• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Spišiaci uzavreli svoju legionársku letku angažovaním amerického rozohrávača Delana Spencera.

25-ročný odchovanec univerzity Tennesse State začal svoju profesionálnu kariéru v ročníku 2018/19 v najvyššej gruzínskej súťaži. V drese BC Cactus Tbilisi zaujal skvelými štatistikami. V dvanástich zápasoch mal úctyhodný bodový priemer 23,33 bodu na zápas, doskočil 4,75 lôpt a rozdal 3,42 asistencií. Tieto skvelé čísla mu priniesli angažmán v silnej brazílskej lige, v sezóne 2019/20 si zahral desať zápasov v drese Unifacisa Paraiba.

V to, že bude tento 191 cm vysoký a 91 kg vážiaci rozohrávač posilou, dúfa aj slovinský kouč Spišských Rytierov Teo Hojč: „Delano je hráč s výbornými basketbalovými zručnosťami, je všestranný v útoku s dobrou strelou za tri body. Očakávam, že to všetko využije pri našich systémoch a pravidlách, a to nám umožní mať ešte viac možností na skórovanie. Hráč prejavil veľkú snahu prísť do Spišskej a je pripravený učiť sa európsky štýl basketbalu. V lige bude veľa kvalitných hráčov na jeho poste a preto očakávam, že Delano bude veľmi motivovaný a dokáže sa zlepšovať, aby ukázal, že môže proti ním hrať a pomôže nám produkovať dobrý basketbal.“

Rytieri tak stabilizovali svoju legionársku úderku na čísle štyri, okrem Spencera si spišské basketbalové brnenie na seba navlečú aj Srbi Nikolič a Stevanovič a Spencerov krajan Jarvis Garett. „Som rád, že sme dokázali nájsť aj posledného rytiera. Spencer je výborný v hre 1 na 1 a dokáže hrať na postoch 1 aj 2. Pôvodne sme hľadali nováčika, ale som spokojný, že sme našli hráča so skúsenosťami v tom budgete, ktorý sme mali k dispozícii. Verím, že Delano v pohode zapadne do tímu a aj vďaka nemu povyhrávame kopec basketbalových bitiek. NOVEJŠA DO TEHO," okomentoval Spencerov príchod športový manažér Spišských rytierov Michal Búza.

Highlighty novej posily Spišskej Novej Vsi: 

Zdroj: basketsnv.sk

Foto: portalcorreio.com.br