10-22 42
  • 9.

NIT Nitra
    4-28 36

Dohrávaný zápas 18. kola Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy priniesol domáce víťazstvo Prievidze nad Lučencom.

BC Prievidza - MBK Lučenec 89:70 (23:10, 18:20, 30:15, 18:25)

Prievidza: Dramičanin 21, Jones 19, Kőrner 17, Marič 10, Batina 2 (Jašš 10, Milovanič 6, Ihring 4)

Lučenec: Blagojevič 21, Davis 19, Rountree 10, Pressley 9, Pipíška 4 (Storey 6, Zorvan 1, Jackuliak 0)

TH: 7/4 - 15/9, Fauly: 12 - 12, Trojky: 11 - 7, Rozhodovali: Ženiš, Turček, Sirocký

Povedali po zápase:

Miljan Čurovič (tréner Prievidze): ,,Stretnutie sme začali agresívne v obrane, čo sa prejavilo na rýchlom vybudovaní si náskoku. Ak však chceme byť úspešní proti tímom ašpirujúcim na titul, musíme hrať dôsledne a agresívne v obrane celých 40 minút. Lučenec predviedol dobrý výkon a zápas bol divácky atraktívny, čo sa prejavilo aj na atmosfére. Ďakujeme našim fanúšikom za podporu."

Marek Jašš (hráč Prievidze): ,,Zápas sme začali v dobrom tempe, kolektívne a agresívne obrane. Všetko nám vychádzalo. Nemôžeme si však dovoliť, aby nám súper nastrieľal v poslednej štvrtine 25 bodov. Musíme odohrať na sto percent celý zápas.“

Ivan Kurilla (tréner Lučenca): ,,Na úvod treba povedať, že cestou do Prievidze sa nám pokazil autobus a nebyť našich fanúšikov, do Prievidze by sme sa dostali veľmi ťažko. Bola to pre nás kuriózna situácia. Sme veľmi vďační našim skvelým fanúšikom nie len za odvoz, ale hlavne za výbornú atmosféru, ktorú v Prievidzi vytvorili. Gratulujeme Prievidzi, ktorá robí výborné meno slovenskému basketbalu aj v Európe. My sme sa v úvode zľakli. Náš rozohrávač Rashun Davis hral v Prievidzi prvýkrát a mal problémy vyrovnať sa s atmosférou, v ktorej sa hral zápas. Neskôr sme sa herne vyrovnali, ale náskok, ktorý si vytvorila Prievidza v prvej štvrtine, sa nám nepodarilo dostatočne zminimalizovať. Ďalším rozhodujúcim faktorom bolo množstvo druhých šancí Prievidze z ktorých následne skórovala.“

Branislav Pipíška (hráč Lučenca): ,,Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas. Nastúpili sme nekoncentrovane. Prievidza nám v prvej štvrtine ušla, čo sa nám už neskôr ťažko dobiehalo. Musíme popracovať hlavne na obrane a zlepšiť sa v nasledujúcich zápasoch."