• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Najvyššia súťaž basketbalistov Eurovia Slovenská basketbalová liga pokračovala v sobotu štyrmi zápasmi 5. kola. Posledný duel Komárna s Karlovkou bol na programe až v nedeľu večer. Čo zaujímavé nám toto kolo prinieslo?

Udalosť kola

Už sa to stáva pravidlom - ďalšie víťazstvo Levíc a ďalší double-double Luku Igrutinoviča. Srb hrá v úvode nového ročníka v skvelej forme, vo všetkých štyroch doterajších zápasoch dosiahol double-double za dvojciferný počet bodov i doskokov. Tento raz sa blysol 21 bodmi a 10 doskokmi.

Prekvapenie kola

Vo všetkých piatich zápasoch sa z víťazstva tešili domáce mužstvá a ani v jednom prípade sa nezrodilo vyložené prekvapenie. Raritou však sú tri stobodové nástrely v jednom kole. Pritom ani v dvoch zvyšných dueloch neboli víťazné mužstvá ďaleko od stobodovej hranice.

Strelec kola

Goran Bulatovič potvrdzuje po príchode do Spišskej Novej Vsi výbornú formu. Aj keď jeho 25 bodov nestačilo Spišiakom, aby uštedrili Leviciam prvú prehru v sezóne, podal ďalší solídny výkon. Čiernohorec, známy pre jeho šikovnosť a kamikadze nájazdy pod kôš, sa však tento raz blysol aj spoza trojkového oblúka, keď premenil 4 zo 6 pokusov. Navyše neminul ani jeden z 5 trestných hodov. Len o bod menej ako „Buli“ nastrieľali banskobystrický Louis Charles Munks a Willie Bannister z Komárna.

Osobnosť kola

Candonovi Rusinovi bolo už pred stretnutím jeho Levíc so Spišskou Novou Vsou jasné, že v SBL skončil. Rodák z Vermontu si obnovil zranenie v oblasti bedrového kĺbu spred dvoch rokov. Vtedy ho vyradilo na celú sezónu. Aj teraz treba problém riešiť operačne, a tak sa Rusin vracia do zámoria. Napriek tomu i napriek bolestiam sa rozhodol odohrať ešte spomínaný duel proti Spišskej Novej Vsi a svojmu tímu 19 bodmi pomohol k víťazstvu 93:73.

Výbuch kola

Handlová vo Svite nastrieľala za prvý polčas len chudobných 12 bodov. V prvej štvrtine dala 5 bodov, v druhej 7, a tak po 20 minútach prehrávala 12:47. Aby tím za polčas dosiahol len 12 bodov, si v najvyššej súťaži veru dlho nepamätáme. Azda „baníkov“ tento smolný zápas nakopne k oveľa lepším výkonom...