• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Komárno zviedlo oveľa vyrovnanejšiu bitku o postup do semifinále Česko-slovenského pohára, ale nevydarené záverečné momenty stretnutia posunuli ďalej obhajcu Českého pohára, Děčín.

Do komárňanskej zostavy sa po dlhom čase vrátil Nuhu a jeho prítomnosť na palubovke bola cítiť. Druhý štvrťfinálový duel odštartoval v oveľa vyššom tempe, nasadení a aj samotná atmosféra zvyšovala náboj samotného zápasu. Od prvej minúty sa hral ofenzívny a atraktívny basketbal, Děčín ťažil z miernej podkošovej prevahy a držal si tesné vedenie. Už keď sa obhajca Českého pohára dostal do výraznejšieho trháku, tak „diabli“ na to okamžite reagovali. Po dobrom finiši zvládli napokon stiahnuť na rozdiel jedného útoku po prvej štvrtine – 21:24. V podobnom duchu pokračovala aj druhá 10-minútovka, oba tímy sa opierali o kolektívnu hru. Sily sa postupne vyrovnávali, Komárno bolo v tejto fáze aktívnejším a o čosi lepším družstvom na palubovke. Bolo evidentné, že cieli na otočenie nepriaznivého vývoju skóre, ale do konca prvého polčasu to nevyšlo, keď prehrávalo 38:41.

Komárno vstúpilo do druhého polčasu nesmierne sebavedomo, s navrátilcom Nuhuom zaznamenalo 6-bodovú šnúru a prvýkrát od úvodu získalo priaznivý stav na svoju stranu. Účastník Niké SBL chytil evidentne „slinu“ a proti obhajcovi Českého pohára si veril na postup. Děčínu sa tento scenár nepáčil, nie príliš vysoké vedenie stiahol a pokračovala tak vyrovnaná partia, pred poslednou periódou bol z domáceho pohľadu stav 53:52. Komárno lepšie začalo aj túto štvrtinu, štvrťfinálová bitka tak gradovala správnym spôsobom. Prišlo však poľavenie v koncentrácii a chyby, súper zareagoval 10-bodovou šnúrou a momentum sa zmenilo. Slovenský zástupca sa nenechal zaskočiť a o semifinálovú miestenku bojoval do samotného záveru. Lenže v kľúčových okamihoch padlo Děčínu všetko, na čo siahol a to rozhodlo o osude zápasu.

Louda Auto Final 8 Česko-slovenského pohára – štvrťfinále:

BK ARMEX Děčín – BC Komárno 78:67 (24:21, 17:17, 12:14, 25:15)

Najviac bodov – Děčín: Svoboda 26, Walton 14, Ogundiran 9

Komárno: Walker 18, Gilbreath 16, Nuhu a Volárik po 10, Páleník 3 (Foltín 5, Bernard 3, Dolník 2, Danielič 0)

TH: 25/16 – 25/19, Fauly: 20 - 22, Trojky: 6 - 6, Rozhodovali: Tomašovič, Blahout, Bara, 491 divákov

Ivan Djordjevič, tréner Komárna: „Myslím si, že sme hrali dobrých 37-38 minút. V kľúčových momentoch je potrebné hrať rozumnejšie. V tento deň, v tomto zápase sme úplne stratili v závere koncentráciu. Keď sa pozeráme na štatistiku, 20 útočných doskokov Děčína a našich 21 stratených lôpt je obrazom nás. Prišli sme sem s 10 hráčmi, traja z nich sú mladíci, takto to je teraz. Hľadáme teraz dvoch nových hráčov a keď prídu, tak to bude oveľa lepšie.“

Alonzo Walker, hráč Komárna: „Chcel by som pochváliť Děčín, že prišli pripravení bojovať. Určite nečakali od nás, že s nimi zvedieme takú bitku. Dali sme do toho veľkú energiu, bola tam tímová koncentrácia a od trénerov sme boli pripravení. Na konci stretnutia prišli momenty, po ktorých nám ušlo víťazstvo. Ďakujeme fanúšikom za podporu.“