• 1.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0
 • 3.

  ZIL Žilina
  0-0 0
 • 4.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 5.

  INT Inter
  0-0 0
 • 6.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 7.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 8.

  KOM Komárno
  0-0 0
 • 9.

  LEV Levice
  0-0 0

Bosniacky pivot Aleksandar Radukič sa po dvoch rokoch vrátil opäť na slovenské palubovky. Skúsený 28-ročný basketbalista sa dohodol v lete na kontrakte s MBK Baník Handlová, kde sa stretne v jednom družstve s viacerými hráčmi, ktorých pozná. Ako prezradil v rozhovore, pri ponuke zavážilo aj to, že cíti šancu na dobrý výsledok.

Americký pivot Evan Maxwell je jednou z predsezónnych posíl v družstve trénera Ericha Korfantu. Dvadsaťštyriročný basketbalista sa teší na svoju prvú profesionálnu sezónu, v ktorej bude obliekať práve bielo-modrý dres.

K Spišiakom sa pridal na poslednú chvíľu, keď prišiel nahradiť pod kôš Richarda Dzugasa, ktorý sa rozhodol nečakane ukončiť svoju kariéru. Dvadsaťštyriročný pivot Milan Vago má za sebou zaujímavú kariéru, v ktorej nechýbali zaujímavé destinácie, ale aj ťažšie zranenia. Rodák z Trnavy však teraz dúfa v úspešnú sezónu v bielo-modrom drese.

Celá jeho doterajšia basketbalová kariéra bola spätá so Spišskou Novou Vsou, preto jeho letný prestup k finalistovi predchádzajúceho ročníka bol pre viacerých prekvapením. Ešte stále len 19-ročného rozohrávača Mateja Majerčáka čaká v Prievidzi nové prostredie, väčší tlak, ale aj výraznejšia zodpovednosť na palubovke.

Staronová posila Komárna Miles Bowman jr. sa vrátil do klubu, kde odštartoval svoju profesionálnu kariéru. Dvadsaťšesťročný Američan chce hlavne v drese „obuvníkov“ zabudnúť na nevydarený angažmán v Belgicku a priniesť opäť na juh Slovenska majstrovskú trofej.

Patril k veľkým talentom slovenského basketbalu, pôsobil v belgickom Oostende a od vtedajšieho reprezentačného trénera Ivana Rudeža dostal aj pozvánku do mužskej reprezentácie. Lenže prišli zdravotné problémy, ktorého na dva roky odstavili z palubovky. Michal Kuzmiak však dostal šancu od Iskry Svit, kde sa chce opäť dostať do povedomia a zároveň úspešne reštartovať svoju kariéru.

V mladom družstve Spišskej Novej Vsi bude patriť k lídrom. Americký rozohrávač Eric Nottage sa na Slovensko vrátil dokončiť nedorobenú robotu, ktorá mu tu zostala v jeho prvej profesionálnej sezóne.