• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Pre oba tímy to bude s veľkou pravdepodobnosťou zápas sezóny. Štvrtý finálový duel je pre Komárno ďalšou šancou, aby si vybojovalo mečbal v sérii o majstrovský titul. Ich súper z Levíc má možnosť sa vrátiť do bojov o zlato, ak aj v druhom stretnutí po sebe nájde účinný recept na svojho regionálneho rivala. 

Niké SBL 2022/2023 - 4. zápas finále play off (streda 17. mája, 18.00 h):

BC Komárno - Patrioti Levice

/stav série - 2:1/

K zápasu: Priebeh finálovej série zatiaľ prináša vždy úplne odlišné zápasy, tak tomu bolo aj v stretnutí č. 3 medzi týmito dvoma súpermi. Komárnu v Leviciach nevyšla ofenzívna stránka hry, oveľa nižší počet nastrieľaných bodov (59) ako tomu býva obvykle a navyše aj nízka úspešnosť za tri body (22 percent), to boli dôvody prvej finálovej prehry. "Je to 2:1 na zápasy, hráme doma. Po sobote očakávam, že môj tím lepšie zareaguje. Neočakávam nič iné, len odpoveď po sobote," povedal celkom jasne po prehre tréner Zlatko Jovanovič. Po vyrovnanom prvom polčase, nechali hneď po prestávke "diabli" ujsť súpera a rozbehnutý vlak už bolo potom ťažké zastaviť. Vedenie v sérii je však stále na ich strane a tromfy pred stredou - domáce publikum, majú vo svojich rukách. "Verím, že v stredu vrátime úder, ktorý sme dostali v sobotu. Na domácej palubovke chceme ukázať, že sme lepším tímom. Dôverujeme si a musíme to ukázať," verí Miljan Markovič. 

Patriotom sa podarilo odvrátiť hrozbu stavu 0:3 vo finálovej sérii, ale vyhrané ešte nemajú. K prvému finálovému úspechu dokráčali po poučení z predchádzajúcich dvoch prehier a taktických zmenách, keď úspešne eliminovali najsilnejšie komárňanské zbrane. Nad úradujúcim majstrom však stále visí hrozba, že môže v sobotu odvracať mečbal a koniec sezóny. "Myslím si, že každé stretnutie bolo zatiaľ úplne iné, tak tomu bude aj v stredu. Rozhoduje sa v drobnostiach a možno v krátkych časových úsekoch. Komárno v každom zápase ukáže, že ak nie sme 40 minút tam, kde máme byť, tak všetko trestá. Verím, že aj u nich nájdeme spôsob, ako byť úspešní," uviedol kouč Michal Madzin. Z tohto pohľadu bude mať stredajšie derby extra náboj, pretože v hre je viac, ako obvykle. Opäť sa očakáva búrlivá kulisa a štvorciferná návšteva, o ktorú sa postarajú oba fanúšikovské tábory. Je sa tak na čo tešiť. "Je jasné, že Komárno dá do zápasu pred domácim publikom všetko. Čaká nás ťažký zápas pred ich publikom, musíme hrať s rovnakou energiou, ako tomu bolo v sobotu. Hrať kolektívne a pokúsiť sa získať ďalšie víťazstvo," dodal Tre'Darius McCallum. 

Delegácia rozhodcov:
 • Marek Kúkelčík, Zdenko Zubák, Stanislav Bara
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan