10-22 42
  • 9.

NIT Nitra
    4-28 36

Patrioti zvládli v sobotu večer súboj proti bratislavskému Interu bez väčších problémov. Inter dokázal ako–tak vzdorovať nášmu tímu len v prvej desaťminútovke, keď sa Levičania trápili viac so svojou koncovkou, ako so samotným súperom. Postupne sa domáci rozbehli a už do prestávky si vypracovali dvadsať bodový náskok (40:20). Všetkých dvanásť Levičanov odohralo viac ako desať minút v zápase, čo sa veru podarí počas ligovej sezóny len sporadicky.

Do hry sa už v prvom polčase zapojil aj Patrik Pažický. Len málokto si dokáže predstaviť, čím si v posledných troch rokoch prešiel tento 21-ročný rodák zo Žiliny. Pred sezónou 2020/21 podpísal ako jeden z veľkých talentov slovenského basketbalu dlhodobý kontakt s Patriotmi. Za tri sezóny však odohral v lige len jediný zápas. Vydarená letná príprava, prvé zápasy a problémové koleno vypovedalo poslušnosť. Nasledovala operácia, rekonvalescencia a 8-9 mesiacov tvrdého individuálneho tréningu. Poviete si ok, raz sa to dá zvládnuť, toto všetko sa ale zopakovalo tri roky po sebe! Len obrovská túžba hrať basketbal a nezlomná vôľa „Paža“ a na druhej strane viac ľudský, ako profesionálny postoj a pochopenie zo strany trénerov a vedenia klubu spôsobili, že dostal v Leviciach ešte jednu šancu. „Je to neskutočný pocit, tri roky som čakal na tento moment. Vedel som, že toto je moja posledná šanca, inak skončím s basketbalom. Makal som tvrdo na sebe a veril som, že na to mám, konečne to prišlo,“ len ťažko vyťahoval zo seba prvé slová dojatý Patrik Pažický.

V súboji proti Interu vypustil tréner Michal Madzin „Paža“ už v prvom polčase. Ten sa na palubovke chytil a nakoniec odohral 15 minút, počas ktorých nastrieľal 16 bodov, keď premenil všetkých 8 pokusov za dva body a k tomu pridal aj 4 doskoky. Dvakrát dokázal vypichnúť loptu súperovi a rýchly útok zakončil smečom. Bolo vidieť, ako si každú sekundu na palubovke užíval. „Ďakujem spoluhráčom, ktorý ma našli v dobrých pozíciách, celé družstvo odohralo dobrý zápas, o to som to mal jednoduchšie. Čakal som, že ak sa bude zápas dobre vyvíjať, tréneri možno ušetria základnú rotáciu na stredu a ujde sa mi pár minút navyše, nečakal som ale, že to môže byť až toľko.“

Patrioti si v nedeľu užijú deň voľna, v pondelok si dvakrát zatrénujú a v utorok ráno už vyrazia na cestu do Rumunska, kde ich v stredu večer čaká úvodné vystúpenie v novom ročníku FIBA Europe Cup proti tímu CSM Oradea. „Všetci sa už tešíme na štart európskej súťaže. Čaká nás silný súper, ale verím, že ich môžeme prekvapiť,“ dodal na záver Patrik Pažický.

Zdroj: patriotilevice.sk