• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Slovenskí basketbalisti do 18 rokov zaznamenali na B-kategórii majstrovstiev Európy v rumunskej Oradei prvé víťazstvo, v súboji o 21. – 24. miesto zdolali Luxembursko 75:69. Účinkovanie na turnaji zakončia v nedeľu 4. augusta o 14.00 h v dueli o 21. miesto proti Rumunsku.

Slováci otvorili stretnutie sedembodovou šnúrou, na čo hráči Luxemburska odpovedali jedenástimi bodmi v rade. V prvej štvrtine pustil náš výber súpera dokonca k dvojcifernému náskoku, no napokon prehral prvú štvrtinu 13:21. V druhej časti sa podarilo zlepšiť herný prejav Slovenska, postupne sa darilo zmazať manko. Prvý polčas však prehrali zverenci trénera Karola Kučeru 34:36.

Po polčasovej prestávke pokračoval zlepšený výkon, ktorý sa už premietol aj do vedenia v zápase. Pred záverečnou časťou to mali Slováci rozohrané dobre, vyhrávali 56:51. V štvrtej štvrtine však prišlo podľa očakávania k dráme, Luxembursku sa nepodarilo otočiť stretnutie na svoju stranu. Slováci si už kľúčové víťazstvo zabezpečili, čím si zároveň poistili účasť v B-kategórii ME.

B-kategória ME basketbalistov do 18 rokov - o 21. - 24. miesto:

Slovensko – Luxembursko 75:69 (13:21, 21:15, 22:15, 19:18)

Slovensko: Šipkovský 21, Lukáč 18, O'Connell 3, Šimoňák 1, Skubeň 0 (Lenjik 11, Foltín 8, Rákai 7, Mičuda 4, Dzugas 2, Chaban 0)

Luxembursko: Vlaminck 29, Ceman 19, Tani 15, Delhommais 6, Dias 0 (Nothomb, Rech a Solomon 0)

TH: 19/12 – 11/5, Fauly: 16 – 21, Trojky: 9 – 6, Rozhodovali: Vassallo (Mal.), Romanov (Rum.), Caballe (Írs.)