• 1.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 2.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 3.

  INT Inter
  0-0 0
 • 4.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 5.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 6.

  LEV Levice
  0-0 0
 • 7.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0

Tri dni dokážu veľa. Stačí jeden návrat do zostavy a domáce prostredie. Tento efekt priniesol Handlovej presne to, čo si priala – výhru a vyrovnanie série. „Baník“ predviedol obrat o 180 stupňov, nad Levicami zvíťazil 88:83 a slová o najdlhšej sérii už tak nie sú len prázdnymi rečami do vetra.

Reč je o Djordjem Tresačovi, jednej z kľúčových osobností v handlovskom kolektíve. S jeho návratom prišiel zlepšený a kolektívny výkon, lepšia streľba za tri body a napokon aj výhra zverencov trénera Branka Maksimoviča. „Bol to dobrý zápas, bojovný a s vysokým tempom. Naše hľadisko je hádam najviac emotívne a s najväčšou energiou v lige. Sme z toho šťastní, že sme pred nimi dokázali zvíťaziť. S návratom Tresača sa snaha a obrana Levíc zamerala dosť na neho, čo nám viac otvorilo hru a z toho pramenili voľné pozície. Je dobrý pri kontaktnej hre, vďaka čomu sme sa rýchlo dostávali k trestným hodom,“ povedal nám handlovský Nikolas Skouen.

Levice si museli poradiť s absenciou Vincenta Councila, drvivú časť zápasu režíroval hru Šimon Krajčovič. Ani on však nezabránil tomu, aby úradujúci majster ani na jedinú sekundu v zápase nevyhrával. Tentoraz boli Patrioti v pozícii tímu, ktorý musel doťahovať manko. „Myslím si, že súper mal dobrý zápasový plán a aj jeho realizáciu. Nebolo to až také zlé z našej strany, ako sa to na prvý pohľad zdá. Držali sme sa dostrel a bojovali sme. Najväčšou zmenou prešla ich obrana, bola oveľa agresívnejšia. Tiež im pomohol návrat najlepšieho strelca, odohral veľmi dobré stretnutie,“ vyhlásil krídelník Levíc Dwayne Benjamin.

„Baník“ sa totiž dokázal vysporiadať aj s tým, že veľmi rýchlo pre fauly prišiel o prvého rozohrávača tímu K.C. Ross-Millera. Ako jeden kolektív zabral, pod košom dominoval a výrazný rozdiel bol aj v počte asistencií. „Skoré vedenie bolo pre nás výhodou. Vedeli sme, čo musíme robiť, aby sme vyhrali. Kouč pripravil dokonalú taktiku. Som prekvapený, že sme ich s našou výškou preskákali, ale to ukazuje len to, ako sme boli ochotní pobiť sa pod košom,“ zamyslel sa nórsky basketbalista.

levice handlova 2playoff article

Hostia neboli evidentne vo svojej koži, s nepriaznivým vývojom nedokázali dlho nič robiť. Až v koncovke sa výraznejšie priblížili, ale to si už Handlová bezpečne postrážila. V porovnaní s prvým zápasom to bol z oboch strán diametrálne odlišný basketbal. „Nehrali sme tak, ako sme hrali v prvom zápase. Dovolili sme im, aby kontrolovali doskok, kde dokázali maximalizovať to, aby si vybojovali extra strely. Kľúčom bola ich snaha o zisk ofenzívneho doskoku, premieňanie striel z ďalších pokusov a tiež spomalenie našej ofenzívy do tranzície. Séria je teraz vyrovnaná, to je v poriadku. Vedeli sme, že budú hrať doma oveľa lepšie. Teraz sa musíme sústrediť na to, aby sme v sobotu vyhrali podkošovú bitku a prekonali ich intenzitu, bez ohľadu na to, aká bude. Musíme sa vrátiť k nášmu basketbalu, ten nám prinášal úspechy,“ burcuje Benjamin svojich spoluhráčov.

Tretí štvrťfinálový zápas prinesie pre jeden tím zisk mečbalu. Tlak bude prirodzene na levickej strane, sú vyššie nasadeným tímom, úradujúcim majstrom a víťazom Slovenského pohára. Handlová v tejto pozícii nemá čo stratiť, môže len získať. „Veľké víťazstvo pre nás a mesto. Hráme proti úradujúcemu majstrovi, čo znamená, že sme si vybojovali o zápas naviac. Musíme si zobrať zo stredy to dobré a zlé,“ zakončil hodnotenie Skouen.

Highlighty zo zápasu Handlová – Levice:

Foto: Lukáš Droppan