• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Slovenská reprezentácia zaznamenala na medzinárodnom turnaji v Portugalsku prvé víťazstvo, proti domácemu výberu a účastníkovi predkvalifikácie ME 2021 zvíťazila 76:71.

Slováci ťahali v úvode za kratší koniec, ale boli stále na dostrel svojho súpera. Zmena prišla až v koncovke prvej štvrtiny, keď Portugalsko odskočilo na 25:18 z ich pohľadu. Od druhej časti však udával tón zápasu hráči Slovenska, postupne začali zmazávať manko, na polčasovú prestávku ešte išli za stavu 36:37 v ich neprospech.

V tretej štvrtine však predviedli ofenzívny uragán, spolu s dobrou obranou im priniesol dvojciferný náskok. Pred záverečnou 10-minútovkou viedli naši basketbalisti 65:52. Zverenci trénera Žana Tabaka dokonca v jednom momente viedli aj o 20 bodov, ale prišla stíhacia jazda Portugalska. Tá bola takmer úspešná, no v koncovke si už Slováci víťazstvo nenechali ujsť.

Portugalsko – Slovensko 71:76 (25:18, 12:18, 15:29, 19:11)

Portugalsko: Lima a Wilson po 14, Bastos a Quieroz po 6, Pinto 3 (Cardoso 8, Fonseca 7, Guerreiro 6, Araújo 3, Delgado a Grosso po 2, Catarino 0)

Slovensko: Jones 21, Baťka 16, Krajčovič 12, Abrhám a Juríček po 2 (Fusek 10, Musil 8, Bachan 3, Ihring 2, Körner 0)

TH: 15/14 – 15/9, Fauly: 21 – 19, Trojky: 11 – 11, Rozhodovali: Silva, Gouveia, Martins (všetci Portug.)

Žan Tabak, tréner Slovenska: "Je to pre nás dobré víťazstvo, zaslúžili sme si ho. Bola tam snaha, v piatok, aj v sobotu. Nie som stopercentne spokojný s výkonom, ale víťazstvo sa počíta. Nemôžeme si dovoliť používať toľko zónovej obrany, pretože proti silnejším tímom to bude nemožné."

Michal Baťka, pivot Slovenska: "Chceli sme ukázať, že vieme vyhrať zápas. Mali sme dobrého súpera. V piatok nám proti Iránu druhý polčas nevyšiel, teraz sme v ňom zabojovali a rozhodli o víťazstve."