• 1.

  LEV Levice
  1-0 2
 • 2.

  LUC Lučenec
  1-0 2
 • 3.

  INT Inter
  1-0 2
 • 4.

  SNV Spišská N.V.
  0-1 1
 • 5.

  SVT Svit
  0-1 1
 • 6.

  PDA Prievidza
  0-1 1
 • 7.

  HAN Handlová
  0-0 0

Káder BC Prievidza sa ešte pred začiatkom prípravy na novú sezónu citeľne oslabil, 25-ročný americký krídelník Grant Sitton si napokon neoblečie bielo-čierny dres.

Sitton patril v predchádzajúcom ročníku k oporám Prievidze, priemerne si do štatistík zapisoval 14,2 bodu, 4,8 doskoku a 1,6 asistencie. Aj preto s ním vedenie klubu oznámilo predĺženie spolupráce už na začiatku mája. Situácia sa však otočila na konci júla, keď prišiel prekvapivý koniec jeho krajana Ryana Pannoneho na trénerskej stoličke. „Granta Sittona sa nám podarilo udržať za dohodnutých podmienok len vďaka trénerovi. Grant má v zmluve klauzulu, že ak klub a tréner ukončia spoluprácu, môže odísť. Budem rokovať s jeho agentom a posnažím sa, aby som ho udržal v Prievidzi. Nebude to však ľahké a možno ani reálne. Prievidza však ide ďalej, mesto bude ďalej žiť basketbalom. Chceme trénera s podobným prístupom aký mal Pannone, či už voči hráčom alebo aj vám fanúšikom,“ vysvetlil pred niekoľkými dňami situáciu generálny manažér klubu Marko Batina.

Napokon sa pre fanúšikov Prievidze naplnil najhorší možný scenár, Sitton sa totiž rozhodol využiť klauzulu a v novej sezóne tak s určitosťou nebude súčasťou tímu. „Pri odchode trénera Pannoneho sme Vám avizovali klauzulu v zmluve Granta Sittona. Grant sa rozhodol túto možnosť využiť a prestúpiť do iného klubu. Rád by som sa mu poďakoval za spoluprácu a prajem mu veľa šťastia v jeho basketbalovej kariére a osobnom živote,“ povedal Batina na oficiálnom facebookovom konte klubu.

Vedenie klubu tak musí v krátkom čase opäť hľadať náhradu za uvoľnené miesto na súpiske.

Foto: Vladimír Králik