• 1.

  LEV Patrioti
  19-6 44
 • 2.

  HAN Handlová
  16-8 40
 • 3.

  PDA Prievidza
  15-10 40
 • 4.

  SVT Svit
  15-10 40
 • 5.

  KMR Komárno
  15-10 40
 • 6.

  SNV Rytieri
  13-13 39
 • 7.

  INT Inter
  10-16 36
 • 8.

  LUC Lučenec
  7-18 32
 • 9.

  NIT Nitra
  3-22 28

Začiatok augusta je tradične termínom, kedy sa tímy vracajú do hál a začínajú ladiť formu na novú sezónu Niké SBL. A my vám opäť podrobne predstavíme každý tím, jeho súpisku a program prípravných zápasov. Na úvod sa pozrieme do Handlovej, ktorá odštartovala prípravu ako prvá a mala aj najskôr zložený káder. V pozícii hlavného trénera povedie tím do novej etapy Nenad Miloševič.

„Baníci“ veru nemali v sezóne 2022/2023 veľa dôvodov na radosť. Hneď síce na úvod zdolali úhlavného rivala z Prievidze na jeho palubovke, ale potom to išlo od povestných desiatich k piatim. Dvakrát sa menil hlavný tréner, obmenila sa takmer kompletná legionárska časť družstva a na konci marca bolo po sezóne. Chudobných päť výhier vyprázdnilo tribúny, hlavnou úlohou tak bude návrat handlovského fanúšika do haly. K tomu by mal pomôcť príchod Nenada Miloševiča na lavičku tímu, táto aktivita vyšla na druhý pokus.

„Chcel by som sa na začiatok poďakovať Lučencu, celému mestu, fanúšikom, hráčom a tiež vedeniu klubu za dôveru a spoluprácu v minulej sezóne. Som im vďačný za šancu a držím im palce. Čo sa týka Handlovej, s letnou prípravou sme začali pred týždňom. Na prvom tréningu sme mali pokope skoro celý tím a od soboty sme kompletní. Začali sme s klasickou letnou prípravou, veľa dlhých tréningov, beháme. Z minulého roka zostali traja hráči, ostatní sú noví. Veríme, že vytvoríme konkurencieschopný tím, ktorý bude mať ambíciu a bude hladný po víťazstvách,“ vyjadril sa na úvod rozhovoru nový tréner Handlovej.

DSC 4208

Na hornej Nitre to bol v šatni opäť obrovský prievan. Ako poznamenal „Nešo“, z predošlého družstva zostalo len trio Branislav Pipíška a Jakub Kádaši (obaja s dlhodobými zmluvami) a Branislav Obert. K tomu sa pridalo zotrvanie Karola Kučeru v pozícii asistenta trénera, všetky ostatné mená sú nové.

„My nie sme klub, ktorý by mohol priniesť hotového reprezentanta. Zamerali sme sa na mladých hráčov, spomenul by som Juraja Láštica, Marka Vranského alebo Jakuba Kádašiho. Chcú napredovať, majú ambíciu sa zlepšovať. Dostanú priestor na palubovke. S mladými hráčmi, ktorých mám v tíme som spokojný. Dáme to dokopy s ostatnými a dúfam, že z toho vytvoríme fungujúci tím. Ešte máme voľné jedno miesto pre zahraničného hráča. Moja ambícia je dať veľa priestoru slovenským hráčom. Je na čom stavať, je s kým pracovať. Chceme hrať agresívnu obranu, musíme sa dostatočne pripraviť a zohrať. Ideme svojou cestou, verím, že po každom zápase nám naši fanúšikovia budú tlieskať, lebo uvidia, že sme urobili všetko pre víťazstvo,“ zhodnotil Miloševič káder a jeho potenciál.

DSC 3268

V Handlovej to však nie je len o zmenách v hráčskom kádri, jedným z hlavných cieľov klubu do novej sezóny bude aj spomínaný návrat fanúšikov. S tým súvisia rôzne aktivity, ktoré klub postupne začína prezentovať na sociálnych sieťach.

„Z pohľadu marketingu robí vynikajúcu prácu Pavel Procner, ktorý je celý deň v hale. Veľa roboty v tíme robí samozrejme Karol Kučera. Máme presne rozdelené kompetencie v klube a funguje to. Verím, že sa počas sezóny pridajú aj fanúšikovia a budeme robiť výbornú prácu, spojenú s napredovaním basketbalu v Handlovej. Samozrejme, dôležité bude aj naše účinkovanie v Niké SBL. Verím, že sa nám bude dariť a tým sa podporí aj pozitívna atmosféra v klube,“ prezradil bývalý hráč Handlovej.

DSC 3814

Ambície, respektíve ciele Handlovčanov sú totožné, ako po minulé roky. Pohybovať sa na vyšších priečkach v tabuľke Niké SBL a čo najskôr sa vrátiť do play off. „Chceme sa prezentovať moderným basketbalom. A to je taký, ktorý prináša výhry. Verím, že nájdeme systém, aby sme vyhrali čo najviac zápasov. Aby sme rástli zo dňa na deň, aby sme mali čoraz viac sebavedomia. Verím, že naskočíme na dobrú vlnu a ponesieme si ju čo najdlhší možný čas počas sezóny,“ uzatvoril Miloševič rozhovor.

 

Aktuálna súpiska MBK Baník Handlová:

Prišli: Nenad Miloševič (hlavný tréner, BKM Lučenec), Tomas Balčiunas (KK Atletas Kaunas - Litva), Michal Dolník (BC Komárno), Jordan Harris (KB Vëllaznimi - Kosovo), Juraj Láštic (BKM Lučenec), Joshua Scott (OKK Sloboda Tužla - Bosna a Hercegovina), Mihailo Todorovič (SPD Radnički Kragujevac - Srbsko), Marko Vranský (Horsens IC - Dánsko)

Zostali: Karol Kučera (asistent trénera), Jakub Kádaši, Branislav Obert, Branislav Pipíška

 

Aktuálny program prípravných zápasov MBK Baník Handlová pred sezónou 2023/2024:

25. augusta: MBK Baník Handlová – SKB Zlín (ČR)

26. augusta: MBK Baník Handlová – SBK Zlín (ČR)

1. – 3. septembra: Medzinárodný turnaj v českom Zlíne (SBK Zlín/ČR, MBK Baník Handlová, NH Ostrava/ČR, BK IMMOunited Dukes/Rak.)

15. – 16. septembra: Medzinárodný turnaj v Handlovej (MBK Baník Handlová, NH Ostrava/ČR, SKN St. Pölten/Rak., ?)

Foto: Lukáš Droppan