• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Slovenská mužská basketbalová reprezentácia prehrala v úvodnom zápase F-skupiny kvalifikácie majstrovstiev Európy 2017 na palubovke Čiernej Hory 65:97.

Čierna Hora od začiatku dobre bránila, čo robilo slovenským basketbalom veľké problémy. Postupne sa však dokázali zverenci Ivana Rudeža na túto hru adaptovať a súperovi sa začali vyrovnávať. Slováci sa snažili hrať so súperom otvorenú partiu, ale nechávali Čiernohorcom priveľa priestoru pod košom a na voľné strely. Po prvej štvrtine prehrávala slovenská reprezentácia rozdielom deviatich bodov – 14:23. V druhej štvrtine sa začala prejavovať individuálna kvalita na strane domácich hráčov, sebavedomá Čierna Hora zvýšila svoj náskok až na viac ako 20-bodový rozdiel. Po dvadsiatich minútach nakoniec svietilo na svetelnej tabuli 50:28 pre domácich. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, domáci basketbalisti dominovali vo všetkých činnostiach a Slováci nestíhali reagovať. Domáci diváci sa dočkali aj viacerých efektných akcií, pred poslednou štvrtinou viedla Čierna Hora komfortne 79:44.  V štvrtej štvrtine sa duel iba dohrával, priestor dostali všetci hráči na oboch stranách. Slovensko nakoniec prehrali úvodný kvalifikačný duel na palubovke Čiernej Hory 65:97. Druhým súperom Slovenska bude v sobotu 3. septembra o 18:00 v bratislavskej Hant aréne reprezentácia Gruzínska.

Čierna Hora - Slovensko 97:65 (22:13, 28:15, 29:16, 20:21)

Čierna Hora: Dašič 17, Vučevič 12, Needham 8, Djurišič 6, Mihailovič 5 (Todorovič 13, Dubljevič 12, Ivanovič 11, Vranjes 8, Radončič 3, Popovič 2, Pavličevič 0)

Slovensko: Baťka 14, Bílik a Körner po 4, Tot 1, Jašš 0 (Bojanovský 12, Žiak 9, Baldovský a Miloševič po 8, Bachan 3, Krajčovič 2, Belavý 0)

TH: 16/10 - 24/18, Fauly: 19 - 20, Trojky: 9 – 5, Rozhodovali: Ryzhyk (Ukr.), Trujillo (Šp.), Maliszewski (Poľ.)

Ivan Rudež (tréner Slovenska):„Na začiatku zápasu sme hrali agresívne jeden na jedného na perimetri a skóre bolo vyrovnané. Po tom, čo sme nedali niekoľko otvorených striel, narástol rozdiel v skóre. Súper bol dominantný v súbojoch pod košom, v doskakovaní a to mu dodávalo čím ďalej väčšie sebavedomie. V druhej štvrtine boli taktiež omnoho agresívnejší v obrane. Rozdiel v skóre v tretej štvrtine narástol vďaka našim stratám a ľahkým košom hráčov Čiernej Hory. Už sa sústredíme na zápas s Gruzínskom.“