• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

V sobotu, 11. októbra, sa uskutočnilo tretie kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy.

Udalosť kola

Do Spišskej Novej Vsi sa, ako tréner VŠEMvs Karlovka Bratislava, vrátil tréner Milan Černický. Jeho návrat na Spiš mu, už ako trénera nového družstva, určite nevyšiel podľa jeho predstáv. Karlovka s domácim tímom ešte zozačiatku viedla pomerne vyrovnaný súboj, no od druhej desaťminútovky určovali tempo zápasu len Novovešťania. „Čendo“ do svojimi novými zverencami Spišskej Novej Vsi nakoniec podľahol o 14 bodov, 69:83.

Prekvapenie kola

Jeden z najvyrovnanejších súbojov sa očakával určite v metropole Tekova, kde domáci Levickí Patrioti hostili hráčov Handlovej. Prvý polčas síce ešte naznačil rovnocenný súboj, no po výmene strán už Handlovčania na domácich Levičanov nestačili a nakoniec prehrali vysoko o 17 bodov.

Strelec kola

Až neuveriteľných 32 bodov zaznamenal Roman Vido za svoj tím MBK SPU Nitra. Týmto sa stal najlepším strelcom celého kola, no ani jeho strelecká ruka nestačila Nitre na víťazstvo nad Komárnom. Po Romanovi Vidovi sú druhými najlepšími strelcami Saša Jankovič z Komárna a Luka Igrutinovič z Levíc, ktorí obaja zaznamenali 25 bodov.

Osobnosť kola

K najvýraznejším hráčom sobotňajšieho kola patrí určite, už spomínaný, Luka Igrutinovič v drese Levických Patriotov. Okrem 25 bodov, ktoré dopomohli domácim Levičanom k výhre nad Handlovou, si na svoje konto pripísal aj 18 doskokov, z toho 6 útočných a 12 obranných, a k dosiahnutiu triple-double mu chýbali len štyri asistencie.

Omyl kola

Incident, ktorý by sme mohli nazvať ako omyl tretieho kola, sa uskutočnil vo Svite. Technickú chybu si dve minúty pred koncom prvého polčasu vyslúžil hráč domáceho celku, Dave Coley, a to za filmovanie. Po skončení prvej polovice hry prehrávali domáci rozdielom jediného bodu, a do vedenia sa už počas celého zápasu nedostali.