• 1.

  LEV Levice
  1-0 2
 • 2.

  LUC Lučenec
  1-0 2
 • 3.

  INT Inter
  1-0 2
 • 4.

  SNV Spišská N.V.
  0-1 1
 • 5.

  SVT Svit
  0-1 1
 • 6.

  PDA Prievidza
  0-1 1
 • 7.

  HAN Handlová
  0-0 0

Košice vyhrali základnú časť uplynulého ročníka SBL a triumfovali v Slovenskom pohári. Sotva by sa im to podarilo, keby nemali v zostave srbského basketbalistu Stefana Matoviča.

V play-off sa síce Košičania vytrápili už v prvom kole s Handlovou a stopku im v semifinále vystavilo Komárno, no medzi „býkmi“ sa našiel jeden legionár - Matovič, ktorý bojoval za každých okolností a svoje výkony dokázal vygradovať práve vtedy, keď išlo do tuhého. Rečou čísel: z priemerov 13,6 bodu a 7,7 doskoku na zápas poskočil v play-off na 15,6 bodu a 9,8 doskoku. O to viac nás teší, že Stefan sa stal prvou novou tvárou, s ktorou BK Inter Bratislava v ročníku 2017/18 vykročí za obhajobou majstrovského titulu.

Rodák z Kraljeva, ktorý 3. marca oslávil 26. narodeniny, je bývalým reprezentantom Srbska v kategóriách do 18 i do 20 rokov. Vie sa „pobiť“ pod košom, dravo prenikať obranou a udrieť aj zo stredných a väčších vzdialeností. Na svoju výšku (203 cm) a statnú postavu je až nečakane šikovným driblérom. Už len tá predstava, aké úderné duo môže Matovič vytvoriť s kapitánom žlto-čiernych Radom Rančíkom!

Michal Ondruš, generálny manažér Interu, o novej akvizícii povedal: „Síce môžeme byť spokojní s výsledkom uplynulej sezóny, ale v žiadnom prípade nás to nesmie uspať. Stefan Matovič počas minulej sezóny veľmi sympaticky doplnil tím Košíc. Oslovila nás jeho univerzálnosť a veríme, že v drese Interu bude podávať ešte lepšie výkony než v drese bývalého klubu.“

My len dodávame, že Matovič je už tretím známym hráčom, s ktorým chce Inter zabojovať o obhajobu titulu. Už skôr žlto-čierni oznámili, že kontrakt pre budúcu sezónu majú Radoslav Rančík a Richard Grznár. Tím povedie srbský lodivod Oliver Vidin, ktorý ho viedol aj počas úspešnej uplynulej sezóny.

Autor: Adam Solga, zdroj: bkinter.sk

Foto: Peter Jesenský