• 1.

  LEV Patrioti
  19-6 44
 • 2.

  HAN Handlová
  16-8 40
 • 3.

  PDA Prievidza
  15-10 40
 • 4.

  SVT Svit
  15-10 40
 • 5.

  KMR Komárno
  15-10 40
 • 6.

  SNV Rytieri
  13-13 39
 • 7.

  INT Inter
  10-16 36
 • 8.

  LUC Lučenec
  7-18 32
 • 9.

  NIT Nitra
  3-22 28

Súpiska handlovského Baníka sa postupne rozrastá. Basketbalový klub MBK Baník Handlová len nedávno predstavil svojim fanúšikom trojicu slovenských hráčov, ktorí budú v sezóne 2023/2024 bojovať za jeho farby. Pred tým, ako sa trio Slovákov rozšíri o ďalšie slovenské mená, hlási manažment hornonitrianskeho celku prvú zahraničnú posilu.

Na pozíciu "combo-guard" "baníci" angažovali 24-ročného amerického basketbalistu Jordana Harrisa. „Jordan mi ideálne zapadá do koncepcie, ktorú chcem v Handlovej nastaviť. Po obdržaní dobrých referencií od jeho bývalého trénera som sa rozhodol pre jeho angažovanie. Je to pracovitý chlapec, ktorý ukázal svoj potenciál najmä v uplynulej sezóne. Verím, že mu tento potenciál pomôžeme rozvinúť práve v Handlovej. Očakávam od neho, že sa stane defenzívnym motorom tímu a na palubovke sa ujme úlohy lídra. Jordan je i vynikajúcim strelcom, ktorý si vie sám vytvoriť pozíciu. Taktiež dokáže alternovať na pozícii rozohrávača. Pevne verím, že zapadne do tímu a rýchlo sa v Handlovej aklimatizuje,“ vysvetlil tréner handlovského Baníka Nenad Miloševič.

Rodák z Indiany zbieral prvé skúsenosti v prestížnej zámorskej NCAA. Po ukončení štúdia a siedmich rokoch strávených v univerzitnej súťaži smerovali jeho kroky do Európy. V sezóne 2022/2023 obliekal dres kosovského tímu Vellaznimi Gjakove. V kosovskej Superlige patril k tomu najlepšiemu, čo táto súťaž ponúka. V drese svojho posledného zamestnávateľa dosahoval solídne čísla. Za Vellaznimi odohral celkom 27 zápasov a na palubovke trávil v priemere 29,4 minúty na jedno stretnutie. Dosahoval 14,9 bodu, 2,4 doskoku a 3,7 asistencie na zápas. „Do Handlovej som sa rozhodol prísť po rozhovoroch s trénerom Miloševičom, ktorý ma oslovil. Predstavil mi svoje vízie a systém práce v nastávajúcej sezóne. Slovenskú basketbalovú ligu som už predtým registroval a musím povedať, že som šťastný, že budem jej súčasťou. Chcel by som v nej výkonnostne rásť. Mojou ambíciou je byť každým dňom svojou lepšou verziou a samozrejme najhlavnejším cieľom je priniesť do nového klubu víťaznú kultúru,“ vyhlásil tesne po podpise zmluvy s Baníkom Jordan Harris.

Highlighty novej posily Handlovej:

Zdroj: mbkhandlova.eu

Foto: Facebook