• 1.

  SNV Spišská N.V.
  9-2 20
 • 2.

  LEV Levice
  7-4 18
 • 3.

  LUC Lučenec
  7-4 18
 • 4.

  SVT Svit
  4-5 13
 • 5.

  PDA Prievidza
  3-6 12
 • 6.

  INT Inter
  3-7 13
 • 7.

  HAN Handlová
  2-7 11

V stretnutí štvrtého kola proti Spišskej Novej Vsi figuroval na zápasovej súpiske premiérovo aj mladý Dávid Matys. Suverénny náskok Býkov umožnil trénerovi Miljanovič Čurovičovi vypustiť do arény všetkých členov zostavy a v poslednej minúte tak prišla aj chvíľa Dávida. Veľa nechýbalo a svoju premiéru mohol okoreniť úspešným trojkovým pokusom. Proti otvoreniu kariérneho účtu však bola obruč.

„Veľká škoda. Také otvorené strely by som mal premieňať. Bol to pekný signál, po ktorom som sa ocitol voľný na oblúku. Stačilo už len premeniť,“ sypal si hlavu na popol extraligový debutant.

V čase Dávidovej premiéry bol už tím Býkov ďaleko za stobodovou hranicou a diváci sa chystali na záverečný potlesk v stoji.

„Nebol som si istý, ale veril som, že dostanem šancu,“ priblížil svoje pocity mladý basketbalista. „Pár minút pred koncom mi tréner povedal, aby som sa rozcvičil a vtedy som už tušil, že to príde. Nemal som žiadne konkrétne pokyny a škoda, že mi to tam pri tej strele nepadlo.“

Podobná rola v tíme patrila počas predošlých zápasoch Enricovi Krebesovi a Erikovi Mišinskému. Tí si však počas víkendu plnia povinnosti v juniorskom tíme KB Košice.

„Možno to bolo aj tým, ale hovoril som s pánom Leškom a možno by som tu bol, aj keby nehrali juniorský zápas. V každom prípade mám radosť. Tréneri, kolektív, všetko je to úplne iný level. Doposiaľ som hrával len prvú ligu a to sa nedá porovnať. Toto je top mužstvo extraligy, spoločne s Interom najväčší ašpirant na titul,“ zdôraznil Matys.

K pozícii benjamínka tímu patria aj povinnosti. Zatiaľ čo ostatní hráči absolvovali pozápasový strečing, staral sa Matys o upratovanie reklamných tabúľ. „Som tu najmladší a musím teda robiť, čo mi povedia. Také veci k tomu patria a ja som rád za ponúknutú šancu,“ dodal s úsmevom extraligový debutant.

Autor a foto: Peter Jesenský, zdroj: kbkosice.sk