• 1.

  INT Inter
  6-0 12
 • 2.

  LUC Lučenec
  3-1 7
 • 3.

  ZIL Žilina
  2-1 5
 • 4.

  PDA Prievidza
  2-2 5
 • 5.

  SVT Svit
  2-2 6
 • 6.

  LEV Levice
  2-2 6
 • 7.

  KOM Komárno
  1-3 5
 • 8.

  HAN Handlová
  0-3 3
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  0-4 4

Menoslov tímov z nižších súťaži rozšíri na tohtoročnom Slovenskom pohári klub z tretej najvyššej súťaže – MŠK BO Holíč. Ako vnímajú v klube túto ojedinelú šancu zahrať si s ligovou špičkou, to nám prezradil v rozhovore tréner tímu Ľubomír Marenčík.

- Čaká vás tohtoročný vrchol sezóny - Slovenský pohár. Ako sa na toto podujatie pripravujete?

„MŠK BO Holíč vstupoval do Slovenského pohára so zámerom zmerať si sily s mužstvami z vyššej súťaže, predovšetkým z prvej ligy. Cieľom nášho klubu zostáva aj naďalej víťazstvo v tretej najvyššej súťaži v regióne 'západ' a pokúsiť sa zvíťaziť aj v celoslovenskom Final four tretej najvyššej súťaže.“

- Pre Holíč to bude premiérová účasť na podujatí. Ako vnímate takúto možnosť a čo vám môže ako klubu priniesť?

„Nakoľko záujem zabojovať o Slovenský pohár zo strany prvoligistov nebol žiadny, sme radi, že sa môžeme zúčastniť záverečného turnaja organizovaného SBA, ako najlepší amatérsky klub z nižších súťaží.“

- Môže byť účasť na Slovenskom pohári dobrou reklamou pre váš klub?

„Pre klub, ako taký, znamená táto účasť propagáciu basketbalu v najzápadnejšom kúte Slovenska a možnosť potešiť tak aj svojich fanúšikov.“

- Čo očakávate od štvrťfinálového duelu s Interom? Teší vás, že pôjde o regionálne derby?

„Pre všetkých hráčov nášho klubu je táto udalosť možnosťou zažiť výnimočnú atmosféru a zmerať si sily s najlepším tímom prebiehajúceho ročníka najvyššej súťaže - Interom Bratislava.“

- S akým cieľom idete na Slovenský pohár?

„Očakávania od súboja sú všetkým asi celkom jasné a vieme, kto je favoritom stretnutia, ale budeme sa snažiť vydržať, hlavne kondične, so súperom hrať čo najdlhšie . Pokúsime sa zápas si čo najviac užiť, prežiť a nikoho nezraniť (úsmev).“

Foto: archív