• 1.

  LEV Patrioti
  25-3 53
 • 2.

  KMR Komárno
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  17-11 45
 • 4.

  INT Inter
  14-14 42
 • 5.

  SNV Rytieri
  14-14 42
 • 6.

  SVT Svit
  10-18 38
 • 7.

  HAN Handlová
  9-19 37
 • 8.

  PDA Prievidza
  6-22 34

Vedenie BKM Lučenec sa podarilo zaplniť ďalšie miesto na súpiske. Pod kôš angažovalo 24-ročného Američana Chrisa Cokleyho.

Zámorský basketbalista má za sebou vzhľadom na svoj vek mimoriadne zaujímavý životopis. Univerzitným systémom si prešiel na škole Alabama at Birmingham, kde odvádzal solídny prínos pre svoj tím. Profesionálnu kariéru odštartoval na neďalekej Ukrajine, na kontrakte sa dohodol s tímom Čerkasy Monkeys, s ktorým si zahral aj v Európskom pohári FIBA (FIBA Europe Cup).

Nasledovali zastávky v Severnom Macedónsku, návrat na Ukrajinu a tiež pôsobenie v Luxembursku. V poslednej menovanej krajine hral v sezóne 2019/2020 za Contern, kde mal priemer 30,3 bodu, 12,7 doskoku, 1,7 asistencie a 1,7 zisku. V máji tohto roka sa dostal do prestížneho projektu FIBA a NBA - Africkej basketbalovej ligy (Basketball Africa League). Cokley bol súčasťou senegalského klubu Association Sportive des Douanes Dakar, kde mal priemer 5,8 bodu, 3,3 doskoku, 2 asistencií a 1 zisku na zápas.

„Nesmierne sa tešíme z toho, že do Lučenca prichádza hráč takého kalibru a s takými skúsenosťami, ako Chris. Je to skvelý atlét, ktorý nám dá rýchlosť, schopnosť a veľké možnosti na pozíciách 4 a 5. V našom štýle a systéme hry bude Chris veľmi silným prvkom. V poslednom čase zapracoval na svojej streľbe z perimetra, čo z neho robí veľkú hrozbu na palubovke. Chris má schopnosť ubrániť hráča na akomkoľvek poste. Očakávame energiu, intenzitu, atletickosť a dominantnú silu na oboch stranách palubovky,“ povedal na jeho adresu tréner Lučenca Daniel Sokolovsky.

Cokley je štvrtou letnou posilou „Novohradčanov“, okrem neho získal klub Lukáša Boleka, Kylea Castlina a Juraja Valentínyho. Z predchádzajúceho ročníka pokračuje dvojica Simeon Jackuliak a Ján Zorvan.

Highlighty novej posily Lučenca:

Foto: uabsports.com