• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Predčasne ukončený zápas 31. kola medzi Nitrou a Handlovou, pre posunutú konštrukciu koša, sa bude opakovať v bližšie nešpecifikovanom termíne. Prinášame vám všetko podstatné na túto tému, vrátane opisu situácie a rozhodnutia Hracej komisie.

Oba tímy hrali o dôležité body do tabuľky, nádeje nováčika na účasť vo štvrťfinále play off sú už skôr v teoretickej rovine, ale pre „baníkov“ je každý bod v nesmierne vyrovnanej hornej polovici tabuľky veľmi dôležitý. Predčasné ukončenie zápasu je v najvyššej súťaži veľmi zriedkavý jav, obvykle sa totiž udeje z nie práve pozitívnych dôvodov. „Sú veci, ktoré neovplyvníme. Mali sme vynikajúcu atmosféru, dobrý zápas. Kôš nie je funkčný, rešpektujeme to,“ vravel ešte na palubovke kouč Nitry Ľubomír Urban.

K čomu vlastne prišlo? Za stavu 36:37 sa pobrali aktéri zápasu do šatní na polčasovú prestávku a po nej sa začali rozcvičovať na druhý polčas. Vtedy však prišlo k vychýleniu koša do strany a aj napriek obrovskej snahe domácich organizátorov, sa to ani po niekoľkých desiatkach minút nepodarilo túto poruchu odstrániť.

Prvý rozhodca, Peter Ženiš, tak nemal inú možnosť ako v zápise o stretnutí konštatovať, „že konštrukcia sa aj po malom dotyku rozkývala. Aj napriek snahe usporiadateľov sa poruchu nepodarilo odstrániť a stretnutie bolo po dohode predčasne ukončené“.

Špeciálny benefičný podtón zápasu, na podporu Martina Kupca, ktorý trpí zriedkavým genetickým ochorením - Louis-Barovej syndróm, tak trochu zatienila záležitosť s konštrukciou koša. Mimochodom, do športovej haly SPU zavítala najvyššia návšteva sezóny na nováčika. Duel s Handlovou sledovalo takmer 300 divákov.

O osude stretnutia musela rozhodovať Hracia komisia Slovenskej basketbalovej asociácie, ktorá nariadila vo svojom rozhodnutí, „opakovanie nedohratého stretnutia v termíne najneskôr do 6. apríla. Stretnutie sa odohrá za stavu 0:0 a nastúpiť môžu len hráči, ktorí boli uvedení na zápise o stretnutí v pôvodnom termíne“. Nový termín dohrávky 31. kola zatiaľ nie je v týchto momentoch známy.

Foto: Martin Havran