• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Slovenským basketbalistom vyšla generálka pred predkvalifikáciou majstrovstiev Európy 2021, v poslednom zápase na medzinárodnom turnaji v portugalskom Oliveira de Azeméis zvíťazili nad Dánskom 74:70. Zverencov trénera Žana Tabaka čaká v sobotu 3. augusta o 18.00 h v bratislavskej Eurovia aréne úvodný zápas F-skupiny predkvalifikácie ME 2021, ich súperom bude Cyprus.

Záverečné vystúpenie na turnaji sa nieslo od úvodnej minúty vo veľmi vyrovnanom duchu, mierne navrch mal však slovenský výber, bodovo chudobnejšiu prvú štvrtinu vyhral napokon 11:10. Slovákom vyšiel vstup do druhej 10-minútovky, bodovou šnúrou 12:2 sa dostali do dvojciferného vedenia. Prišla však séria chýb na našej strane, čo vrátilo Dánsko čiastočne do zápasu. Zverenci trénera Žana Tabaka sa opäť vrátili ku svojej hre, prvý polčas vyhrali 37:26.

Čo si Slovensko v úvodných 20 minútach vypracovalo, tak o to prišlo počas šiestich minút tretej štvrtiny. Dánsko zaznamenalo 16 bodov v rade, čím sa vedenie dostalo razom na ich stranu. Pre našich hráčov to bol budíček, po ktorom opäť zabrali na vyššie obrátky. Pred záverečnou časťou však prehrávali tesne 51:53. V štvrtej štvrtine to bola podľa očakávania bitka o každý bod, postupom času však preukázalo pevnejšie nervy slovenské družstvo. V rozhodujúcich okamihoch prišli z ich radov body, zatiaľ čo Dánsko sa bodovo zaseklo.

Slovensko – Dánsko 74:70 (11:10, 26:16, 14:27, 23:17)

Slovensko: Abrhám 9, Baťka 6, Jones a Juríček po 3, Krajčovič 2 (Ihring 21, Brodziansky 20, Bachan 5, Musil 3, Fusek 2, Körner 0)

Dánsko: Lundberg 22, Gilling 16, Larsen 10, Zohore 9, Hertz 3 (Aris 8, Nielsen 2, Berg, Eleraky, Rungby a Sturup 0)

TH: 19/12 – 20/18, Fauly: 25 – 24, Trojky: 8 – 8, Rozhodovali: Silva, Perdigao, Pessoová (všetci Portug.)

Alberto Blanco Vila, asistent trénera Slovenska: „Je jasné, že keď vyhráte, tak sa cítite dobre. To je totiž hlavné v zápasoch, respektíve v prípravných stretnutiach. V prvom polčase sme hrali takmer perfektnú obranu. V tretej štvrtine sme mali problémy zastaviť ich low post hru. Dokázali sme sa však vrátiť, v záverečných troch – štyroch minútach sme hrali dobre a vyhrali sme. Dôležité je, že sa ako tím zlepšujeme. Myslím si, že je to dobré pre našu sebadôveru, že hráme dobre.“

Vladimír Brodziansky, pivot Slovenska: „Myslím si, že to bol pre nás dobrý zápas. Bol to tretí duel v priebehu troch dní. Myslím si, že to bola pre nás dobrá príprava. Hrali sme dobre, ale podpísala sa trochu únava, no napokon sme dokázali zvíťaziť.“