• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Nováčik z Lučenca už má istú účasť v play-off, ale nedávne výsledky naznačili, že tím okolo trénera Ivana Kurillu môže pomýšľať aj na vyššie méty. Jednou z opôr pri návrate do najvyššej súťaže je aj americký pivot Jervon Pressley.

Ciele Lučenca boli pri návrate jasné, zabezpečiť si v nabitej konkurencii účasť vo vyraďovacích súbojoch. To sa nováčikovi podarilo, ale nedávna séria víťazstiev vyšvihla tím na siedmu pozíciu a pomýšľať môžu aj na prípadne šieste či dokonca piate miesto. "Nie je to pre mňa prekvapenie. Videl som ten potenciál, už keď som sem prišiel. Máme mladých a talentovaných hráčov, ktorí sú basketbalovo inteligentní. V útoku i v obrane dobre komunikujeme a fungujeme," vyjadril sa k sile tímu Pressley.

Američan prišiel do družstva v závere januára ako náhrada za svojho krajana Garricka Simsa, pre ktorého sa sezóna v dôsledku zranenia predčasne skončila. Od trénera okamžite dostal dôveru v základnej zostave, po 11 stretnutiach má priemer 12,4 bodu, 6,9 doskoku a 1,3 bloku na zápas. "Bol to pre mňa výborný krok opustiť Nemecko. V lige sme boli na poslednom mieste a vo vedení klubu to škrípalo. Prišiel som do tímu, kde sa vyhráva, hráči sú šťastní a máme šancu v play-off. Úprimne, svoje štatistiky až tak nesledujem, snažím sa robiť čokoľvek, aby sme zvíťazili," hodnotí svoj príchod a štatistiky pivot Lučenca. 

Návrat Strahinju Stojačiča a víťazstvá proti Prievidzi, Košiciam či Interu. Tieto všetky faktory zdvihli tímu sebavedomie. "Strahinja je najlepším ligovým strelcom. Jeho návrat nám veľmi pomohol, pretože je to o osobu naviac, ktorú treba brániť. Nedávnymi zápasmi sme ukázali, že do tejto ligy patríme. To nie je žiadna náhoda," myslí si Pressley. K výhram sa pridala aj výrazná fanúšikovská podpora, ktorá pravidelne zaplňuje lučeneckú halu. "Toto ma neprekvapilo. Poznal som už predtým Aarona (poz. Rountreeho) a Rashuna (poz. Davisa), videl som už u nich fotky," uviedol lučenecký hráč. 

Ako vidí Pressley ambície Lučenca v play-off? "Som veľmi ambiciózny a cieľavedomý, čo sa týka získavania ďalších víťazstiev a hádam aj majstrovského titulu. V mojich posledných dvoch rokoch na univerzite som bol v majstrovských tímoch. Rád by som to preniesol aj do svojej profesionálnej kariéry," odpovedal na záver americký pivot. 

Foto: Miroslav Slávik