• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

Veľká dráma so šťastným koncom pre „žlto-čiernych“. Súboj Interu s Komárnom priniesol výborné basketbalové divadlo až do poslednej sekundy. Dva body napokon zostali na domácej palubovke, zverenci Olivera Vidina dokázali zdolať vicemajstra najtesnejším možným rozdielom – 90:89.

Tímy nastupovali do zápasu v odlišných pozíciách, domáci Inter sa potreboval revanšovať fanúšikom za nečakanú prehru na Spiši. Dopomôcť k tomu mal už aj navrátilec a najlepší strelec tímu Radoslav Rančík, ktorý absentoval na palubovkách viac ako mesiac. Komárno nabudené víťazstvom nad majstrom, chcelo pokračovať v nastolenom trende. Pre zranenie im však chýbal rozohrávač Vuk Djordjevič.

„Obuvníkom“ vychádzal dlho plán podľa predstáv, od úvodu si držali vysokú úspešnosť streľby a hlavne svojho súpera prevyšovali v doskokoch. Inter po väčšinu času doťahoval, vo vedení bol často iba niekoľko momentov. „Tento zápas bol pre nás mimoriadne dôležitý, pretože v predchádzajúcich dvoch-troch stretnutiach sme hrali zle. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať, aj napriek tomu, že sme v poslednej minúte prehrávali rozdielom šiestich bodov. V predošlých zápasoch sme nemali šťastie, ale to si treba zaslúžiť. Tentoraz bolo šťastie na našej strane. Najdôležitejšie bolo, že sme bojovali počas celého priebehu duelu,“ zhodnotil stretnutie domáci Aleksandar Radukič.

Práve Radukič vyrovnal tesne pred koncom prvého polčasu na 43:43, aby napokon Mrviš poslal Inter do šatní za vedenia 46:45. Po prestávke sa zvýšila intenzita na palubovke, čo si odniesol predčasným vylúčením Radoslav Rančík. Komárno využilo tento fakt a pred záverečnou štvrtinou 72:67. Vicemajster si dlho kontroloval zápas, premieňal svoje strely, ale Vlahovič úspešnou trojkou necelé tri minúty pred koncom stiahol na rozdiel jediného bodu. „Aj po vylúčení Rada bojoval každý jeden hráč, aby vydal zo seba všetko. Nevzdávali sme sa a tiež šťastie bolo na našej strane. Nie je dôležité o koľko bodov vyhráte, váhu má hlavne výhra,“ zamyslel sa Radukič.

Potom však prišli koše na strane Komárne a Cobb upravoval 62 sekúnd pred koncom na 89:83 z pohľadu hostí. Nič nenasvedčovali tomu, že by Inter dokázal zvrátiť stretnutie vo svoj prospech. Opak bol pravdou. „Stratili sme dvakrát loptu, nedali sme trestné hody, zahodili sme otvorenú strelu spod koša a nezdvihli sme zo zeme loptu, ktorá sa kotúľala. Zdvihol ju Inter, Radukič premenil dôležitú trojku a stálo nás to víťazstvo. Takto to treba hodnotiť. Bohužiaľ, stále nám chýba nejaký ďalší hráč do rotácie, to vieme a na to sa určite nechceme vyhovárať. S výkonom môžeme byť spokojní, s výsledkom nie. Vyhrávať o šesť minútu do konca a prehrať napokon o jeden, to ide na nás,“ popísal záverečnú minútu tréner Komárna Richard Ďuriš.

Radukič najskôr stiahol trojkou na rozdiel troch bodov, v následnom protiútoku stratil Bojanovský loptu. Kozlík premenil jeden trestný hod a Vidov pokus zblokoval Mrviš. Opäť prišla úspešná strela Radukiča a dokonalý obrat bol na svete. „Myslím si, že je to najmä psychická únava. Štyridsať minút Inter veľmi dobre bránil, tlačili nás po celom ihrisku a nakoniec sa to ukázalo ako dobrá taktika. V závere nám chýbali sily a nedokázali sme ich pressing prekonať Bolo to o jednom útoku, jednej premenenej strele, ktorú sme nepremenili. Vyhrávali sme o šesť bodov, povedali sme, že radšej faul ako trojku. Nestalo sa to, znova ako proti Leviciam. K tomuto si musíme sadnúť, znalyzovať a veriť, že sa to už v sezóne nezopakuje,“ myslí si Ďuriš. Komárno prišlo o víťazstvo v samotnom závere, ale kormidelník tímu dokázal nájsť aj pozitíva na tomto výsledku: „Najlepšou odpoveďou pre nás bude odpovedať v stredajšom zápase s Košicami. Myslím si, že sme podobne prehrali záver v Leviciach a hráčov to nakoplo k skvelému výkonu proti Prievidzi. Verím, že takto zareagujú. Myslím si, že sa máme o čo oprieť. Výkony oproti predchádzajúcim zápasom išli trochu hore, pomohol nám Bojanovský a pomôže určite aj Djordjevič s Tomičom.“

Foto: Vladimír Dorňák a Karol Scholtz