• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Je tu prvé odloženie v rámci aktuálneho ročníka Slovenskej basketbalovej ligy. Handlová hlási vo svojom kolektíve niekoľko pozitívnych prípadov na koronavírus, celé družstvo tak putuje do 10-dňovej karantény. Odložené je tak víkendové hornonitrianske derby s Prievidzou, aj minimálne zápasy s Interom a Levicami.

Informácia prišla po tradičnom testovaní, ktoré musia absolvovať tímy pred každým kolom. „Nevieme odkiaľ sme vírus dostali, sú rôzne varianty, ale nebudeme sa nimi zaoberať. S touto situáciou sme sa zmierili, väčšina tímu je bohužiaľ pozitívne testovaná. Klub sa teraz musí postarať o svojich hráčov. Samozrejme, budeme si musieť splniť povinnosti a nahlásiť situáciu RÚVZ v Bojniciach. Čaká nás pravdepodobne povinná desaťdňová karanténa, po ktorej bude celý tím pretestovaný antigénovými testami klubovým lekárom a testovať sa bude aj celé vedenie MBK. Po týchto testoch všetci absolvujú aj povinný PCR test. Situáciu samozrejme nepodceňujeme a vzhľadom na pozitívne testy viacerých hráčov sa musíme zachovať zodpovedne a požiadať o odloženie zajtrajšieho duelu. Touto cestou sa chceme ospravedlniť Prievidzi, že takto na poslednú chvíľu musíme vzhľadom na situáciu zajtrajší duel odložiť. Dúfam, že vedenie BC Prievidza akceptuje odloženie zápasu a budeme sa na nich tešiť na našej palubovke, akonáhle to situácia dovolí,“ vyjadril sa pre oficiálny klubový web prezident Handlovej Ján Spevár.

Nové termíny troch odložených zápasov zatiaľ známe nie sú. Ide o prvé prípady počas rozbehnutého ročníka Slovenskej basketbalovej ligy.

Foto: Lukáš Droppan