• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Tesne pred uzávierkou prestupov sa Interu podarilo získať kvalitnú posilu. Litovský podkošový hráť Tomas Zdanavičius nie je slovenským fanúšikom neznámy. V sezóne 2022/23 patril v drese žlto-čiernych k najlepším hráčom Niké SBL a pochopiteľne, aj v Interi si vďaka hráčskym i ľudským kvalitám získal povesť jednej z najlepších zahraničných posíl za ostatné roky. Teraz je späť a preto: Sveikas sugrįžęs Tomas - Vitaj späť, Tomas!

„Som veľmi šťastný, že sezónu môžem zakončiť s ľuďmi, ktrorých poľahky môžem nazvať rodinou a urobím všetko preto, aby som pomohol tímu. Nestratil som po minulom ročníku kontakt s trénermi, manažmentom a hráčmi, preto mám pocit, akoby som (z Interu) nikdy ani neodišiel. Som nadšený z novej arény. Zatiaľ som to pocítil, len keď bola prázdna, ale som si istý, že ešte vzrušujúcejšie to bude, keď budeme hrať domáce stretnutia,“ povedal krátko po svojom príchode 26-ročný Litovčan, ktorý bol v minmulej sezóne s priemerom 21 bodov tretím najlepším strelcom základnej časti a v doskakovaní bol dokonca druhý, keď si priemerne pripísal 9,3 doskočenej lopty na zápas.

V aktuálnom ročníku patril Tomas medzi lídrov Brna v českej NBL, keď dosahoval solídne priemery 12,4 bodu a 6,8 doskoku, v koeficiente užitočnosti bol dokonca najlepší spomedzi všetkých Brňanov. Trápili ho však problémy s trieslami a doma, v Litve, absolvoval chirurgický zákrok. Ambiciózny klub, ktorému v tamojšej najvyššej súťaži patrí piata priečka, s ním preto už dávnejšie predčasne ukončili spoluprácu.

Pred koncom základnej časti a blížiacim sa play-off by Tomas Zdanavičius už mal byť fit, a tak sa od neho očakáva, že vystuží zostavu žlto-čiernych. Ako povedal tréner Danilo Rakočevič: „Nakoniec sme sa rozhodli pre hráča, ktorého poznáme. Pre hráča, ktorý v minulej sezóne odovzdával maximum na tréningoch aj v zápasoch. Pre hráča, ktorý pracuje v prospech tímu, ktorého majú radi spoluhráči a mladí ho rešpektujú. Jeho fungovanie v minuloročnom tíme bolo veľmi pozitívne a aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli, že chceme, aby Tomas prišiel späť a pomohol do konca sezóny. Rozhodli teda ľudské aj basketbalové kvality.“ 

Zdroj: bkinter.sk

Foto: Vladimír Dorňák