• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

K Aaronovi Williamsovi dokonale pasuje nálepka basketbalového cestovateľa. Len málokto z aktuálnych hráčov Niké SBL má tak bohatý životopis, ako 32-ročný hráč Nitry. Na svoju mapu v rámci profesionálnej kariéry si nedávno doplnil účinkovanie vo farbách Slávie. V rozhovore hodnotí doterajší čas u nováčika, individuálne a tímové výkony, a tiež ako pomáha z pozície skúseného hráča.

Čína, Kanada, Albánsko, Libanon, Švédsko, Ukrajina, Portugalsko, Thajsko a Hongkong, to všetko stihol Williams basketbalovo precestovať od začiatku jeho profesionálnej kariéry, ktorý sa datuje k roku 2016. „Nikdy som nebol bez klubu dlhšiu dobu. Takéto možnosti sú vzácne, moja basketbalová cesta je unikátna. Život bol v každej krajine skvelý,“ zhodnotil hráč Nitry svoju doterajšiu kariéru.

Práve z exotického a finančného lukratívneho Hongkongu sa rozhodol Williams prísť pomôcť do mesta pod Zoborom nováčikovi v závere sezóny. „Bola to skvelá príležitosť, ktorú som sa rozhodol prijať. Je to tu zatiaľ skvelé, ide o dobrú šancu ukázať sa. Snažím svoje skúsenosti ukazovať nielen na palubovke, ale samozrejme aj mimo nej,“ hodnotí Williams svoj doterajší čas na slovenských palubovkách.

So Sláviou ešte drží ako-takú nádej na účasť v play off, práve cez víkend ho čaká so spoluhráčmi kľúčový duel na palubovke Lučenca. Prehra a predĺženie čakania na víťazstvo by boli fatálne, pretože by sa rozplynula aj posledná šanca na štvrťfinále. „Ak chceme vyhrávať, tak musíme samých seba pripraviť extrémnejšie, ako to realizuje náš súper. Viem, že to môže byť lepšie,“ myslí si 32-ročný „all-rounder“.

 foto hav 70

Williams si oficiálne uvádza, že môže hrať na rozohrávke, krídle a tiež pod košom, preto sú aj jeho čísla zatiaľ celkom solídne. Priemerne atakuje hranicu 14 bodov, 4 doskokov, 2 asistencií a 3 ziskov. „Moje výkony sú v poriadku. Vedia byť a budú lepšie,“ prehlásil sebavedomo samotný hráč.

Zaujímavosťou pri zbieraní informácií na rozhovor, bola zmienka o tom, že prišlo k možnosti zatrénovať si s hviezdou NBA a v súčasnosti hráčom Los Angeles Lakers Anthonym Davisom. „Anthony Davis je bratranec jedného z mojich spoluhráčov na univerzite. Basketbal v Chicagu je ako bratstvo. Dvakrát sme zahrali 1 na 1, v oboch prípadoch som vyhral,“ spomínal Wiliams na tento zážitok.

Foto: Martin Havran