe určité rezervy. V budúcnosti budeme podávať lepšie a lepšie výkony,“ uviedol Jankovič.

Foto: Daniel Faix