• 1.

  INT Inter
  7-1 15
 • 2.

  ZIL Žilina
  6-2 14
 • 3.

  LUC Lučenec
  5-3 13
 • 4.

  PDA Prievidza
  5-3 12
 • 5.

  SVT Svit
  4-4 12
 • 6.

  LEV Levice
  4-4 12
 • 7.

  HAN Handlová
  3-5 11
 • 8.

  KOM Komárno
  2-6 10
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  0-8 8

O ťažkej situácii Komárna na palubovke, ale aj mimo nej, sme už písali. Na juh Slovenska prišiel zlepšiť neľahkú situáciu 25-ročný americký pivot Austin Williams. Nový člen „obuvníkov“ verí, že sa všetko zlepší a jeho družstvo sa posunie v tabuľke na vyššie pozície.

V posledných rokoch bol 27-ročný Američan Melsahn Basabe súčasťou rôznych krajín a množstva klubov. Až ponuka z Lučenca mu priniesla opätovnú radosť z basketbalu, čo prezentuje nielen na ihrisku, ale aj spokojnosť mimo palubovky.

Po prvej štvrtine sezóny sa nachádza BK Slávia Žilina, s bilanciou šesť výhier a dve prehry, na výbornom druhom mieste Slovenskej basketbalovej ligy. Aktuálnu situáciu v tíme a očakávania do najbližšieho obdobia sme zhodnotili spoločne s trénerom Ivanom Kurillom.

Basketbalisti Komárna nezažívajú práve ideálny vstup do sezóny. Početná zdravotná maródka sa podpísala na tom, že po prvej štvrtine základnej časti im patrí v tabuľke predposledná pozícia. Ako by nebolo problémov dosť, tak sa do toho pridali aj finančné starosti. Športový riaditeľ Nenad Miloševič, generálny manažér Jozef Paulik a ľudia starajúci sa o chod klubu bojujú, aby úspešná značka nezmizla z mapy Slovenskej basketbalovej ligy.

Bol to jeden z najviac diskutovaných prestupov leta. Dlhoročná tvár a odchovanec Prievidze Marek Jašš zamieril k najväčšiemu rivalovi do Handlovej. Prečo sa rozhodol odísť z klubu, kde strávil takmer celú svoju basketbalovú kariéru, aj na to prišla reč v rozhovore.

Výsledky BKM Lučenec v úvode nového ročníka SBL nezostali bez odozvy, ocenenie „Peak hráč mesiaca október“ si odniesol rozohrávač Mike Caffey. Playmaker „Novohradčanov“ prezradil v rozhovore aj to, prečo bol v predchádzajúcom ročníku bez klubu a aký zaujímavý program na univerzite vyštudoval.

Cesty DeAndreho Dicksona a Žiliny sa rozdelili len na niekoľko mesiacov. Dvadsaťšesťročný pivot sa tesne pred začiatkom novej sezóny vrátil do známeho prostredia, keď mu nevyšlo angažmán v Turecku. Známa tvár chce v žlto-zelenom drese pomôcť k vylepšeniu umiestnenia v porovnaní s predchádzajúcim ročníkom.