• 1.

  SNV Spišská N.V.
  7-1 15
 • 2.

  LUC Lučenec
  6-2 14
 • 3.

  LEV Levice
  4-4 12
 • 4.

  PDA Prievidza
  3-5 11
 • 5.

  INT Inter
  2-6 10
 • 6.

  SVT Svit
  3-4 10
 • 7.

  HAN Handlová
  2-5 9

Po 6. kole Slovenskej basketbalovej ligy zostávajú na čele tabuľky Spišskí Rytieri, proti Prievidzi potvrdili svoje postavenie a natiahli na víťaznú sériu už na päť zápasov.

SBL 2020/2021 - 6. kolo:

Spišskí Rytieri - BC Prievidza 97:71 (22:21, 20:16, 28:19, 27:15)

Rytieri: Nikolič 24, Spencer 20, Garrett 13, Baťka 9, Antoni 3 (Mrviš 11, Čekovský a Stevanovič po 6, Krajňák 3, Židzik 2, Hasaj a Javorský 0)

Prievidza: Vašl 17, Louiserre 14, Majerčák 10, Bjeletič 8, Robertin 6 (Seljaas 16, Lukáč, Matuška a Pasovský 0)

TH: 11/8 - 17/16, Fauly: 21 - 16, Trojky: 13 - 5, Rozhodovali: Šarišský, Zubák, Životský

Povedali po zápase:

Teo Hojč, tréner Spišskýych Rytierov: "Hoci výsledok hovorí jasnou rečou, vôbec to nebol jednoduchý zápas. Prievidza držala s nami krok dosť dlho, vždy keď sme si spravili nejaký náskok, hostia ho hlavne v prvom polčase dokázali zlikvidovať. Boli sme nepochopiteľne nervózni, akoby sme rýchlo chceli ukončiť tento zápas. V kabíne sme si následne povedali, čo treba zmeniť a myslím si, že v druhom polčase sme to mali pod kontrolou. Mrzí ma 13 strát v prvom polčase, no chlapci si po obrátke dali povedať a napokon to dopadlo v náš prospech."

Michal Baťka, hráč Spišských Rytierov: "Nebol to vôbec ľahký zápas. V úvode sme sa nedokázali vyrovnať s ich agresívnou hrou a hluchými štyrmi minútami v závere druhej štvrtiny sme stratili ťažko vybudovaný náskok. V šatni sme si povedali zopár slov, tréner nám vstúpil do svedomia, no sami sme vedeli, že druhý polčas musí byť iný a teší ma, že aj bol. Bodovo sme im odskočili a potom sme si to už pekne ustrážili."

Maroš Helmecy, tréner Prievidze: "Ten náš výkon bol ako na hojdačke. V druhej štvrtine sme už prehrávali o 16 bodov a zrazu sme sa dotiahli na rozdiel jedného bodu. Bolo to celé o tom, či dokážeme zahrať dobrú obranu. Ak sme tak robili, tak sme dokázali dokázali s nimi hrať vyrovnanú partiu, no následné výpadky v defenzíve umožnili domácim zasa bodovo odskočiť. Ak nebudeme hrať dobre v obrane, nemôžeme vyhrať s nikým. Nebol to z našej strany tragický výkon, no chybami v obrane sme napokon prehrali o 26 bodov."

Matej Majerčák, hráč Prievidze: "Odohrali sme veľmi ťažký zápas. Spišiaci nie sú náhodou prví v tabuľke, vedeli sme, do čoho ideme a chceli sme ich zlomiť hlavne bojovnosťou. Predviedli sme však veľmi hojdačkový výkon, chvíľu sme hrali fajn, potom veľmi zle. To si proti takému tímu, akým je Spišská Nová Ves, nemôžete dovoliť, pretože to domáci okamžite trestali. Nevyšlo to, nevadí, ideme ďalej. Ideme sa pripraviť na Inter."

Foto: Lukáš Droppan