• 1.

  LEV Levice
  15-9 39
 • 2.

  INT Inter
  16-11 43
 • 3.

  SNV Spišská N.V.
  16-12 44
 • 4.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 5.

  SVT Svit
  13-12 38
 • 6.

  PDA Prievidza
  9-16 34
 • 7.

  HAN Handlová
  8-19 35

Košičania vstupovali do série o tretie miesto s ambíciou vyhrať úvodný zápas na Pasienkoch. Proti Interu však nezvládli hlavne prvý polčas, vďaka čomu prehrali 79:90 a pred stredajším duelom majú povestný nôž na krku.

„V dnešnom zápase bola z našej strany podľa mňa slabá obrana. Našou hlavnou prioritou bolo ubrániť Rada Rančíka, čo sa očividne nepodarilo. Veľakrát sa stalo, že na tréningu sme si povedali čo a ako máme hrať, ale na zápase to bolo úplne inak. Myslím si, že zase nás zlomili tými trojkami. Bolo vidno, že oni chcú viac vyhrať. Oveľa viac bojovali, či už v obrane alebo v útoku. My sme nehrali to, čo sme si povedali, hlavne v tej obrane. Zo začiatku nám hlavne nepadalo a potom, keď už sme prehrávali o 13-15 bodov, tak sa na Interi ťažko doháňa takýto zápas,“ zhodnotil po zápase jeho priebeh hráč Košíc Stanislav Baldovský.

Inter nezaskočil nováčika žiadnym spôsobom, ako ďalej rozvil Baldovský: „Všetko sme si povedali na tréningu. Jednoducho hrajú svoju hru a my sme nezvládli obranu. V ničom nás neprekvapili. Vedeli sme, že majú strelcov, čo bude robiť Rado, ale asi to nestačilo.“ Kľúčový bol práve prvý polčas, ktorý Košice prehrali rozdielom 13 bodov. „Jednoducho sme nastúpili ležérne, hlavne v obrane a oni to využili ľahkými košmi. Mali otvorené strely, čiže to využili vo svoj prospech a natiahli to na 15 bodov. Slabá obrana, tam sme zlyhali a nehrali sme tímovo,“ zamyslel sa hráč Košíc.

Zverenci Dražena Brajkoviča majú pred stredajším duelom doma povestný nôž na krku, keďže séria o tretie miesto sa hrá iba na dva víťazné duely. „Jednoducho musíme hrať 40 minút koncentrovane, hlavne v obrane a potom už ten útok príde. Ak chceme bojovať o to tretie miesto a v sobotu hrať na Interi záverečný zápas, tak musíme vyhrať a urobiť preto všetko, hlavne pred domácim publikom,“ burcuje Baldovský.

Autor: Karolína Kučerová

FOTO: VLADIMÍR DORŇÁK