• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

V treťom kole Slovenskej basketbalovej ligy sa už začínajú formovať pravidelní kandidáti do našej pravidelnej rubriky. Kto tentoraz zaujal svojím individuálnym výkonom?

 

Zahraničný hráč kola

Až dvojica hráčov koketovala v zápasoch s triple-double, teda javom, ktorý je u nás skôr ojedinelý ako pravidelný. V domácom stretnutí proti Svitu potiahol žilinský kolektív americký rozohrávač Doug Wiggins. Skúsený playmaker bol všade, svedčí o tom aj napokon jeho 16 bodov, 13 doskokov, 7 asistencií, 5 ziskov a celková užitočnosť 35. Blízko k tomu bol aj jeho krajan Andrew Guillory. Rozohrávač Prievidze režíroval hladké víťazstvo nad Komárnom, v štatistikách mu svietilo 19 bodov, 8 doskokov, 8 asistencií a 5 ziskov. Ako jediný z tejto kategórie neokúsil v sobotu večer chuť víťazstva pivot Handlovej Aleksandar Radukič. Na úspech proti Leviciam totiž nestačilo ani jeho 29 bodov a 12 doskokov. 

 

Slovenský hráč kola

Nádeje Patriotov držal na Hornej Nitre po väčšinu času rozohrávač Milan Žiak. Aj jeho zásluhou si pripísali zverenci trénera Michala Madzina premiérové víťazstvo v novom ročníku, Žiak zaznamenal 22 bodov, 2 doskoky a 2 asistencie. V rovnakom stretnutí, na rovnakej strane mu sekundoval pivot Boris Bojanovský, autor 15 bodov, 6 doskokov a 3 ziskov. Na Pasienkoch potvrdil svoju stabilitu ďalší center - Michal Baťka. Reprezentant Slovenska sa prezentoval v dueli s Lučencom 10 bodmi a 10 doskokmi. 

 

Šiesty hráč kola

Vynikajúci prínos z prievidzskej lavičky zatiaľ prináša reprezentant Bosny a Hercegoviny Ibrahim Durmo. Pri výhre nad Komárnom mu štatistéri zapísali 17 bodov, 7 doskokov, 4 asistencie a 2 zisky. To všetko stihol za necelých 19 minút. Svit držal v nádeji na úspech na žilinskej palubovke Saša Avramovič, napokon však ani jeho 25 bodov, 4 dsokoky a 3 asistencie neprinieslo zisk dvoch bodov do tabuľky. Zo širokej rotácie Interu zaujal Wes Alcegaire, v stretnutí s Lučencom z toho bolo 12 bodov, 7 doskokov a 3 asistencie. 

 

Strelec kola

Najlepšiu mušku mal v 3. kole SBL pivot Handlovej Aleksandar Radukič. Určite by však radšej 29 bodov vymenil za výhru nad Levicami. 

 

Ideálna päťka kola

V ideálnej zostave 3. kola SBL sú opäť zástupcovia z piatich klubov. Žilina dodala Douga Wigginsa, Prievidzu reprezentuje Andrew Guillory. Levické farby háji Milan Žiak, z Handlovej sa do päťky pretlačil Aleksandar Radukič a tabuľkový líder Inter Bratislava má Lee Skinnera

Foto: Lukáš Droppan