• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Skladanie tímu na nadchádzajúci ročník Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy opäť pokročilo, náš dres bude v novej sezóne obliekať 30-ročný slovenský reprezentant Martin Bílik. Na pokračovaní spolupráce sme sa dohodli aj s 18-ročným pivotom Jakubom Mokráňom.

Tridsaťročný krídelník pokračuje vo svojej basketbalovej kariére na Slovensku, Prievidza bude už jeho piatym pôsobiskom v najvyššej súťaži. Bílik je známy hlavne kvalitnou streľbou za tri body a mimoriadne dobrou činnosťou v defenzíve. „Je to pre nás skvelá správa. Martin Bílik je veľký bojovník a víťazný typ, ktorý ide do každého zápasu naplno, čo som zažil aj na vlastnej koži. Štyri roky sme hrali proti sebe a ako hráča si ho veľmi vážim. Počas našej komunikácie pred podpísaním zmluvy sa navyše prejavil aj ako výborný človek a osobnosť. Do nášho systému určite veľmi rýchlo zapadne,“ uviedol na margo novej posily športový riaditeľ Prievidze Marko Batina. Slovenský reprezentant má na svojom konte veľké množstvo úspechov, bronz získal v drese Svitu, Handlovej a Interu. Dva strieborné kovy má v zbierke s Komárom a v žlto-čiernych farbách oslavoval dvakrát majstrovský titul. Dobrú bilanciu má aj zo Slovenského pohára, dvakrát získal celkový triumf s Interom a raz zdvíhal nad hlavu pohár pre víťaza s „podtatrancami“ a „obuvníkmi“. Skúsenosti naberal aj na medzinárodnej scéne, keď sa predstavil v Európskom pohári FIBA. Naša nová posila odohrala v predchádzajúcej sezóne 50 stretnutí, v priemere zaznamenala 9,1 bodu a 2,9 doskoku. 

Väčší priestor v našom tíme dostanú aj talentovaní hráči z MBA Prievidza, jedným z nich je 18-ročný Jakub Mokráň, ktorý podpísal dvojročnú zmluvu s ročnou opciou. „S Jakubom Mokráňom sme sa rozprávali bezprostredne po konci sezóny. Má veľký talent. Neočakávame, že sa hneď zaradí medzi lídrov, ale tvrdou niekoľkoročnou prácou sa vypracuje na rozdielového hráča. Svoju šancu či už na tréningoch alebo počas zápasov určite dostane,“ vyjadril sa Batina. Člen reprezentačného tímu do 18 rokov získaval v minulej sezóne skúsenosti s Eurovia SBL, napokon zasiahol do štyroch stretnutí. V tíme juniorov patril podľa očakávania k lídrom, v 25 zápasoch si v priemere zapísal do štatistík 15,9 bodu, 11,8 doskoku, 2,1 asistencie, 3,1 zisku a 1,2 bloku. Hernú prax naberal aj v prvoligovej súťaži, kde obliekal dres MŠK BK Žiar nad Hronom.

Autor: Roman Adámik, zdroj: pdbasket.tv

Foto: Vladimír Dorňák