• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Slovenská reprezentácia do 20 rokov získala na B-kategórii majstrovstiev Európy prvé víťazstvo, v skupine o 17. – 20. miesto triumfovala po veľkom obrate nad Albánskom 72:70. V sobotu 15. júla ju o 11.00 h čaká výber Azerbajdžanu.

B-kategória ME do 20 rokov – o 17. – 20. miesto:

Slovensko – Albánsko 72:70 (15:19, 16:27, 14:15, 24:9)

Slovensko: Koller 21, Jasovský 16, Malovec 8, Minarovjech 5, Solčánsky 2 (Tončík 5, Kret 4, Boros, Kapustík a Novák po 3, Seman 2, Galko 0)

Najviac bodov – Albánsko: Jovani 20, Tola 11, Lluka 8

TH: 24/15 – 35/24, Fauly: 27 - 23, Trojky: 9 - 4

Patrik Sarna, asistent trénera Slovenska: „Albánsko má v družstve hráčov z kvalitných európskych súťaží, preto sme vedeli, že nás čaká veľmi náročný zápas. Prvá štvrtina mala vyrovnaný priebeh, bohužiaľ začiatkom druhého dejstva sme začali doplácať na svoju nedisciplinovanosť. Poľavili sme v koncentrácii, vďaka čomu sa súper poľahky dostal do dvojciferného vedenia. Druhý polčas sme začali s agresívnym napádaním, čomu najprv súper odolával. Najmä vďaka zlepšenej defenzíve, sa nám však podarilo Albánsko zlomiť a po fantastickej poslednej štvrtine sme dotiahli zápas do víťazného konca. Chalani ukázali veľký charakter a túžbu po víťazstve. Verím, že toto víťazstvo nám pomôže naštartovať kvalitný výkon v sobotňajšom dueli proti Azerbajdžanu.“

Martin Koller, hráč Slovenska: „Dôležité víťazstvo, veľký obrat v poslednej štvrtine. Myslím si, že sme ukázali, že sa nevzdávame a bojujeme do konca. Ako tím sme ukázali charakter, všetko to začalo v obrane, kde súperovi nedovolili dať ľahké koše. Naopak, nám konečne padli strely z vonku a môžeme sa tak tešiť z prvého víťazstva.“