• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Silvestrovský zápas pred televíznymi kamerami z pohľadu atraktivity nesklamal, posledné víťazstvo v roku 2022 si vybojovali hráči Prievidze doma proti Lučencu.

Niké SBL 2022/2023 - 16. kolo:

BC Prievidza - BKM Lučenec 79:74 (31:15, 19:21, 15:18, 14:20)

Prievidza: Anderson 22, Hukič 19, Taylor 12, Wheeler 7, Jašš 5 (Walker 7, Gajdoš 4, Lukáč 3, Kincel a Krčmárik 0)

Lučenec: Kneževič 14, Armstrong a Goss po 10, Bolek 8, Láštic 3 (Eaddy 16, Sullivan 7, Zorvan 6)

TH: 24/19 - 12/7, Fauly: 13 - 18, Trojky: 8 - 7, Rozhodovali: Zubák, Šarišský, Fanfara

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze: "Nevidím dôvod, prečo sa musíme dostávať do takýchto situácií. Ja viem, kde je problém, problém je to, že niektorí hráči, to som povedal aj po zápase s Handlovou, keď urobíme nejaký náskok, kde sa poctivo narobíme v obrane, hráme múdro a agresívne v útoku, tak rýchlo pochybia. Dostaneme sa do rozdielu o nejakých 19 bodov a potom to začneme brať na ľahkú váhu, začneme chybovať alebo to najhoršie, začneme hrať individuálne - jeden na štyroch, či jeden na piatich. Lučenec je príliš silné a skúsené družstvo na to, aby takéto veci netrestalo a my sa tak dostaneme to situácie, že oni to stiahnu na jeden bod, čo je problém. Na tomto budeme musieť popracovať, nie len tréningom, ale aj pohovormi.”

Alonzo Walker, hráč Prievidze: "Začali sme vysokou intenzitou, čo bolo pre nás veľmi dôležité. Nastavilo to charakter celého zápasu a umožnilo nám to vrátiť sa späť do rytmu na konci stretnutia, keď sa Lučenec začal približovať. V posledných minútach bolo kľúčové sa znova zoskupiť, zase hrať tímovo a vrátiť sa k tomu, čo robíme, čiže hrať tvrdo a agresívne, a to sa nám podarilo.”

Nenad Miloševič, tréner Lučenca: "Prvá štvrtina nás stála víťazstvo. Prievidza na nás vybehla s obrovskou energiou, na čo sme sa pripravovali, vedeli sme akým štýlom bránia. Bohužiaľ, možno je to neskúsenosť našich hráčov, neviem to ohodnotiť. Ako hráč a teraz ako tréner som zažíval tie isté momenty, ale jednoducho neurobili sme také riešenia, aké sme pripravovali na tú ich agresivitu, kde oni spravili 16 či 15-bodový rozdiel v prvej štvrtine. My sme síce vyhrali všetky ďalšie tri štvrtiny, ale nestačilo to na víťazstvo, a to je nejaké basketbalové pravidlo - keď nejako začnete zápas, tak ho aj tak skončíte. Mohlo sa to otočiť aj v náš prospech, ale Prievidza si zaslúžila vyhrať.”

Lukáš Bolek, hráč Lučenca: "V prvom rade gratulujem domácemu mužstvu k zaslúženej výhre. Myslím, že to je jednoduché, zápas sme prehrali v prvej štvrtine. Nastúpili sme bez nejakej koncentrácie, no vedeli sme, že na nás takto vybehnú. Bohužiaľ, prvá štvrtina rozhodla o zápase.”