• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Televízne duely bývajú takmer vždy dramatické, inak tomu nebolo v záverečnom stretnutí 26. kola. Handlová to aj s predĺžením zvládla lepšie a odmenou bol úspech nad Spišskými Rytiermi.

Niké SBL 2023/2024 – 26. kolo základnej časti:

MBK Baník Handlová – Spišskí Rytieri 96:90 pp (24:19, 30:21, 14:24, 13:17 – 15:9)

Handlová: Harris 21, Balčiunas 16, Scott 15, Láštic 8, Petráš 2 (Pipíška 16, Mirotič 10, Todorovič 8)

Rytieri: Pipkins 25, Reeves 14, Fusek 12, Juríček a Mrviš po 8 (W. Harris 17, Johnson 6, Antoni 0)

TH: 21/19 – 15/9, Fauly: 22 - 25, Trojky: 9 - 13, Rozhodovali: Šarišský, Margala, Sirocký

Nenad Miloševič, tréner Handlovej: "Sme vďační za víťazstvo. Ideme sa pripraviť na Inter."

Joshua Scott, hráč Handlovej: "Hra bola ako na hojdačke, tímy sa striedali vo vedení. Šťastie sa však naklonilo na našu stranu."

Teo Hojč, tréner Rytierov: "Počas prvého polčasu sme nehrali dobre, čo Handlová využila. Druhý polčas sme začali hrať lepšie a otočili sme zápas. Rozhodli posledné strely, ktoré nám nepadali, avšak Handlovej sa naopak darilo. Gratulujeme Handlovej k víťazstvu a ideme ďalej."

Tomáš Mrviš, hráč Rytierov: "Do Handlovej sa len tak po body nechodí a každý jeden tím to tam má veľmi náročné. Vedeli sme, čo nás čaká a podľa toho sme sa na stretnutie pripravovali. Napriek tomu, že súťaž je ďaleko za polovicou, my sa stále hľadáme a zohrávame. Do nášho tímu pribudla trojica nových hráčov, ktorí potrebujú čas na adaptáciu. Napriek tomu, že sme v tomto zápase prehrávali už rozdielom sedemnástich bodov, dokázali sme dostať zápas do predĺženia. V ňom sa šťastie priklonilo na stranu domácich, ktorí zaslúžene zvíťazili. My sa už musíme pozerať smerom dopredu, verím, že nám dlhšia pauza pomôže a kvalitným tréningom sa stmelíme."