• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Bitka o druhé miesto v tabuľke medzi Svitom a Prievidzou bola presne taká, ako si všetci priali. Vo výbornej atmosfére, o ktorú sa postarali fanúšikovia na oboch stranách a s patričnou zápletkou a drámou. Iskra napokon urobila všetko k tomu, aby vyhrala, ale pred posledným kolom drží tromfy v rukách ich súper.

Karty boli rozdané jasne, „medvede“ potrebovali uspieť o 13 a viac bodov, aby preskočili celok z hornej Nitry. Okrem nie ideálneho nástupu, si za splnením tejto méty cieľavedomo išli. Na konci tretej štvrtiny to dokonca v jednom momente vyzeralo, že tento plán sa podarí naplniť. Sviťania viedli o 17 bodov a momentum na palubovke mali vo svojej moci.

„Bol to z našej strany dobrý zápas. Myslím si, že naša hra ide v tomto období správnym smerom, čo dokazujú nedávne výsledky. Proti Prievidzi sme sa zomkli a bol z toho ďalší úspech. Treba uznať kvality súpera, ktorý sa dokázal na nás dotiahnuť. Zápasy sú o bodových šnúrach, vždy to ale je napokon o tom, či dokážete zabojovať, dať body a dotiahnuť to do víťazného konca,“ vravel spokojne domáci rozohrávač Julius Brown.

Prievidza v správnej chvíli ukázala, prečo nedávno vyhrávala ako na bežiacom páse. Hlavne Kevion Taylor zobral zodpovednosť do svojich rúk a výsledkom bol návrat do boja o víťazstvo. Z 15-bodového manka na začiatku poslednej štvrtiny, to bolo približne 150 sekúnd pred koncom len o jednom koši. K veľkému obratu tak chýbalo málo.

DSC 258

„Bolo to tu zaujímavé. V takejto hlučnej atmosfére sa hralo dobre. Urobili sme nejaké zmeny v našej hre, niektorých trochu trápila choroba. V priebehu stretnutia sme zareagovali na súpera, dokázali sme sa vrátiť do boja o víťazstvo. Vždy je to o tom, či to padne alebo nie. Niekedy sa nám šťastie odvrátilo bokom, pri takto tesných koncovkách rozhoduje aj toto. To proste patrí k basketbalu,“ hodnotil duel pivot Prievidze Lukas Milner.

Svit sa vedel vysporiadať s touto situáciou, aj s absenciou Róberta Rožánka a problémom s faulami, keď viacerí hráči nemali ďaleko od toho, aby sa nútene posadili na striedačku. „Podľa mňa rozhodla nezlomná vôľa, ku ktorej nás tlačia naši fanúšikovia. Nikdy sme nestrácali nádej na to, že toto stretnutie vyhráme, len sme pokračovali v tom, čo sme robili a vyhrali sme. Snažili sme sa na nich tlačiť po celom ihrisku, zariskovali sme. Chceme hrať fyzicky a pretlačiť takýmto spôsobom súperov. Proti Prievidzi to vyšlo,“ myslí si Brown.

DSC 222

Konečný výsledok 80:76 tak v podstate urobil radosť obom družstvám. Na domácej strane vládla spokojnosť s tým, že zdolali kvalitného súpera a získali možno kľúčové dva body do tabuľky. „Je dobré, že sme zdolali takýto kvalitný tím. Ukazuje to, kde sa momentálne nachádzame, že sa vieme rovnať najlepším, čo je dobrá správa. Vieme však, že to môže byť ešte lepšie,“ dodal rozohrávač Iskry.

Prievidza síce odchádzala z palubovky v pozícii zdolaného tímu, ale udržala bodový rozdiel na potrebnej úrovni, aby mala situáciu pred posledným kolom vo svojich rukách. K druhému miestu po základnej časti im tak postačí zdolať Nitru pred svojimi fanúšikmi a méta bude splnená. „Pozitívom je, že vieme reagovať na situácie a vývoj stretnutia, že dokážeme robiť úpravy v našej hre. To je potrebné, keďže sa hrá sa proti rôznym tímom, štýlom. Takže pracujeme na taktických veciach, pretože play off sa už blíži. Treba však reagovať trochu skôr, ako keď prehrávame o 17 bodov. Myslím si, že naša forma je momentálne skvelá. Každý videl, ako vyzeral v našom podaní vstup do tohto kalendárneho roka, keď sme vyhrali 10 zápasov po sebe. S touto skupinou chalanov sa hrá super a do play off ideme naplno,“ vyhlásil Milner.

Foto: Daniel Faix