• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Česť domácich tímov zachraňovali len Levice, inak si víťazstvá vybojovali hosťujúce tímy. A v 25. kole boli najviditeľnejší hráči pod košom, ktorí často rozhodovali zápasy. Je tu opäť prehľad najhodnotnejších a najzaujímavejších výkonov zo sobotňajšieho zápasového programu.  

Handlovská istota na rozohrávke

Ako na striedačku si delia dôležitú rolu v Handlovej zámorskí rozohrávači Joshua Scott a Jordan Harris. V Komárne sme sa z pohľadu dôležitosti priklonili na stranu prvého menovaného, ktorý aj svojou komplexnosťou pomohol k cennému triumfu. Scott prispel k udržaniu druhého miesta v tabuľke 18 bodmi, 7 doskokmi, 6 asistenciami a 3 ziskmi. 

Zbieranie víťazstiev Prievidze pokračuje 

Prievidzu možno v tomto období len ťažko zastaviť, nie je to totiž aktuálne len o jednom hráčovi, ale "vystreliť" môže v podstate ktokoľvek. Na Interi ukázal, akou istotou v podkošovom priestore je Lukas Milner. Proti sebe mal síce ťažkých súperov, ale ani tento fakt ho nezastavil k tomu, aby mal na svojom konte 17 bodov, 13 doskokov a hlavne sa mohol po záverečnom klaksóne radovať z úspechu.

Skvelý súboj pivotov v Leviciach

Televízny zápas Levíc so Svitom priniesol aj skvelý súboj pivotov na oboch stranách. Začneme najskôr u zdolaného tímu, Iskra sa totiž kedykoľvek môže spoľahnúť na Petra Kalthoffa. Vo svojej nováčikovskej sezóne postupne vylaďuje svoju formu a je nebezpečný z akejkoľvek vzdialenosti. Ukázalo sa to napríklad v konfrontácii s majstrom, v štatistikách mu svietilo 23 bodov, 15 doskokov a 2 asistencie. 

Na druhej strane mal mimoriadne zdatného súpera, ktorý napokon dopomohol družstvu k ďalšiemu domácemu triumfu. Reč je o Robovi Howardovi, na svoje konto pridal ďalší pôsobivý výkon a určite ním aj potešil trénera Michala Madzina. Američan v žlto-zelených farbách zaznamenal 26 bodov, 8 doskokov, 2 zisky a k tomu mal najvyššiu hodnotu plus/mínus bodov spomedzi celého kolektívu Patriotov.  

Ten najlepší - Michael Fusek (Spišskí Rytieri): Určite sa na radosť mnohých fanúšikov po dlhom období dostalo na povestný "vrchol" slovenské meno. Spišskí Rytieri hladko uspeli v Lučenci a po viac ako mesiaci sa dočkali úspechu mimo svojej palubovky. Vďačiť za to môžu okrem iného Michaelovi Fusekovi, ktorý si podmanil podkošový priestor. Len jeden nepremenený pokus z poľa, jasne najvyššia hodnota plus/mínus bodov v celom kole a dominantný výkon. Vyjadrené číslami, "Fuso" prispel 15 bodmi, 14 doskokmi a 2 blokmi k víťaznému večeru v Lučenci.

Foto: Lukáš Droppan