• 1.

  LEV Patrioti
  19-6 44
 • 2.

  HAN Handlová
  16-8 40
 • 3.

  PDA Prievidza
  15-10 40
 • 4.

  SVT Svit
  15-10 40
 • 5.

  KMR Komárno
  15-10 40
 • 6.

  SNV Rytieri
  13-13 39
 • 7.

  INT Inter
  10-16 36
 • 8.

  LUC Lučenec
  7-18 32
 • 9.

  NIT Nitra
  3-22 28

Komárno s Levicami predviedli fanúšikom zaujímavú partiu, plnú emócií a pekných akcií. „Diabli“ zatlačili na úradujúceho majstra tvrdšou hrou, ale v poslednom útoku mohli prísť o všetko. Levická strela ale úspechom neskončila, Komárno tak po výsledku 70:68 pripravilo Patriotom prvú prehru v sezóne.

Neboli to ofenzívne preteky, ako napríklad pod Tatrami, ale skôr taktická partia v podaní oboch trénerov, ktorí sa dôverne poznajú. Hosťom patril prevažne prvý polčas, potom sa chytili domáci. „Veľmi ťažký a fyzický duel, v ktorom rozhodoval každý útok. Rozhodujúca bola naša tímová a individuálna obrana, spolu s disciplínou a extrémne tvrdým bránením lopty,“ myslí si domáci rozohrávač Demarkus Stuckey.

Patrioti sa museli vysporiadať s absenciou svojho prvého playmakera – Draška Kneževiča a na ich hre to bolo vidieť. Síce mali dobrý vstup, ale neskôr nevedeli zareagovať na zmeny v komárňanskej hre. V podstate od druhej časti museli sťahovať manko, avšak vždy dokázali zostať v hre o úspech. „Vedeli sme, že to bude náročné stretnutie hlavne z dôvodu, že nám chýbal Draško Kneževič. Aj napriek tomu sme do zápasu vstúpili dobre, v prvej štvrtine sme premenili niektoré strely, ale v druhej časti Komárno pritvrdilo a my sme boli akosi stratení. Mali sme problémy s organizáciou hry a Komárno sa ujalo vedenia. V druhom polčase to bol po celý čas rovnaký problém, mali sme problém s ich agresívnou defenzívou,“ uviedol hosťujúci Miha Lapornik.

Komárno malo vždy po ruke Stuckeyho, keď mu zatekalo do topánok. Pre skúseného rozohrávača to bol zatiaľ najlepší duel z pohľadu štatistík, k cennému úspechu prispel 25 bodmi a 4 asistenciami. „Bol to deň, kedy som mal hrať ako líder v ofenzíve, riešiť útoky a zároveň dobre brániť. K tomu všetkému bolo potrebné hrať agresívne a v správnom čase vypúšťať strely,“ prezradil Stuckey.

DSC 7233

Víťazstvo sa nerodilo ľahko, v koncovke prišlo úspešné sťahovanie manka Patriotov. Úradujúci šampión sa dotiahol na rozdiel útoku a dokonca mohol posledným útokom rozhodnúť o osude celého stretnutia. Nie práve najľahšia strela ale v koši neskončila, preto mohla vypuknúť na domácej strane radosť. „Na konci sme sa dokázali vrátiť do zápasu, rozhodol záverečný útok. Niekedy to padne, niekedy nie. Chcel by som pogratulovať súperovi k úspechu,“ vyhlásil Lapornik.

„Diabli“ tak pripravili svojmu regionálnemu rivalovi prvú ligovú prehru v sezóne a sami si touto výhrou výrazne zdvihli sebavedomie, čo potvrdzujú aj slová Stuckeyho: „Toto víťazstvo je veľké. Každý už teraz vie, že môžeme hrať aj s úradujúcim majstrom a v tejto lige zdolať každého, ak budeme hrať ako jeden tím.“

Highlighty zo zápasu Komárno – Patrioti:

Foto: Lukáš Droppan