• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Pasienky sa konečne dočkali víťaznej radosti domáceho tímu, v predohrávke 29. kola nemal Inter výraznejšie problémy s Nitrou.

Niké SBL 2023/2024 – 29. kolo základnej časti:

Inter Bratislava – Slávia SPU Nitra 99:71 (25:24, 31:14, 22:15, 21:18)

Inter: Pavlovič 25, Smith 22, Sudžum 18, D. Koller a M. Koller po 2 (Szabó 13, Daye 10, Ondruš 5, Minarovjech 2, Ďurečko a Pospíšil 0)

Nitra: Williams 16, Urban 13, Ricketts 11, Mello-Klein 9, J. Vojtek 8 (Kotásek 9, Kobulnický 3, Mäsiar a P. Vojtek po 1, Linder a Tchúr 0)

TH: 22/13 – 17/10, Fauly: 16 - 18, Trojky: 10 - 9, Rozhodovali: Margala, Uhrin, Stopka

Danilo Rakočevič, tréner Interu: „Som spokojný s nasadením. Dovolili sme si na konci zbytočné straty, ktoré si nemôžeme dovoľovať, pretože chceme vyzerať seriózne. Všetci majú príležitosť ukázať sa, tak nech ju využijú. A v tomto zápase bola ideálna šanca ukázať sa. Či sa niekto ukázal, to uvidí aj v ďalších stretnutiach a na svojej minutáži. Samozrejme za výsledok, sme veľmi radi, hoci úvod bol nervózny. Všetko je tu pre nás celkom nové – svetlá, reklamy okolo ihriska, celebrity row – a videli sme, že na začiatku sme nedali niekoľko dobrých striel, čo rezultovalo zo zbytočnej nervozity. Hneď, ako sme sa uvoľnili, odohrali sme solídny zápas. Ďakujem ľuďom, čo prišli. Vytvorili dobrú atmosféru. Dúfam, že budú chodiť stále. Som rád, že publiku sme prezentovali dosť mladých hráčov. To tiež nech ľudia vnímajú, že týchto šestnásť a sedemnásťročných chlapcov treba podporovať. Je to dôležité pre nás a aj pre celý slovenský basketbal.“

Milan Szabó, hráč Interu: „V prvých pár minútach sme nenasadili tempo, aké sme chceli. Hostia sa s nami držali. Potom sme však začali hrať našu hru, natiahli sme rozdiel a odohrali stretnutie v dobrom tempe.“

Ľubomír Urban, tréner Nitry: „Som celkom spokojný s priebehom zápasu. Prvá štvrtina bola obojstranne opatrná, vyrovnaná. Treba brať do úvahy, že sme dlhšie nehrali a zápasový rytmus je trocha iný. Intenzívne sme trénovali, potrebovali sme chytiť ten herný rytmus. Oproti ostatným zápasom s Interom som tento raz videl veľa pozitívnych momentov, ktoré sú pre nás povzbudením do ďalších stretnutí, pretože máme pred sebou veľkú porciu domácich zápasov, aj keď medzi nich patria aj duely s Levicami a Spišskou Novou Vsou, čo sú supertímy našej súťaže. Berieme to ako výzvu a chceme v marci ukázať našu lepšiu tvár. Teraz sme videli náznaky tej lepšej tváre.“

Ľubomír Urban ml., hráč Nitry: „Prelomilo sa to na tvrdej obrane Interu, keď už sme až tak nevládali premieňať naše strely a súper si z jednoduchých protiútokov a jednoduchých striel ešte v prvom polčase vytvoril náskok. A ten si potom udržal až do konca zápasu.“