• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Basketbalistom Slovenska do 20 rokov ušla na B-kategórii majstrovstiev Európy možnosť získať do tabuľky prvé víťazstvo v A-skupine, s Írskom prehrali 68:78 po predĺžení. Skupinovú fázu zakončia zverenci trénera Richarda Leška v stredu 12. júla o 16.00 h zápasom s Českom.

B-kategória ME do 20 rokov – A-skupina:

Slovensko – Írsko 68:78 pp (12:23, 18:16, 20:10, 18:19 – 0:10)

Slovensko: Jasovský 15, Solčánsky 11, Koller 8, Minarovjech 1, Boros 0 (Malovec 16, Galko a Kapustík po 5, Kret 3, Novák a Tončík po 2, Seman 0)

Najviac bodov – Írsko: Gribben 20, Cronin a Tiernan po 15

TH: 20/10 – 28/17, Fauly: 27 - 18, Trojky: 8 - 5

Richard Leško, tréner Slovenska: „Podľa doterajších výkonov oboch družstiev na turnaji sme chceli mať tento zápas v našej réžii a kontrolovať jeho tempo. Žiaľ, nepodarilo sa nám to a opak bol pravdou. Vďaka nízkej streleckej úspešnosti, keď sme premenili 25 z 97 pokusov, sme sa dostali do 18-bodového deficitu. Samozrejme, neskladali sme zbrane. Bojovnosťou a zlepšenou obranou sa nám podarilo tesne pred koncom riadneho hracieho času dostať do 6-bodového náskoku, ktorý sme ale vďaka zopár chybám stratili. V predĺžení sme už nenašli sily vzdorovať rozbehnutým Írom. Musíme hrať naďalej kolektívne, nemáme v našich radoch rozdielových hráčov, ako väčšina tímov, s ktorými sme sa stretli.“

Martin Koller, hráč Slovenska: „Opäť zlý vstup do zápasu nás stál veľmi veľa energie. Začali sme katastrofálne a nevedeli sme si nájsť svoj rytmus. Potom sme sa dostali na konci zápasu do vedenia, ale neustrážili sme si vytvorený náskok a išli sme do predĺženia, v ktorom nám už chýbali sily, ktoré sme spotrebovali pri dobiehaní náskoku.“