• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Slovenskí basketbalisti do 18 rokov zakončili skupinovú fázu na B-kategórii majstrovstiev Európy v rumunskej Oradei prehrou 59:82 s Ukrajinou. Na zverencov trénera Karola Kučeru tak čakajú od piatka 1. augusta súboje o 17. – 24. miesto, ich prvým súperom bude o 14.00 h Švajčiarsko.

Slováci ťahali od úvodu za kratší koniec, najskôr prehrávali síce 3:11, ale z manka dokázali v nasledujúcich minútach niečo ukrojiť. Lenže Ukrajina kontrovala bodovým úsekom 16:1, prvú štvrtinu vyhrala napokon jasne 32:12. V druhej časti naši basketbalisti síce zlepšili svoju hru, ale stále výrazne strácali na súpera. Po prvom polčase prehrávali 25:41.

Nič nezmenila ani polčasová prestávka, Ukrajina si totiž bezpečne strážila dianie na palubovke. Pred záverečnou 10-minútovkou vyhrávala 65:39. V štvrtej štvrtine už dostali priestor hráči z lavičky, keďže o víťazovi duelu už bolo rozhodnuté.

B-kategória ME basketbalistov do 18 rokov – B-skupina

Ukrajina – Slovensko 82:59 (32:12, 9:13, 24:14, 17:20)

Ukrajina: Šerhejev 17, Ivašov 16, Freš-Stachanov 13, Kovljar 9, Šulga 2 (Melašič 13, Zajec 7, Horobčenko a Romankovskij 2, Rozdobudko 1, Chimičuk 0)

Slovensko: Šturcel 12, Skubeň 10, Lukáč 9, Chaban a O'Connell po 5 (Dzugas 9, Šimoňák 5, Mičuda 3, Lenjik 1, Foltín 0)

TH: 25/15 – 14/9, Fauly: 15 - 22, Trojky: 9 - 6, Rozhodovali: Bijedič (Bos. a Her.), Gudelj (Švéd.), Wolzfeld (Lux.)