• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Miesto po Deshawnovi Freemanovi sa vedeniu Levíc konečne podarilo zaplniť. Dres Patriotov si oblečie 31-ročný Američan James Padgett.

Nová posila „žlto-zelených“ je už skúseným profesionálom, po európskych palubovkách behá od roku 2013. V kariére si vyskúšal aj ligu v Japonsku, Austrálii, ale aj napríklad tiež v Izraeli. Veľkú väčšinu uplynulých rokov strávil vo Švajčiarsku, kde sa vypracoval na jednu z hviezd súťaže, čo dokumentujú individuálne ocenenia, triumf v superpohári a ligovom pohári.

Padgett však má skúsenosti aj z Európskeho pohára FIBA, túto súťaž, ktorej súčasťou sú aj Levičania, hral s bulharským Rilski a švajčiarskym Fribourgom. Práve z tohto klubu Američan do Levíc prichádza, na medzinárodnej scéne mal priemer 13,5 bodu a 5 doskokov na zápas. V lige boli jeho čísla totožné, čo potvrdzuje jeho hernú stabilitu na palubovke. „Prichádza k nám hráč, ktorý má skúsenosti a v Európe už niečo odohral. Očakávame, že svojimi schopnosťami, ale aj ľudsky rýchlo zapadne do tímu a že sa stane posilou hneď od prvých zápasov, v ktorých ho budeme vedieť využiť,“ vyjadril sa tréner Michal Madzin.

Dlhé hľadanie posily vysvetlil generálny manažér Ladislav Garaj: „Za mojej éry v mužskom basketbale som sa ešte nestretol s tak náročnou situáciou na trhu s hráčmi, ako teraz. Tri týždne sme intenzívne hľadali, riešili a snažili sa dotiahnuť hráča pod kôš, bolo to ale extrémne náročné, keďže podobných typov hráčov, ako bol Freeman, je voľných extrémne málo a navyše, okrem nás hľadali takýto typ hráča aj ďalšie kluby v Európe. Mali sme trochu aj smolu, pri niektorých hráčoch sme stratili čas a po niekoľkých dňoch našu ponuku odmietli. Už je to ale za nami a veríme, že James bude svojimi skúsenosťami a kvalitou prínosom pre náš tím. Spravíme všetko preto, aby sa s družstvom rozohral už v sobotu v Komárne a na stredajší duel proti Budiveľniku bol lepšie pripravený.“

Debut by mal Padgett absolvovať vo víkendovom ligovom zápase na palubovke Komárna.

Highlighty novej posily Levíc:

 

Zdroj: patriotilevice.sk

Foto: fiba.basketball