• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

Študenti a fanúšikovia basketbalu si mohli v piatok doobeda dopriať na Pasienkoch ďalšiu kapitolu bratislavského derby. Inter v ňom potvrdili domácu neporaziteľnosť a zároveň natiahol proti Karlovke sériu triumfov už na desať stretnutí.

Zo začiatku Karlovka kládla odpor, oproti svojmu mestskému rivalovi pôsobila o čosi sviežejšie, ale neskôr sa začala ukazovať hráčska kvalita domácich. „Bol to náročný zápas, hral sa v netradičnom čase, aby sa deti prišli pozrieť na basketbal. Inter hrá doma vždy agresívne a veľmi dobre. My sme začali v prvej štvrtine organizovane, robili sme to, čo sme mali. Celkovo sme držali so súperom krok,“ zamyslel sa nad duelom hráč Karlovky Dávid Abrhám. Potom však prišla pre zverencov trénera Petra Ivanoviča smrteľná sedemminútovka.

„Žlto-čierni“ zaznamenali 15 bodov v rade, ktorou de facto rozhodli o osude stretnutia. „Vedeli sme, že ak by sme ich k niečomu pustili, tak by boli nebezpeční. Našou hlavnou úlohou bolo hrať tvrdo v obrane, nedovoliť im žiadne ľahké strely. Museli sme o každú loptu bojovať, v útoku hrať naše signály a posúvať si loptu. To všetko nám vyšlo a vďaka tomu sme aj vyhrali,“ uviedol pivot Interu Salih Nuhanovič. Domáci sa dostali do komfortného náskoku, ktorý svojimi skúsenosťami udržovali v ďalšom priebehu stretnutia. „Bolo to rozhodujúce. Oni zabrali, my sme sa nevedeli trafiť. Robili sme chyby, možno sme trochu našou zbrklosťou znervózneli. Z našej strany prišiel istý útlm, prestali sme plniť pokyny, ktoré sme mali. Nebránili sme, v útoku sme si málo posúvali loptu. Súper si urobil dvojciferný náskok a ten si držal až do konca,“ povedal Abrhám.

„Vysokoškoláci“ ešte skúšali po prestávke zvrátiť negatívny vývoj stretnutia, ale na menej ako 10-bodový rozdiel sa im nepodarilo dostať. „Trošku sme v druhom polčase poľavili, čo využili na to, aby sa do zápasu vrátili. Rýchlo sme na to zareagovali, keď sme im neumožnili dlhšiu bodovú šnúru. Zabrali sme opäť v obrane, čo bolo kľúčové,“ myslí si Nuhanovič. Podľa Abrháma určite priebeh duelu neovplyvnil fakt, že v stredu odohrali náročný duel proti Leviciam: „Nemala by nám chýbať energia. Sme všetko mladí chalani, mali sme dosť času na regeneráciu. Inter nehral celý týždeň, takže sa na nás mohol pripraviť.“

V záverečnej štvrtine sa Interu podarilo zvýšiť vedenie na konečných 27 bodov (82:57), tréner Vidin mohol dal opäť šancu aj hráčom z lavičky. Rovnomerné rozloženie minutáže má podľa Slovinca dôležitý význam. „Tréner sa snažil striedať hráčov, aby sme zostali vo vysokom tempe hry.  Po dvoch - troch minútach striedal, aby nezostal na palubovke nejaký unavený hráč,“ vyjadril sa na záver Nuhanovič.

Foto: Vladimír Dorňák