• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Vo Svite opäť funguje mix skúsenejších a mladších hráčov, pod taktovkou trénera Lukáša Vargu je z toho v závere základnej časti boj o druhé miesto. Rolu najstaršieho a najskúsenejšieho hráča má na svojich pleciach AJ Sumbry, ktorý sa po možno nevýrazenejšom začiatku rozohral v správnom čase do dobrej formy.

„Myslím si, že doteraz to je v našom podaní dobré, ale nikdy sa nedá povedať o spokojnosti, pretože vždy je priestor na zlepšenie, respektíve na vylepšenie niektorých vecí. Máme skvelých fanúšikov, vždy zaplnia našu halu, preto je domáce prostredie proste skvelé,“ prezradil na úvod Sumbry.

29-ročný basketbalista prišiel v novembri ako náhrada za Dajoura Dickensa, keď sa skončilo jeho pôsobenie vo švédskej Luley. „Môj kontrakt bol na pol sezóny, klub mal možnosť opcie na predĺženie. Nemám nejaké ťažké srdce na vedenie, stále sledujem ako sa im darí a prajem im do konca sezóny ešte veľa šťastia. Myslím si, že chceli trochu nižšieho hráča, čo vie pracovať s loptou, ja som viac na pick-n-roll. Úprimne, hľadal som preto možnosti, kde by som dostal viac priestoru, mohol mať väčší dopad na zápas a vedel ukázať svoje schopnosti,“ vysvetlil hráč Svitu svoj príchod do Iskry.

A práve priestor na palubovke, dopad a schopnosti začal ukazovať nielen fanúšikom Svitu, ale najmä obranám súpera. Na podkošového hráča má solídne priemery, takmer 12 bodov, 7 doskokov a 2 asistencií. K tomu netreba zabudnúť, že pod Tatrami pracuje na streľbe z trojbodovej vzdialenosti. Aktuálne má priemer takmer 29 percent.

DSC 2175

„Užívam si veľmi minutáž od trénera, a že môžem rozhodovať. Dáva mi sebavedomie, aby som hral agresívnejšie a myslím si, že sa to teraz začína ukazovať. Myslím si, že celkovo je jednou z našich najsilnejších stránok to, že ktokoľvek z nás môže mať veľký zápas. Keď nehráme sebecky a posúvame si loptu, čo sa aktuálne deje, tak nás je ťažké zastaviť,“ zhodnotil Sumbry svoje a tímové výkony.

Už najbližší víkend čaká jeho družstvo kľúčový súboj o druhé miesto, v Iskra aréne privítajú Prievidzu. Vo Svite opäť cítiť veľké odhodlanie dosiahnuť na ligový úspech, čo potvrdzujú aj záverečné slová amerického pivota: „Našim cieľom je určite dosiahnuť na vrchol. Je to rozhodne možné, keď budeme hrať náš najlepší basketbal.“

Foto: Lukáš Droppan, Daniel Faix