• 1.

  INT Inter
  28-4 60
 • 2.

  LEV Levice
  22-10 54
 • 3.

  PDA Prievidza
  19-13 51
 • 4.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 5.

  ZIL Žilina
  15-17 47
 • 6.

  KOM Komárno
  13-19 45
 • 7.

  HAN Handlová
  13-19 45
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-23 41
 • 9.

  LUC Lučenec
  6-26 38

Jeho bohatá a úspešná basketbalová kariéra sa síce skončila, ale pod deravými košmi zostal aj naďalej. S Radoslavom Rančíkom sme sa rozprávali o jeho spolukomentovaní pre televíziu, jeho relácii, účinkovaní v Bratislavskej mestskej basketbalovej lige, ale vrátili sme aj ku koncu aktívnej kariéry.

Družstvo MBK Rieker Com-Therm Komárno sa bude môcť aj v novom ročníku spoliehať na služby Nenada Miloševiča. Ostrieľaný veterán už nebude pobehovať len po palubovke v bielo-červenom drese, ale presúva aj do funkcionárskej pozície.

David Abrhám zamieril počas uplynulého leta z Karlovky k mestskému rivalovi. Na Interi sa 22-ročný krídelník či rozohrávač postupne rozohral k výborným výkonom a trénerovi Aramisovi Nagličovi odplatil dôveru, ktorú doňho vložil. Výbornou správou je, že David na Interi pokračuje, keďže má stále platný kontrakt. Cez leto chce preraziť v reprezentácii, v ktorej debutoval počas uplynulej sezóny a potom pomôcť žlto-čiernym na ceste za obhajobou majstrovského titulu, resp. na ceste za jubilejným desiatym titulom v klubovej histórii.

Nového kouča Levických Patriotov Michala Madzina nečaká nič ľahké, povestný štafetový kolík preberá po mimoriadne obľúbenom Teovi Hojčovi. Ten sa zaslúžil počas štyroch rokov o zisk titulu a Slovenského pohára. Očakávania sú v tomto smere vysoké, ale mladý tréner sa výzvy nebojí. Pôsobenie na juhu Slovenska bude pre neho prvou zastávkou mimo Svitu, kde strávil celú svoju doterajšiu kariéru.

Ocenenie pre najlepšieho slovenského hráča play off a druhý rok po sebe so striebrom na krku. Richard Körner potvrdil v Prievidzi povesť jedného z najlepších domácich basketbalistov v súťaži. V bielo-čiernom drese sa úspešne popasoval s pozíciou lídra, ktorý doviedol družstvo k nečakanému, ale zaslúženému druhému miestu.

Prvýkrát hral v tíme s majstrovskými ambíciami, prvýkrát v profesionálnej kariére zdvíhal nad hlavu trofej pre víťaza. Americký basketbalista Lee Skinner potvrdil povesť jedného z najlepších legionárov SBL, vďaka čomu si so spoluhráčmi z Interu vychutnával na konci sezóny majstrovské oslavy.

Mnohí spochybňovali jeho letný prestup v rámci Bratislavy, keď zamieril z Karlovky do oveľa konkurenčnejšieho prostredia na Interi. No 22-ročný krídelník David Abrhám urobil vo svojej kariére správny krok, postupne si získal dôveru a minutáž od trénerov a na konci sa mohol radovať zo zisku majstrovského titulu. Jeho herný progres je tiež dobrou správou pre reprezentáciu.